Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • Przyszła wiosna.....

      Przyszła wiosna i zawitała także do szkolnego ogródka, w którym rozpoczęły się prace polowe. Uczniowie z zapałem przystąpili do przygotowania grządek – najpierw ogródek został dokładnie skopany, a następnie zagrabiony, aby wyrównać ziemię i usunąć resztki roślin.

      Po odpowiednim przygotowaniu gleby, przystąpiono do wysiewu nasion. Do ziemi trafiły nasiona pietruszki, marchewki, rzodkiewki oraz sałaty. Oprócz tego posadzona została także cebula. Gdy zrobi się cieplej przyjdzie kolej na buraczki oraz fasolę.

      Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali wszystkie prace, ucząc się jednocześnie podstaw ogrodnictwa oraz odpowiedzialności za wspólną przestrzeń. Teraz z niecierpliwością oczekują na pierwsze plony.

       

    • Dzień Czekolady

      12 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ CZEKOLADY...

      Czekoladowa lekcja plastyki w klasie drugiej okazała się prawdziwą "bombą kaloryczną", ale czas upłynął nam kreatywnie, rozbudził nasze zmysły wzroku, węchu i smaku. Dowiedzieliśmy się jak powstaje czekolada, skąd bierze się na półkach sklepowych i jakie są jej rodzaje. Było... mocno czekoladowo... Raz, na jakiś czas można "zaszaleć", tym bardziej, że krem czekoladowy możemy kupowac w wersji  bez cukru, więc odrobinę zdrowiej.

    • Zawody wioślarskie- BTW Bydgoszcz

      Dziś odbyły się zawody wioślarskie z udziałem drużyn ze szkół gminy Sicienko. Organizatorem zawodów było Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie- BTW Bydgoszcz. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z klas 6, 7 i 8. Zawodnicy mieli za zadanie pokonać określony dystans w jak najkrótszym czasie. W rywalizacji liczyły się nie tylko siła, ale także technika i wytrzymałość.

      Ostatecznie nasza szkoła zajęła 4 miejsce w sztafecie drużynowej, a w rywalizacji indywidualnej uczeń klasy 8 Kuba Debner zajął 3 lokatę.

      Gratulujemy naszym zawodnikom!

    • Muzyczny "bałagan"- koncert Filharmonii Pomorskiej

      Muzyczny "bałagan", jazz i muzyczny porządek, czyli rytm...
      Te dwa zagadnienia były tematem kwietniowego koncertu FILHARMONII POMORSKIEJ. Uczniowie poznali budowę zestawu perkusyjnego, wykonali szereg ćwiczeń rytmicznych i wysłuchali jazzowych standardów w wykonaniu młodych filharmoników.

    • Smaczne, kolorowe i zdrowe.....

      Takie lekcje nigdy się nie nudzą!!!
      Smaczne, kolorowe i zdrowe.
      Poniedziałek - marchewka w roli głównej...
      Wtorek - ulubione warzywo...
      Środa - słodka, ale zdrowa...
      Czwartek - różowy i pyszny...
      Piątek - miał być ZASKAKUJĄCY!
      Udało się! Drugoklasiści mieli tydzień przepysznych, zdrowych śniadań, które poprzedzał poranny rozruch.
      A mamusie...spisały się na medal!!!

    • Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego AGRODEO

      Uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego AGRODEO w Godawach. Wśród wielu atrakcji takich jak pieczenie mazurków, zdobienie jajek, robinie wielkanocnych wianków, malowanie gipsowych zajączków największą frajdę sprawiło dzieciom ujeżdżanie Byka Rodeo.

    • Zdrowo i kolorowo

      Zdrowo i kolorowo
      Pasta z jajek i awokado oraz pasta twarogowa z pestkami słonecznika...takie rarytasy serwowali drugoklasiści.
      Umiejętność czytania przepisów kulinarnych, doboru składników, przyprawiania, komponowania dodatków- takie zadania zostały postawione przed naszymi uczniami. Jak myślicie... udało im się coś pysznego???

    • Rozstrzygnięcie konkursu- "Środek naszego zbawienia-modlitwa"

      Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu
      „ŚRODEK NASZEGO ZBAWIENIA – MODLITWA”.
      Uroczysta Gala odbyła się 17 lutego 2025 r.

      Konkurs był podsumowanie ustanowionego przez papieża Franciszka Roku Modlitwy (2024). Do wyboru była:

      PRACA PLASTYCZNA na temat, jak rozumiem słowa św. Alfonsa Liguoriego: „Modlitwa jest pewną kotwicą dla tych, którym grozi rozbicie statku, jest niezmierzonym skarbem bogactwa dla ubogich, jest najskuteczniejszym lekarstwem dla chorych, jest pewnym stróżem dla tych, którzy pragną zachować się w świętości”.
      (praca mogła dotyczyć części cytatu – wersetu lub całości)

      PRACA LITERACKA – napisanie modlitwy w jednej z 5 podanych kategorii: za Ojczyznę, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania lub za dzieci i młodzież naszej diecezji.

      W kategorii plastycznej I MIEJCE zajął JANEK KAZICA  z kl. V.

      W kategorii literackiej II MIEJSCE zajął DOMINIK OSTROWSKI z kl. VI.

      Martyna Kowalska z kl. VIII, w kategorii plastycznej,  otrzymała dyplom z nagrodą pocieszenia.

      CIESZYMY SIĘ I GRATULUJEMY!!!

       

    • ENERGIA, ELEKTRYCZNOŚĆ, ELEKTROWNIA...

      Tematy edukacyjne związane z elektrycznością, jej pojawieniem się w życiu człowieka, znaczeniem i rozwojem...to właśnie zaprzątało ciekawe główki drugoklasistów. Na lekcji pojawił się pasjonat tego tematu, elektroenergetyk z krwi i kości, który co nieco opowiedział, co nieco pokazał i odpowiedział na wszystkie mądre pytania naszych uczniów.
      Bardzo dziękujemy za to spotkanie, panie Piotrze!

    • Gminny Konkurs- "BEZPIECZNY NA DRODZE"

      GMINNY KONKURS "BEZPIECZNY NA DRODZE", przeznaczony dla uczniów klas drugich, za nami.
      Naszą szkołę reprezentowali Zofia Mróz, Wojciech Kamieński oraz Bartosz Goyer. Uczniowie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z terenu gminy Sicienko. Najlepsza okazała się uczennica SP w Wojnowie.
      Nasi drugoklasiści zdobyli nowe doświadczenia i ... utrwalili wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.
      Dziękujemy organizatorom ze SP w Sicienku za zaproszenie.

    • Pasowanie na czytelnika

      "Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

      który puste życie napełnia światłem,

      a puste serca wzruszeniem".

      Kornel Makuszyński

       

      20 lutego 2025r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać, szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

      Następnie każdy  uczeń z klasy pierwszej otrzymał na powitanie książkę Justyny Bednarek pt.: „Wnuczka antykwariusza” oraz dyplom pasowania na czytelnika.

       

       

       

       

       

       

    • Projekt- Gramy zmysłami

      Średniaki  zrealizowały kolejne zadanie z projektu "Gramy Zmysłami".

      Dzieci wspólnie wykonały slime, do którego użyły produktów dostępnych w domu, takich jak mąka ziemniaczana, olej, mydło w płynie. Dzieci dokładnie odmierzały proporcje, mieszały i ugniatały. Powstałą masę podzieliliśmy na dzieci i każde mogło rolować, ściskać, spłaszczać bądź tworzyć rzeczy jakie tylko im przyszły do głowy. Doznania dotykowe i zapachowe towarzyszyły nam dłuższy czas.

      Średniaki  zrealizowały kolejne zadanie z projektu "Gramy Zmysłami".

      Dzieci wspólnie wykonały slime, do którego użyły produktów dostępnych w domu, takich jak mąka ziemniaczana, olej, mydło w płynie. Dzieci dokładnie odmierzały proporcje, mieszały i ugniatały. Powstałą masę podzieliliśmy na dzieci i każde mogło rolować, ściskać, spłaszczać bądź tworzyć rzeczy jakie tylko im przyszły do głowy. Doznania dotykowe i zapachowe towarzyszyły nam dłuższy czas.

    • Narodowe Święto Niepodległości

      W piątek 8 listopada 2024 r. uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany z wielkim zaangażowaniem przez uczniów klasy 4 i 2. Tego dnia motywem przewodnim były barwy biało-czerwone, które można było dostrzec w dekoracji szkoły oraz w strojach wszystkich uczniów. Uroczystość wzbogaciło również przemówienie Pani Dyrektor, która w krótkim rysie historycznym przybliżyła losy Samsieczna w okresie zaborów, podkreśliła, jak ważna jest pamięć o tamtych bolesnych wydarzeniach, a także jakie mamy ogromne szczęście, że możemy żyć i uczyć się w wolnej Polsce, mimo toczącej się wojny tuż za naszą wschodnią granicą.

    • Dzień Jeża

      Dzieci miały okazję poznać fascynujący świat tych uroczych zwierząt poprzez różnorodne zabawy muzyczno-ruchowe, sensoryczne i plastyczne.

      Przedszkolaki z radością słuchały wierszy i zagadek związanych z jeżami,  co wprowadziło je w wesoły nastrój. Na koniec dnia dzieci z grupy Średniaki i Starszaki, stworzyły piękną pracę plastyczną,  która będzie wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia. Maluchy oczami wyobraźni przeniosły się na plażę, za pomocą piasku kinetycznego stworzyły gigantycznego jeża.

    • Dzień Kundelka

      Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października.

      Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością nasi podopieczni świętowali ten dzień, przynosząc do Przedszkola dobroci płynące prosto z serca. Karmy, smakołyki i zabawki zawieźliśmy do Schroniska dla Zwierząt, mieszczącego się na Osowej Górze.

      Dzieci już wiedzą, że każdy pies-kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość!

      To przecież nie pluszowa zabawka, a żywa istota.

    • Przedstawienie teatralne "Królestwo Zuzanny"

      W przedszkolu w środę 13 listopada 2024 roku gościliśmy Teatr Bajeczny, który zaprosił dzieci na spektakl pt. „Królestwo Zuzanny”. Podczas przedstawienia dzieci z uwagą przyglądały się wydarzeniom. Z przejęciem obserwowały zmianę zachowania dziewczynki Zuzanny, która na skutek splotu zaskakujących wydarzeń zmieniła swoją pyszną i zarozumiałą postawę na pełną zrozumienia i serdeczności.  Jak się okazało, tylko prawda i przyjaźń ma znaczenie. W trakcie spektaklu nie zabrakło wspólnego śpiewu połączonego z ruchem.

    • "Przytul sie do Drzewa"

      Razem z 1562 placówkami edukacyjnymi nasza szkoła wzięła udział w akcji „PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”. W akcję zaangażowało się aż 49 309 osób! Przesłanych zostało łącznie 19218 zdjęć. W tym także zdjęcia uczniów z naszej szkoły i przedszkola. Każdy otrzymał Dyplom "Przyjaciela Drzew" a nasza szkoła może poszczycić się Certyfikatem Placówki Edukacyjnej Przyjaznej Drzewom.

      Dziękujemy Wam za udział w akcji!

       

    • Podsumowanie konkursu- "Najpiękniejszy różaniec"

      Dzisiaj, 31 października br. miało miejsce podsumowanie SZKOLNEGO KONKURSU „Najpiękniejszy różaniec”. Wszystkie różańce były starannie wykonane, ale niektórym brakowało drobnych lecz istotnych elementów. Jury, ze względu na dużą trudność w wyłonieniu kolejnych miejsc, podjęło decyzję o wyróżnieniu wszystkich, którzy prawidłowo wykonali różańce. Są to:
      Wojciech Bielawski z kl. I
      Honorata Książak z kl. I
      Agata Pultin z kl. I
      Nikodem Bielawski z kl. II
      Tomasz Górka z kl. II
      Daniel Książak z kl. II
      Julia Mocna z kl. II
      Zuzanna Radosz z kl. II
      Kinga Świątkowska z kl. II
      Aleksandra Martyn z kl. III
      Dominika Fojut z kl. IV
      Aurelia Szczepaniak z kl. IV
      Każdy z nich otrzymał dyplom z wyróżnieniem wraz z książką i słodkim upominkiem.
      Pozostałe osoby tj.: Gabriela Niemczyńska z kl. I, Vanessa Iciek z kl. II, Kornelia Kozioł z kl. II, Miłosz Wrzesiński z kl. II, Olek Kasprzyk z kl. II, Zofia Mróz z kl. II, Gracjan Niemczyński kl. IV, Igor Troszyński z kl. IV
      Tomasz Pikuła z kl. IV  dostały pamiątkowe dyplomy z dodatkiem słodyczy.
      Gratulujemy pomysłowości i zaangażowania!

    • Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie

      W poniedziałkowy poranek uczniowie klas 4, 7 i 8 wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyli w podróży do Kłodawy. Celem wycieczki było zwiedzenie tamtejszej kopalni soli.

      Program zwiedzania był niezwykle ciekawy i różnorodnych.  Uczniowie dowiedzieli się, jak powstały złoża kłodawskie oraz do czego (oprócz przemysłu spożywczego)  wykorzystywana jest sól z kłodawskiej kopalni. Największe wrażenie na wszystkich uczniach zrobił zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), a także przejście wyrobiskami do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym. Na pamiątkę każdy mógł zabrać ze sobą bryłkę soli do domu. Z całą pewnością wyjazd ten zaliczyć można do bardzo udanych!

       

    • Projekt z Małpką Iwoną

      Roześmiane Kaczuchy czyli Maluchy,

      o higienę dbają i zasad przestrzegają.

      Z Małpką Iwoną się zaprzyjaźniły,

      za jej namową mydełka zrobiły.

      Lawenda, aromaty, naturalne barwniki, wymieszane z gliceryną, dały piękne wyniki.

      W dzień Światowego Mycia Rąk, lekcję cenną  odbyliśmy i wszystkich namawiamy:

      Z WODY I MYDŁA CZĘSTO KORZYSTAMY.

    strona: