Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • Audycja muzyczna "Wiosenne porządki"

      W czwartek 18 kwietnia 2024 roku uczestniczyliśmy w audycji muzycznej pt.: „Wiosenne porządki” Filharmonii Pomorskiej.

      Filharmonicy zawitali zarówno do szkoły, jak i do naszego przedszkola. Wysłuchaliśmy wielu muzycznych utworów nawiązujących do wiosny, m.in. „Wiosnę” Antonio Vivaldiego. Uporządkowaliśmy formy muzyczne, ułożyliśmy je według epok, stylów, charakteru, rytmu, dynamiki, kolorystyki i harmonii. Szukaliśmy podobieństw i różnic, aby wyeliminować chaos na rzecz czystych współbrzmień. Poznaliśmy pojęcie dysonansu, polirytmii, kakofonii, a także eufonii w muzyce. Kolejna audycja już w maju!

       

    • Wycieczka zawodoznawcza do Karolewa

      Dnia 8 kwietnia klasa VIII pojechała na wycieczkę do Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie. Celem naszego wyjazdu było poznanie szkoły. Nasi starsi koledzy pokazali nam tę szkołę, oferując różne kierunki nauczania. Na koniec wycieczki zostaliśmy poczęstowani pyszną zupą.

      Dziękujemy za zaproszenie!!!

                                                                                                               Daniela i Dominika

    • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w przedszkolu

      W grupie Maluchów już od dłuższego czasu panuje świąteczna atmosfera. Dzieci przygotowania do świąt zaczęły od posiania owsa i rzeżuchy. Następnie na zajęciach dydaktycznych poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło też prac plastycznych: zajączków z masy solnej, pisanek, robienie palm wielkanocnych. Wszystko to sprawiło, że przedszkolaki poczuły klimat i nastrój zbliżających się świąt. 

    • Innowacja w klasie I

      Zdrowe, pachnące, lecznicze ... rośliny i nie tylko... stały się tematem innowacyjnej lekcji w klasie pierwszej. Uczniowie razem z rodzicami i dziadkami podzielili się z nami swoim cennymi w witaminy skarbami z domowych spiżarnii, m.in. syropem  z mniszka lekarskiego, kwitów czarnego bzu, miodem rzepakowym z własnej pasieki, syropem malinowym do herbaty z imbirem i pomarańczą, suszoną miętą, syropem z cebuli...Ta lekcja była nakierowana na doświadczanie przez próbowanie...Udała się PRZEPYSZNIE :)

    • Dzień poezji

      21 marca to Światowy Dzień Poezji.  Z tej okazji zaprosiliśmy znamienitych gości-Panie Hanię Szymkowiak,  Marię Modrakowską oraz Pana Wojciecha Rybarczyka.  Goście poczytali nam piękne wiersze znanych klasyków.  My podziękowaliśmy za ucztę duchową laurkami. Dziękujemy bardzo również za ofiarowane słodycze.

    • WIOŚLARSKIE MISTRZOSTWA GMINY SICIENKO

      W czwartek 14 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych na ergometrze wioślarskim na dystansie 1000 m. W tym roku zawody odbyły się w Szkole Podstawowej im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie.

      Organizatorem zawodów było Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, wspierane przez Gminę Sicienko. W zawodach wzięły udział dwie nasze sztafety mieszane (dziewczęta i chłopcy) z klas 6,7,8. Dodatkowo każdy z uczniów mógł startować w konkursie indywidualnym na 250m.

      Udział naszych uczniów w zawodach wioślarskich był nie tylko sprawdzianem wytrzymałości sportowej, ale i również pokazem jak wygląda profesjonalny trening wioślarstwa.

      Skład naszych sztafet:

      Samsieczno 1: Julita Bednarek, Jakub Debner, Daniela Szymocha, Maksymilian Durau

      Sasmieczno 2: Aleksandra Cholewińska, Kryspin Wypych, Jagoda Szymocha, Wojciech Nowicki

    • Audycja muzyczna Filharmonii Pomorskiej

      "Czterolistna koniczyna na szczęście" - to tytuł koncertu Filharmonii Pomorskiej, który odbył się w poniedziałek 11 marca2024 roku  w naszej szkole i przedszkolu. Odbyliśmy wyjątkowe, muzyczne spotkanie z kulturą Celtów i muzyką Irlandii. Poznaliśmy biografię św. Patryka oraz legendę o skrzacie pilnującym skarbu na końcu tęczy. Była belgijka, motyw muzyczny z filmu Titanic oraz Perfect Eda Sheerana, a także wiele akcentów muzyki celtyckiej... Fantastycznie!!!

    • Zajęcia logopedyczne w ramach projektu INNOWACYJNA EDUKACJA

      Zajęcia logopedyczne w ramach projektu INNOWACYJNA EDUKACJA,które realizowane są w ZespoleSzkolno-Przedszkolnym w Samsiecznie to czas, w ktorym uczniowie wykorzystują czas na różnorodne działania.  Tworzyli masę sensoryczną, rozwijali prawidłową fonację i wydłużali tor oddechowy, ćwiczyli pamięć i pilnowali sprawności języka i innych artykulatorów. Nie zabrakło także zadań, które rozwijają słownictwo, poprawiają dykcję i dodają pewności siebie w codziennym zabieraniu głosu podczas lekcji i w czasie swobodnych rozmów z rówieśnikami.

    • Eko-laboratorium

      Przedszkolaki z grupy Maluchów  zrealizowały kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  “Jestem małym przyjacielem przyrody”. Stworzyliśmy nasze małe “eko-laboratorium” i wykonaliśmy eksperymenty: “Jak powstaje wulkan, “Lawa w szkle”, “Wędrująca woda”. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach i z zachwytem omawiały zaobserwowane efekty doświadczeń.

    • Warsztaty przyrodnicze w przedszkolu

      W przedszkolu gościliśmy Mobilne Ranczo u Amadeusza z Nakła nad Notecią. Podczas żywej lekcji przyrody zostały zaprezentowane i omówione różne gatunki ciekawych zwierząt. Większość z nich  dzieci mogły pogłaskać i brać na ręce. 

      Spotkanie z  poznanymi zwierzętami wzbudziło wśród dzieci  wiele pozytywnych emocji – uśmiech, radość, ciekawość, duże zainteresowanie.

    • Z wizytą w Osieku nad Notecią...

      Klasa I i IV odwiedziły skansen w Osieku i wzięły udział w warsztatach przygotowujących do Wielkanocy. Uczniowie przypomnieli sobie krajeńskie tradycje i zwyczaje związane z okresem wielkanocnym. Były wypieki babeczek, ich fantazyjne ozdabianie i konsumowanie, oczywiście!Było ciekawie, sielsko i inspirująco. Wrócimy tam niebawem...

    • Zajęcia z kreatywności u Bystrych Główek, czyli w klasie drugiej

      Bystre Główki z klasy II Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie biorą udział w zajęciach artystycznych rozwijających kreatywność w ramach projektu „Innowacyjna Edukacja”. W pierwszym semestrze uczniowie z zaangażowaniem tworzyli oryginalne kompozycje płaskie i przestrzenne, posługując się ciekawymi technikami, tj. frotaż, zdobienie szkła, origami, papieroplastyka, paper-mache, kolaż, „malowanie” sznurkiem, barwną pianą i inne. Wykonywali formy użytkowe – świeczniki, ozdobne kartki, wieńce bożonarodzeniowe. Podczas tych magicznych lekcji dodatkową inspiracją do działania uczniów były pytania kluczowe, np.: Czy sznurek potrafi rysować?, Co sprawia, że papierowe kwiaty pachną?, Co można robić zimą, gdy pada śnieg? Poszukując odpowiedzi na pytanie dzieci tworzyły niezwykłe i oryginalne prace, które społeczność szkoły i rodzice mogą podziwiać w szkolnej galerii Pierwsze Kreski. Obecnie prezentowana jest wystawa masek afrykańskich wykonanych w technice paper-mache. Działania artystyczne uczniów wpływają na wzrost ich ciekawości poznawczej, giętkości i oryginalności myślenia, wyobraźni oraz wrażliwości. Dają także możliwość efektywnej pracy zespołowej, a także rozwijają sprawność manualną oraz wpływają na wzrost samooceny i odwagi. Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • Pasowanie na czytelnika

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W tym roku szkolnym  na uroczystym pasowaniu klasa1 gościła w bibliotece w tygodniu poprzedzającym ferie zimowe. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

      W pierwszej części uroczystości uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.

    • Ogromny sukces naszych ekip filmowych!!!

      W czwartek 8 lutego 2024 roku Sicienku (które na ten czas stało się naszym Hollywood) odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom oraz laureatom II edycji Konkursu Filmowego „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”, którego głównym organizatorem jest Komenda Policji w Koronowie.

      Międzygminny konkurs filmowy miał na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      Urząd Gminy w Sicienku był w tym roku współorganizatorem tego wartościowego przedsięwzięcia.

      W konkursie wzięło udział 14 szkół (90 dzieci) z trzech gmin: Sicienka, Koronowa oraz Dobrcza. Łącznie wpłynęło 21 filmów. Zadaniem uczniów z klas 6 – 8 było przygotowanie 5-minutowych filmików - spotów nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasze dwie drużyny zajęły czołowe miejsca w tym konkursie!!! Ich filmy można zobaczyć na fb szkoły.

      Oto wyniki:

      I miejsce - Drużyna Dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

      II miejsce - Drużyna Chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

      III miejsce - Drużyna Szkoły Podstawowej im. kpt. T. Ziółkowskiego w Wierzchucinie Królewskim.

       

      Nasze ekipy filmowe przygotowały filmiki pod czujnym okiem Pani Katarzyny Zielińskiej. BARDZO DZIĘKUJEMY!!! Składamy gratulacje młodym filmowcom i ich Opiekunce!!!

      Jest moc!!!

      Film nagrodzony I miejscem w konkursie "BEZPIECZNI W RUCHU DROGOWYM"

      Film nagrodzony II miejscem w konkursie "BEZPIECZNI W RUCHU DROGOWYM"

    • Tłusty czwartek

      Dzisiaj w naszej szkole, zgodnie z tradycją tłustego czwartku królowały pyszne pączki i faworki przygotowane przez uczniów klasy ósmej i ich rodziców. Zjedzenie pączka w tym dniu zapewnia pomyślność, dlatego wszystkim życzymy SMACZNEGO

    • Dzień Puzzli u Maluchów

      Maluchy z radością obchodziły Miedzynarodowy Dzień Puzzli- jedno z wielu nietypowych świąt. Jak wiadomo, ukladanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Przedszkolaki w parach, zespołach lub indywidualnie układały puzzle różnorodnych rodzajów. Był to czas dobrej zabawy dający dzieciom wiele radości  i satysfakcji.

    • Cała Polska Czyta Dzieciom

      Dziś był u nas wspaniały gość. W ramach projektu Cała Polska Czyta Dzieciom gościliśmy Panią Marię Modrakowską. Pani Marysia opowiedziała nam o swoim domowym ksiegozbiorze. Przyniosła największą,  najmniejszą oraz najstarszą liczącą 123 lata książkę. A przeczytała nam  Śpiacą Królewnę.  To był wyatkowy dzień. Dziękujemy 

    • Nasza cegiełka na WOŚP

      W niedzielę 28 stycznia 2024 odbył się gminny finał WOŚP w Sicienku. Naszą szkołę reprezentowały aż cztery grupy taneczne, które zaprezentowały:

      1. "Taniec odważnych Reniferów" - "Tańczące Przedszkolaki" - opiekun: Małgorzata Kuśmierzak.

      2. "The Black Nag" - taniec brytyjski w wykonaniu "Książkowych Molików" z klasy 3 a - opiekunki grupy: Katarzyna Szczepaniak - Możdżeń oraz Weronika Kukawka.

      3. "Taniec z chustami" oraz "Supermoce" - "Roztańczone Gzubki" z klas I - III - opiekun: Małgorzata Kuśmierzak.

      4. "Taniec Gwiazdy Betlejemskiej" - uczniowie klas starszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samsiecznie - opiekunki: Katarzyna Zielińska, Agnieszka Jelińska.

      Podczas zbiórki w szkole i przedszkolu Samorząd zebrał pokaźną kwotę 1772,96 zł, którą przekazaliśmy do sztabu WOŚP w Sicienku.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli WOŚP – Przedszkolakom , Uczniom i Ich Opiekunom za wspaniały występ, Pracownikom i Rodzicom, Rodzinom ZSP Samsieczno! Jest moc!!!


       

    • Bal karnawałowy klas I-III

      W miniony piątek odbył się bał karnawałowy dla uczniów klas młodszych. Przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek bawili się znani piłkarze, księżniczki, rycerze, piraci, kowboje, kurczaki, wróżki i nie tylko...Było głośno, radośnie i bardzo karnawałowo.

    • Dzień Babci i Dziadka u Maluchów

      23 stycznia w naszym przedszkolu w grupie Maluchów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

       Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od Swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!

    strona: