Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • Dzień dziecka klas 0-III

       W środę 1 czerwca 2011 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka. Rozegrane zostały konkurencje sportowe, zorganizowano liczne gry i zabawy, pieczono kiełbaski. Natomiast Mali Wielkoświatowcy zapoznali swoich młodszych kolegów, a następnie przeprowadzili wspólnie z nimi  zabawy z różnych zakątków świata w ramach projektu „Z małej szkoły w wielki świat”- Dzień Zabaw ze świata.

      Tego dnia wszystkim dopisywały humory i bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach, a Rada Rodziców aby uprzyjemnić Dzień Dziecka zafundowała wszystkim dzieciom słodycze i lody.

       

    • Obsypali rodziców życzeniami

      W dniu 03.06.2011 r. dzieci samsieczyńskiej szkoły nie zapomniały o Dniu Rodzica.  Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Bogumiła Fac zaprosili kochanych rodziców na uroczystości z okazji ich święta. Były wiersze, piosenki, tańce, życzenia i prezenty, a także różne konkursy, w których rodzice brali udział.  Wszyscy świetnie się bawili nawet niektórym popłynęła łezka ze wzruszenia. Wszystkich rodziców oraz panią dyrektor Teresę Szmelter-Woźniak zaproszono na wspólny słodki poczęstunek.

       

       

    • Dzień Dziecka w Bydgoszczy

      W środę 1 czerwca br. roku pojechaliśmy  na wycieczkę  do Bydgoszczy.  Uczestniczyła w niej klasa VI wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Szarafinską. Wyjechaliśmy ze szkoły o godz. 7.45. Po przyjeździe najpierw zwiedziliśmy  Stary Rynek i Wyspę Młyńską. Następnie  ruszyliśmy w stronę tramwaju wodnego o nazwie „Słonecznik”. Płynęliśmy nim około 50 minut, podziwiając krajobraz Brdy.  Następnie udaliśmy się do Fokus Park, gdzie zjedliśmy  ciepły posiłek w PizzaHut. Potem  obejrzeliśmy film pt. „Rio”. Bardzo nam się on podobał. Każdy mógł jeszcze skosztować kebab oraz delektować się colą.  Około godziny 16.00 wróciliśmy do Samsieczna. Bardzo nam się podobała ta wycieczka i mamy nadzieję, że pojedziemy na jeszcze jedną taką wyprawę.

                                                                                                                      Mateusz chojnacki i Łukasz Piwowar

       

       

    • CORRIDA ORTOGRAFICZNA

      25 maja w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie  odbyła się po raz VII Gminna Corrida Ortograficzna. Do Samsieczna zjechali mistrzowie ortografii ze wszystkich szkół podstawowych gminy Sicienko.

      Dwudziestu trzech torreadorów, reprezentujących szkoły podstawowe w Kruszynie, Strzelewie, Wojnowie, Sicienku, Trzemiętowie i Samsiecznie pisało dyktando naszpikowane trudnościami ortograficznymi. Tekst dyktanda ułożyła i nadesłała pani Małgorzata Acalska
      z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

       Złoty Długopis pojechał tym razem do Wojnowa, bowiem zwyciężczynią VII Gminnej Corridy Ortograficznej została Katarzyna Rumińska z SP w Wojnowie.

       

      Wyniki VII Gminnej Corridy Ortograficznej przedstawiają się następująco:

      I miejsce  Katarzyna Rumińska(SP Wojnowo)

      II miejsce  Anita Kaczmar(SP Sicienko), Bartosz Mikołajski(SP Sicienko)

      III miejsce  Dagmara Młynarczyk(SP Strzelewo), Mateusz Chojnacki(SP Samsieczno)

      IV miejsce  Kacper Chałat(SP Kruszyn), Ewelina Czarnowska(SP Trzemiętowo)

       Stało się tradycją, że dzień, w którym odbywa się gminna corrida jest Dniem Orografii w szkole. Uczniowie klas I-III piszą w klasach dyktanda przygotowane przez organizatora corridy i wybierają w każdej klasie Mistrza Ortografii. W tym roku tytuł  ten zdobyli:

      W klasie IZuzanna Rakowicz

      W klasie IIDominika Andrzejewska

      W klasie IIIJakub Misiak

      Ogłoszenie wyników VII Gminnej Corridy Ortograficznej i dyktand przeprowadzonych w klasach I-III oraz wręczenie nagród odbyło się w obecności całej społeczności szkolnej. Laureaci otrzymali złote długopisy ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie panią Teresę Szmelter-Woźniak oraz nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy Gminnej Corridy Ortograficznej otrzymali dyplomy upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

       

    • IX Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej

       13 maja w odbył się w naszej szkole IX Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Jest to cykliczna impreza skierowana do zuchów i harcerzy z hufca nakielskiego.

       Tegoroczny festiwal zorganizowała harcmistrz Wioletta Juszczak, przy wsparciu Komendy Hufca ZHP w Nakle n. Not. Honorowym patronem festiwalu jest corocznie Starostwo Powiatowe w Nakle n. Not.

      W Festiwalu wzięło udział około 200 zuchów, harcerzyi instruktorów. Gośćmi festiwalu byli: Starosta Powiatu Nakielskiego – pan Tadeusz Sobol, Wójt Gminy Sicienko – pan Jan Wach, Komendant Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP – druhna harcmistrz Lucyna Andrysiak, Komendant Hufca ZHP w Nakle n. Not. druhna harcmistrz Teresa Bachta,  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie pani – Teresa Szmelter-Wożniak, Proboszcz Parafii najświętszego Serca Jezusowego w Samsiecznie – ks. Jarosław Dąbrowski, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie – pani Grażyna Kaźnica, radni: pani Jadwiga Świątkowska i pan Marek Ostrowicki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mroczy – pan Janusz Paliwoda.

      Na początku uroczystości uhonorowano osoby, które swoja postawą,i zagazowaniem przyczyniają się do rozwoju harcerstwa w naszej szkole. Harcmistrz Lucyna Andrysiak wręczyła Medale za Zasługi dla Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego Wójtowi Gminy Sicienko – Panu Janowi Wachowi, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie – Pani Teresie Szmelter-Woźniak oraz nauczycielce Pani Elżbiecie Mikołajczyk.

      Wykonawców oceniało jury w składzie:

      • harcmistrzyni Maria Knioła
      • Pani Barbara Fac
      • Pani Małgorzata Bartowska

      Nasza drużyna harcerska, mimo że była organizatorem całej imprezy, starannie przygotowała się do konkursu.

       „Wędrowne Ptaki” odniosły kolejny wielki sukces, zdobywając dwa puchary. Pierwszy, za zajęcie I miejsca w kategorii piosenki harcerskiej, drugi za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii piosenki turystycznej.

       

    • BEZPIECZNY INTERNET

      Interesujące zajęcia nt. korzystania z Internetu przeprowadziła pani Monika Herman przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Uczniowie klasy IV, V i VI z uwagą uczestniczyli w zajęciach, a także obejrzeli króciutkie filmiki nt. jak należy korzystać z Internetu. Internet to kopalnia wiedzy i plac zabaw. Jednocześnie jednak sieć jest, jak to określił Stanisław Lem, "wielkim śmietnikiem". Oprócz wielu wartościowych rzeczy dzieci mogą znaleźć też treści, z którymi kontakt jest dla nich po prostu szkodliwy i niebezpieczny. Dlatego bardzo dobrze się stało, że spotkanie na ten temat zostało w naszej szkole zorganizowane

       

    • PORANEK PATRIOTYCZNY

       W czwartek 5 maja 2011 roku odbył się w naszej szkole poranek patriotyczny pn.: „Witaj, majowa jutrzenko!” przygotowany przez klasę VI. W programie przedstawienia znalazły się wiersze, piosenki oraz teksty przypominające wydarzenia z 1791 roku. Uczniowie nawiązali też do dziejów  osiemnastowiecznej Krajny i Samsieczna. W poranku wystąpił także uczeń klasy II Dawid, który pytał szóstoklasistów o podstawowe pojęcia związane z tamtym okresem, takie jak m.in. wolna elekcja, Sejm Czteroletni, zabór, rozbiór, konstytucja. Później te same pytania skierował do publiczności. Wszystkie klasy żywo włączyły się w świętowanie 220 rocznicy uchwalenia konstytucji. Przygotowały symbole patriotyczne, zawołania, hasła i wiersze.

      Rada Rodziców  natomiast zajęła się organizacją słodkiego stoiska trzeciomajowego, wszyscy uczniowie z apetytem zjedli upieczone przez mamy kolorowe babeczki, pączki, rogaliki i inne słodkości

    • Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III

      W Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Wielkanoc tuż, tuż” dla uczniów klas
      I-III. W konkursie udział wzięło 20 uczniów z gminny Sicienko oraz czworo uczniów ze szkoły w Kosowie-gmina Mrocza. Na wstępie wszystkich powitała pani dyrektor Teresa Szmelter-Woźniak życząc powodzenia uczestnikom konkursu. Prowadziła konkurs i nad jego sprawnym przebiegiem czuwała Barbara Fac. Oceniało ich jury w składzie: Hanna Milde, Agnieszka Otrębska, Anna Baran, Iwona Kalemba, Bogumiła Fac i Jadwiga Świątkowska. 
      I miejsce zajęła Joanna Żak z SP Kruszyn, II miejsce Dominika Andrzejewska z SP Samsieczno i Mikołaj Drojma z ZS Sicienko, III miejsce Renata Stężewska z SP Strzelewo, Maja Łunkiewicz z SP Kruszyn. Jury wyróżniło: Joannę Lipieńską, Alicję Kawałę, MarikęWardzinką, Julię Picz, Patrycję Pochowską, Martynę Paradowską, Aleksandrę Rakowską i Patrycję Szczęsną. Recytacjom towarzyszyły piękne kostiumy i rekwizyty. Specjalną nagrodę jury przyznało Radosławowi Jasiorowskiemu z SP Kosowo za pomysłowy i oryginalny strój „kury”. - Celem tego konkursu było przybliżenie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, powiedziała organizatorka Bogumiła Fac. Konkursowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy I-II. Organizatorami w tym roku konkursu była Bogumiła Fac, Anna Baran, Katarzyna Szczepaniak-Możdzeń. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze. Był także przygotowany przez rodziców dzieci słodki poczęstunek.


       

    • Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie powitały wiosnę

      Chociaż marcowa pogoda nas nie rozpieszcza i zima jeszcze daje się we znaki, 21 marca słońce zaświeciło nie tylko nad Samsiecznem. Może to za sprawą wszystkich, którzy ten dzień uczynili wyjątkowym. W naszej szkole o nadejściu astronomicznej wiosny pamiętali uczniowie i nauczyciele. Tego dnia było słodko, radośnie i kolorowo. Postanowiono, że będzie to dzień bez pytania, sprawdzianu i bez jedynki, przygotowano pyszne ciasta i desery, a dzieci ubrały się w niecodzienne, kolorowe stroje oraz przygotowały słomiane kukły, symbolizujące odchodząca zimę. Odbył się konkurs na najliczniej i najatrakcyjniej przebraną klasę oraz konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Najliczniej i najatrakcyjniej przebraną klasą okazali się uczniowie klasy IV, natomiast najpiękniejszą Marzannę w kategorii klas 0-III wykonali uczniowie klasy III, a w kategorii klas starszych zwyciężyli czwartoklasiści. Nagrodzono też Marzanny wykonane indywidualnie przez uczniów: Dominikę Andrzejewską z klasy II, Dominika Kaźnicę z klasy IV, Kasię Kielmann oraz Joasię Jankowską z klasy V. Po ogłoszeniu wyników konkursu wszyscy uczniowie i nauczyciele utworzyli korowód i powędrowali na boisko, by tam spalić słomiane kukły i tym samym pożegnać zimę. Rozpoczynającą się wiosnę powitano pieczeniem kiełbasek i radosnym świętowaniem przy ognisku.

       

    • TABLICA INTERAKTYWNA

       

               Dnia 24 marca 2011r. nasza szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o tablicę interaktywną, która została przekazana szkole w ramach realizowanego wspólnie przez samorząd województwa i samorząd gminny projektu.

               Tablica interaktywna to nowoczesne urządzenie edukacyjne, które działa podobnie jak dotykowy ekran. Podłączenie do niej komputera, umożliwia za jej pomocą  obsługiwanie każdego programu uruchomionego w komputerze. Oprócz tego można na niej pracować, jak na zwykłej tablicy, sporządzać notatki, a następnie zapisać i wydrukować zawartość ekranu.

               Od dziś możemy korzystać z tego nowoczesnego urządzenia edukacyjnego i bawić się nauką. 

    • ŚWIĘTO MUSZKI I KRAWATA

       Dzień 8 marca został ogłoszony przez Samorząd Uczniowski Świętem Muszki i Krawata. Był to dzień przyjazny dla uczniów, czyli bez pytania i sprawdzianów. Tradycyjnie obchodzony jest jako Dzień Kobiet, ale w naszej szkole pojawili się eleganccy mali i duzi panowie w krawatach lub muszkach. Chłopcy z SU przygotowali również krótki apel z okazji tego święta, nie obyło się bez życzeń i kwiatków dla wszystkich pań pracujących w naszej szkole. Panowie nie zapomnieli o koleżankach ze swoich klas i w tym celu przygotowali dla nich konkursy i słodkie niespodzianki.

    • Jesteśmy znowu w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

       

      Jak co miesiąc 16 marca klasa II wraz z przedszkolakami z „Akademii Malucha” pod opieką pań: Bogumiły Fac i Barbary Fac uczestniczyła w audycji muzycznej pt. „Dźwięki trąbki – spotkanie z rodziną instrumentów dętych blaszanych”.

      Podczas audycji wybrane przez artystów dzieci, brały udział w koncercie, grając na scenie na dowolnych instrumentach wspólnie z artystami a publiczność uczyła się śpiewać wybrane piosenki.

      Koncert wszystkim bardzo się podobał i już czekamy na następny wyjazd. Audycja w przyszłym miesiącu będzie zatytułowana „Bułeczka z masłem – spotkanie z artykulacją”.


       

    • Sukces Klaudii Witek

      Relacja Klaudii:

      „Dnia 24 lutego byłam w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim. Zdobyłam III miejsce w drugiej grupie wiekowe w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: „Zapobiegamy pożarom”. Po przybyciu na miejsce obejrzałam wystawę prac plastycznych. Prace były piękne, najbardziej podobały mi się malowane na szkle. Następnie odbyło się  przywitanie gości i wręczenie nagród i upominków laureatom konkursu. Ja dostałam ksiązki pt.: „Wielki Atlas Świata” i „Solec kujawski – Portret Miasta”, oraz upominki tj. długopis, kalendarz strażacki i broszurki. Nagrody ufundowane zostały przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RPO w Toruniu. Po rozdaniu nagród zwiedzałam Park Jurajski. Widziałam tam modele dinozaurów naturalnej wielkości, wystawę skamieniałości, szkielety ludzi i szczątki kości mamuta. Najbardziej spodobał mi się model mamuta, który wygląda jak prawdziwy i jest bardzo duży. Największą atrakcją była projekcja filmu w kinie 5D  pt.:  „Dinozaury giganty Patagonii”. Zobaczyłam, jak żyły, i jak wyginęły. Film trwał ok. 20 min. A wrażenia były ogromne. Dzięki najnowszej technologii  czułam dźwięk, ruch, dotyk a nawet zapach. Efekty ruchowe i dotykowe sprawiły, że czułam oddech dinozaurów na twarzy. Kiedy szedł lub biegł wielki dinozaur, to myślałam, że jest obok mnie, ponieważ poruszało się moje siedzenie. Latające dinozaury szybowały tuż nad moją głową, czasami w powietrzu unosiły się świecące pyłki, a chwilami czułam na twarzy kropelki wody. Były chwile, że się troszeczkę bałam, ponieważ na filmie czułam się jakbym w nim grała a nie była widzem.

      Bardzo chciałabym jeszcze raz zobaczyć ten film razem z moją klasą. Na koniec byliśmy na wspólnym posiłku i wróciłam busem szkolnym do domu. Cieszę się bardzo, że mogłam uczestniczyć w takiej uroczystości i zobaczyć tak dużo ciekawych miejsc i rzeczy.

       

    • Wycieczka do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

      Dnia 14 grudnia klasa II wraz z przedszkolakami z „Akademii Malucha” pod opieką pań: Bogumiły Fac i Barbary Fac udały się na koncert świąteczny pt. „Graj dudka graj” do filharmonii w Bydgoszczy. Chętne dzieci, także uczestniczyły w koncercie śpiewając znane kolędy oraz grając na wybranych instrumentach z artystami. Koncert wywarł na dzieciach niesamowite wrażenie. Z audycji muzycznej wróciły bardzo zadowolone, przepełnione świątecznym nastrojem, pomimo że za oknem szalała zamieć.

    • Białe wakacje harcerzy z Samsieczna

      Atrakcyjnie przebiegały ferie zimowe harcerzy z 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki” z Samsieczna. Pięciodniowe  półkolonie urozmaicone były  bogatym programem. Harcerze nie tylko szlifowali umiejętności harcerskie, ale także doskonalili  tężyznę fizyczną na sali gimnastycznej, siłowni i na basenie, śpiewali, pląsali i tańczyli. Były podchody, dyskoteka, turniej zastępów, spotkanie z rodzicami w harcerskim kręgu oraz wizyta na basenie „Perła” i w bydgoskim Cinema City na filmie „Opowieści z Narnii. Powrót Wędrowca do Świtu.

      W piątek 4 lutego drużyna harcerska uczestniczyła w hufcowych obchodach 100-lecia harcerstwa, które rozpoczęły się otwarciem wystawy w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle.

       

    • WYCIECZKA DO TORUNIA

      Podczas ferii zimowych w środę 2 lutego 2011 roku odbyła się wycieczka klas I – V do Torunia w ramach projektu: „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”.

      Najpierw złożyliśmy wizytę w „Baju Pomorskim”, tu obejrzeliśmy przedstawienie wg scenariusza Janiny Porazińskiej pt.: „Szewczyk Dratewka”. Następnie udaliśmy się w fascynującą podróż w Kosmos w Planetarium.

      Po posiłku w restauracji Mc Donald odwiedziliśmy żywe Muzeum Piernika, gdzie uczestniczyliśmy w piernikarskich zajęciach prowadzonych przez mistrza piekarskiego i wiedźmę korzenną. Każdy z nas nauczył się, jak piec pierniki. Oczywiście, nie obyło się bez spaceru po grodzie Kopernika. Bramą Żeglarską przeszliśmy nad Wisłę, podziwialiśmy mury obronne, ratusz i kościoły. Dotknęliśmy osiołka – niezwykłego toruńskiego pręgierza, wąskimi uliczkami dotarliśmy do domu Kopernika oraz Krzywej Wieży. Zaciekawieni weszliśmy też do piernikowego sklepu. Po zakupie pamiątek - pełni wrażeń – udaliśmy się w drogę powrotną.

      Sponsorem przejazdu autokarem był Urząd Gminy w Sicienku, a opiekowały się nami Panie: Anna Baran, Małgorzata Szarafinska oraz Teresa Szmelter – Woźniak.

       

    • XI Krajeńska Herbatka w Dniu Babci i Dziadka

       W piątek 28 stycznia 2011 roku po raz XI odbyła się w naszej szkole impreza środowiskowa z okazji Święta Babci i Dziadka, której celem jest przede wszystkim integracja wszystkich pokoleń, czyli dzieci, ich rodziców, dziadków, a nieraz i pradziadków. 

      Jak co roku, tak i tym razem babcie i dziadkowie tłumnie zjawili sie na „Herbatce...”. Po powitaniu przez dyrektor szkoły Pania Teresę Szmelter – Woźniak, najpierw  z uwagą obejrzano prezentacje wszystkich klas, a także wysłuchano koncertu szkolnego zespołu folklorystycznego „Frechowne Sznupki”.

      Uczniowie zaprezentowali także projekt edukacyjny: „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”,  w którym uczestniczą w bieżącym roku szkolnym. Klasy młodsze  pokazały pomysłowe mundurki ekologiczne szyte na miarę, natomiast uczniowie klasy IV i V przedstawili gazetkę szkolną opracowaną podczas zajęć projektowych. Była ona rozprowadzana podczas uroczystości.

      Następnie wszyscy goście udali się na górny hol, gdzie można było porozmawiać przy herbatce, kawie i pysznym cieście. Następnie odbył się Szkolny Bal Pokoleń prowadzony przez Panią Wiolettę Juszczak. O oprawę muzyczną zadbała Pani Barbara Fac.

      Wszystkie pokolenia mogły uczestniczyć w konkursach przygotowanych przez nauczycieli. O nagrody zadbała Rada Rodziców. Dzieci zaprezentowały stroje karnawałowe, można też było potańczyć, a miłośnicy sportu  uczestniczyli w zajęciach przygotowanych na sali gimnastycznej.

      Do świetnej organizacji „XI Krajeńskiej Herbatki...” przyczynili się: wszyscy pracownicy szkoły, a także Rada Rodziców i rodzice wszystkich klas. Główny sponsor uroczystości to dziadek uczennicy klasy VI Pan Roman Ostrowicki.

       

    • Konkurs „Jestem bezpieczny na drodze”

      W styczniu został rozstrzygnięty VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jestem bezpieczny na drodze”. Z naszej szkoły z klasy II dwie uczennice otrzymały wyróżnienie: Dominika Andrzejewska i Martyna Bukato.

      Gratuluje wychowawczyni  Bogumiła Fac

    • SZKOLNA WIGILIA „PRZY WSPÓLNYM STOLE”

                               Już po raz piąty w szkole w Samsiecznie w środę 22 grudnia br. odbyła się szkolna Wigilia „Przy Wspólnym Stole”, której głównym celem jest integracja uczniów wszystkich klas, a także pracowników szkoły, rodziców  i przyjaciół szkoły.

       Jak zwykle miała ona niecodzienną oprawę. Już wcześniej na dolnym i górnym holu szkoły pojawiły się choinki z ozdobami wykonanymi przez dzieci, a także inne świąteczne i zimowe dekoracje.

      Wykonano też kartki świąteczne, które zostały przekazane wielu przyjaciołom szkoły. Samsieczyńscy harcerze z Panią Wiolettą Juszczak, jak co roku, przywieźli Betlejemskie Światełko Pokoju. Przygotowali też z dużą starannością świąteczne życzenia oraz kolędy.

      Zgromadzeni przy wspólnym stole uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, goście przełamali się opłatkiem, złożyli życzenia, a następnie częstowali się ciastem przygotowanym przez rodziców. Wszyscy uczestniczyli w koncercie kolęd przygotowanym pod kierunkiem Pani Barbary Fac. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

      • Ksiądz proboszcz Jarosław Dąbrowski,
      • Pani Grażyna Kaźnica – prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie,
      • Pan Zygfryd Neufeld – były kierownik i dyrektor szkoły,
      • Pan Andrzej Pokrzywka – leśniczy z Samsieczna,
      • Pan Ireneusz Kasprzyk – naczelnik OSP Teresin,
      • Pan Stanisław Szymocha – sołtys Gliszcza.

       

      Po uroczystym posiłku wszyscy przeszli na dolny hol szkoły, gdzie obejrzano jasełkę przygotowaną przez klasy I, II, III pod kierunkiem Pań: Anny Baran, Katarzyny Szczepaniak – Możdżeń, Bogumiły Fac, Barbary Fac. Wiele emocji wśród uczniów wywołała wizyta gwiazdora, który obdarował wszystkich uczniów prezentami.

      Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Teresa Szmelter – Woźniak, która podziękowała wszystkim ludziom dobrej woli za przygotowanie  magicznej Wigilii, która na pewno pozostanie w sercach dzieci. W szczególności podziękowanie dla:

      • Rady Rodziców, w tym szczególnie dla Państwa Bednarków, Wekwejtów i Klateckich,
      • Pana Ryszarda Nowaka oraz Pana Ireneusza Pawłowskiego – wielkich przyjaciół szkoły,
      • Firmy Unilever Polska z Bydgoszczy,
      • Pana Andrzeja Pokrzywki,
      • Uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

       

    • OFICJALNE OTWARCIE PRZEDSZKOLA W SAMSIECZNIE

      Na działalność punktu przedszkolnego  fundusze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko–Pomorskiego w Toruniu w ramach konkursu 10/POKL/9.1.1/2010 – projekt na zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej pozyskała Pani Barbara Fac. Jest ona autorką i koordynatorką projektu pn.: „Akademia Malucha”, adresowanego głównie do dzieci 3 – i  4 – letnich. Projekt ten będzie realizowany w naszej szkole do 30 sierpnia 2013 roku. Liczba dzieci objętych wsparciem: 54.

       

       W piątek 17 grudnia 2010 roku nastąpiło oficjalne otwarcie punktu przedszkolnego, który  działa przy naszej szkole. Przecięcia wstęgi dokonali:

      • przedszkolacy wspierani przez swych opiekunów,
      •  ksiądz proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Wierzchucinku Wiesław Skiba jako beneficjent projektu,
      • w imieniu wójta Gminy Sicienko Pan Jana Wacha – dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych Pani Anna Rudniak. Gmina Sicienko jest partnerem projektu.

      Następnie  małe przedszkolaczki pod kierunkiem Pani Barbary Fac i Pana Łukasza Faca zaprezentowały swój pierwszy program artystyczny. Rodzice podczas wspólnego poczęstunku nie kryli radości z powodu umożliwienia dzieciom korzystania z przedszkola. Ich pociechy w pomysłowo i bogato wyposażonej sali będą uczestniczyły w zajęciach przedszkolnych, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, logopedycznych, wyrównawczych oraz godzinach z pedagogiem.

      W związku z powstaniem punktu przedszkolnego nastąpiła reorganizacja pracy szkoły. Swoje dotychczasowe siedziby musiały opuścić klasy: I, V i VI. Nastąpiła też zmiana częściowa zmiana  planu zajęć lekcyjnych.

    strona: