Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • Trwają prace związane z kompleksową modernizacją energetyczną budynku naszej szkoły

      Projekt przyczyni się do spadku emisji zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery oraz zmniejszenia zużycia energii w budynku użyteczności publicznej. Zaplanowane działania ochronne oraz realizacja projektu zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w pełni uwzględniają poszanowanie środowiska przyrodniczego. Niniejszy projekt wpisuje się w tak postawione cele poprzez co jego wpływ na środowisko jest pozytywny.

      Przedmiotem projektu jest:

      • Modernizacja systemu c.o.,
      • Wymiana stolarki otworowej,
      • Modernizacja instalacji wentylacji,
      • Modernizacja instalacji c.w.u,
      • Izolacja termiczną stropodachu,
      • Izolacja termiczną ścian fundamentów i piwnic,
      • Izolacja termiczną ścian zewnętrznych,
      • Modernizacja instalacji elektrycznej.

      „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Samsiecznie” współfinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie Działania 3.5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w ramach ZIT Poddziałania 3.5.1 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym w ramach ZIT Schematu: Termomodernizacja w obiektach należących do jednostek samorządu terytorialnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

      Wartość całkowita projektu:1194095,47 zł

      Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 788186,49 zł

      Budżet Gminy: 404770,21 zł

      Nad realizacją projektu czuwa Urząd Gminy Sicienko.

      Dyrektor szkoły, nauczyciele, inni pracownicy szkoły czuwają nad bezpieczeństwem dzieci podczas prac remontowych. Koniec prac przewidziano na 31 lipca 2018 roku.

    • Egzotyczni goście w klasie II

      W środę 16 maja do „Krajeńskich Skrzatów” zawitali egzotyczni goście – lotopałanki karłowate. To dwa przesympatyczne workoloty - torbacze  pochodzące z Australii. Ich opiekunką jest Agata – siostra naszego kolegi z klasy –Allana. Agata w ciekawy sposób zaprezentowała nam swoich milusińskich. Opowiedziała nam, jak należy się nimi opiekować, jakie mają upodobania i potrzeby. Okazało się, że te bardzo ruchliwe i towarzyskie zwierzątka mają bardzo zróżnicowane menu – owoce,  warzywa, miód, jaja, mięso, owady…  Lubią spać w kieszeni swojej pani, wspinać się i skakać. Potrafią szybować, skacząc z drzewa na drzewo, na odległość nawet większą niż 50 metrów. Dzieje się tak za sprawą fałdów skórnych stanowiących powierzchnię nośną dla lotu ślizgowego. Są aktywne w nocy – potrafią zbudzić swoją panią w środku nocy wydając odgłosy podobne do szczekania małego psa. Krajeńskim Skrzatom bardzo przypadły do gustu te niezwykłe stworzonka.

    • „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce”…

      27 kwietnia 2018 roku 12 członków 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki” z Samsieczna złożyło Przyrzeczenie Harcerskie, stając się tym samym pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Uroczystość odbyła się w Sucharach, przy remizie OSP, gdzie zakończył się VII  Harcerski Marsz Szlakiem Przesyłki Powstańczej. Trasa Marszu wiodła z nakielskiego Rynku przez Trzeciewnicę do Suchar, gdzie odbył się apel i obrzędowe ognisko, podczas którego komendantka hufca – phm. Jolanta Maciejewska  przypomniała, że w roku 2018 obchodzimy jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecie harcerstwa. Po ceremonii Przyrzeczenia, które harcerze złożyli na Sztandar Hufca, były gratulacje oraz śpiewy i pląsy przy ognisku, a na zakończenie słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sucharach.

    • XIII Otwarte Mistrzostwa Polski

      W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami. W zawodach z powodzeniem wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie, reprezentując Szkołę Walki Raion. W Mistrzostwach udział wzięło aż 255 zawodników zawodników z 28-miu ośrodków sztuk walki z Polski i zagranicy. Zawodnicy zmagali się w 19 konkurencjach i podzieleni zostali na 7 kategorii wiekowych.

       Medale zdobyli:
      Wiktoria Gawlik - I miejsce w renraku-waza i III miejsce w makiwara-kumite
      Mateusz Witkowicz - III miejsce w makiwara-kumite

       

    • Przedszkolaki w kinie

      Dnia 25 kwietnia przedszkolaki udały się z wizytą do Multikina w Bydgoszczy. W ramach projektu „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” dzieci  uczestniczyły w specjalnym pokazie-  odkrywały tajemnicę kina oraz sekrety tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie, zwiedzały sale kinowe, kabinę projekcyjną , dowiedziały się w jaki sposób działają kasy biletowe oraz podpatrzyły jak się produkuje popcorn. Na koniec pokazu przedszkolaki obejrzały  krótki film edukacyjny- kinowy savoir vivre  a następnie śledziły 
      z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem przygody małej dziewczynki o imieniu Basia.
      Na zakończenie wycieczki, za udział w projekcie Moja Pierwsza Wizyta w Kinie dzieci otrzymały Certyfikat uczestnictwa w pokazie. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

       

    • Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

      W piątek 20 kwietnia zespół „Frechowne Sznupki” uczestniczył w Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Kruszynie. Nasi mali wokaliści wyśpiewali III miejsce.

                                                                                       GRATULACJE !

    • Wycieczka do Bydgoszczy

             We wtorek 17 kwietnia 2018 roku udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Bydgoszczy. W wycieczce brali udział uczniowie klasy czwartej i piątej. Naszymi opiekunkami były panie Elżbieta Mikołajczyk i Wioletta Juszczak.

              Ze szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8.30. Najpierw dotarliśmy do Exsploseum, które mieści się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowego. Tam spotkaliśmy się z przewodnikiem i udaliśmy się do jednego z budynków muzealnych.

             Na początku przewodnik opowiedział nam o różnych rodzajach broni i sztuce walki od prehistorii do II wojny światowej. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy i otrzymaliśmy krzyżówki z zadaniami, których rozwiązania szukaliśmy na wystawach. Na zakończenie sprawdziliśmy rozwiązania, podziękowaliśmy Panu prowadzącemu zajęcia i udaliśmy się do autokaru.

             Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w TVP 3 Bydgoszcz. W siedzibie telewizji czekał na nas Pan Jerzy Czeczot –przewodnik naszej wycieczki. Po miłym powitaniu, udaliśmy się do charakteryzatorni, w której przygotowywani są dziennikarze przed wejściem do studia. Następnie poszliśmy  studia, w którym nagrywa się prognozę pogody.  Później  udaliśmy się do pomieszczenia technicznego, gdzie pracują inżynierowie dźwięku
      i obrazu. Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ pozwolono nam uczestniczyć w nagraniu prognozy pogody.

             Później zwiedzaliśmy studio, z którego nadawane są Zbliżenia, Wiadomości sportowe
      i Rozmowa dnia. Potem poszliśmy do największego, a zarazem najstarszego studia, w którym prowadzone są programy z udziałem publiczności. Tam mieliśmy okazję zobaczyć dekoracje do programu Na zdrowie. Przed wyjściem obejrzeliśmy dawny sprzęt dziennikarski zgromadzony w kąciku historycznym telewizji.

             Na Zakończenie wizyty w telewizji podziękowaliśmy Panu przewodnikowi za bardzo ciekawe oprowadzenie i przybliżenie nam wiadomości o pracy w telewizji.

             Wycieczka była bardzo interesująca, ponieważ zapoznaliśmy się z działaniem kamer i innych urządzeń, poznaliśmy etapy powstawania programów telewizyjnych oraz spotkaliśmy osoby znane z ekranu.

                                                                                 Uczniowie klasy V

       

    • SUKCES NASZYCH KARATEKÓW

         Dnia 14 kwietnia wyruszyliśmy ze szkoły walki ,,Rajon’’ na mistrzostwa Polski w karate. Przygotowania trwały od grudnia i były bardzo intensywne.

         W dniu wyjazdu spotkaliśmy się w Rynarzewie i o godz. 5:00 wyjechaliśmy dwoma autokarami. Podróż do Warszawy (czyli miejsca, w którym odbywało się całe wydarzenie) trwała ok. 5 godzin. O godzinie 11:00 zaczęły się mistrzostwa, a organizatorem była inna szkoła walki ,,Tsunami”.

      Było tam ok. 150 konkurencji (licząc podział na płeć i wiek) między innymi sumo-grapling, semi-contackt, full-contackt, makiuara-kumita, tsunami-katana i łucznictwo (styl dowolny, tatarski i pojedynek styl tatarski). Zawody trwały 6 godzin, a samo zakończenie, czyli przedstawienie drużyn z Polski, a także z innych krajów m.in. z  Watykanu,  trwało około godziny.

       Gdy wracaliśmy z mistrzostw otrzymaliśmy informacje, że nasz klub otrzymał ponad 100 medali! Wróciliśmy do punktu wyjazdu o północy i tak się zakończył ten niezwykły dzień.

      Mateusz

    • Bezpieczny Przedszkolak

      10 kwietnia 2018 roku przedszkolaki Ola, Oliwia i Filip wzięli udział w gminnym konkursie pt. "Bezpieczny Przedszkolak", który odbył się w przedszkolu w Sicienku. Dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i umiejętnością pracy zespołowej. Możemy być z nich dumni, zajęli trzecie miejsce w gminie.

      Gratulujemy.

    • „Wędrowne Ptaki z Samsieczna na Jubileuszowym Złazie w Toruniu

      W sobotę 14 kwietnia w Toruniu odbył się Jubileuszowy Złaz Harcerstwa Kujaw i Pomorza. W stuosobowej reprezentacji Hufca ZHP Nakło nad Notecią nie zabrakło 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki”.  Uroczystości rozpoczęły  się o godzinie 11.00 apelem przed nową siedzibą Hufca ZHP Toruń w przy Pl. Św. Katarzyny 9 .

      Następnie odbył się przemarsz na skwer, gdzie w październiku stanie pomnik upamiętniający ofiary antypolskiej akcji eksterminacyjnej przeprowadzonej tuż po rozpoczęciu drugiej wojny światowej. Podczas złazu zainaugurowano publiczną zbiórkę na budowę pomnika Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 roku. Centralnym elementem  pomnika będzie  bryła z białego kamienia, odsłaniająca płytę z wyrytymi nazwami blisko 400 miejscowości, w których Niemcy dokonywali egzekucji. Wśród nich są m.in.: Nakło, Paterek, Sadki oraz kilka miejsc  leżących w gminie Sicienko, tj. Nowaczkowo, Osówiec, Szczutki, Mochle.

      Po uroczystościach oficjalnych odbyła się gra miejska, podczas której harcerze przemierzali toruńską Starówkę w poszukiwaniu miejsc zaznaczonych na fotografiach. Podsumowanie złazu odbyło się w Centrum Targowym Park w Toruniu. Na zakończenie imprezy, w której uczestniczyło 2,5 tys. Harcerzy, wystąpił  zespół „Wołosatki”.

       

    • Z wizytą u Azorka i Mruczka

      18 kwietnia młodzi darczyńcy z SP im. Ziemi Krajeńskiej  w Samsiecznie zawitali do Bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt w Osowej Górze. Przywieźli dla bezdomnych podopiecznych karmę, materiały na legowiska i zabawki. Przy okazji chętnie zapoznali się z działalnością  takiej instytucji, której  pracę bardzo wyczerpująco i ciekawie przedstawiła  p. Izabela Karpowicz. Uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia schroniska – od kuchni po wybiegi dla zwierząt. Przeprowadzili również interesujący wywiad z panią weterynarz Karoliną Kaproń. Obecnie w schronisku przebywają 164 psy i 73 koty. Wiele z nich posiada bagaż złych doświadczeń. Dziecięce serca szczególnie poruszyła historia Zuzi, 9-letniej suczki, która porzucona , uległa wypadkowi drogowemu i teraz z powodu paraliżu tylnych łap porusza się za pomocą wózka. Wycieczka do schroniska wywarła na zwiedzających mieszane uczucia, od smutku po nadzieję, że mimo wszystko człowiek jest przyjacielem kota czy psa. Młodzi Przyrodnicy utwierdzili się w przekonaniu, że należy z całych sił i na miarę swoich możliwości pomagać bezdomnym zwierzakom.

      Pamiętajcie!  Azorek  czy  Mruczek obdarzają nas miłością bezwarunkową!

      Ps. W trakcie naszej wizyty nowy dom znalazł piesek wabiący się Łatka!:)

    • „Muzyczny kogel - mogel” – audycja Filharmonii Pomorskiej

      We wtorek 10 kwietnia 2018 roku  artyści Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy zaprosili nas do wiosennych, muzycznych porządków. Zaciekawieni wysłuchaliśmy perfekcyjnie zagranych kompozycji.
      Dowiedzieliśmy się, iż dźwiękowy, muzyczny bałagan można uporządkować, nadając mu właściwy kształt i formę. Oczywiście, nie widzimy tego, lecz słyszymy. Poznaliśmy rondo, wariacje i suitę.

      A wszystko to dzięki projektowi Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie, projekt napisała wiceprezes Stowarzyszenia pani Wioletta Juszczak.

    • Czekoladowe święto

      Czwartek 12 kwietnia był świętem czekolady, Przedszkolna Rodzinka uczciła święto organizując czekoladowe święto, odbyła się szalona degustacja czekolady, dzieci z całej szkoły miały okazję delektować się czekoladą na gorąco. czekoladą mleczną, z orzechami , bakaliami, gorzką, białą a także zajadały czekoladowe cukierki. Było pysznie i radośnie.

    • Kolejny sukces w przedszkolu

      Po sukcesie Majki Musiał w konkursie plastycznym w przedszkolu ,,Bursztynek,, , kolejne plastyczne talenty zdobyły nagrody. Tym  razem  w konkursie na wiosenną widokówkę organizowaną przez przedszkole w Strzelewie. Gratulujemy Marcie Irza za zajecie pierwszego miejsca, oraz Zofii Grysińskiej i Majce Wudniak za zajecie drugiego miejsca, gratulujemy również dzieciom które otrzymały nagrody za udział, Kubie, Błażejowi,Majce Musiał.

    • Sukces w przedszkolu

      Przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym ,,Zimowy pejzaż,,. Prace zostały wysłane do bydgoskiego przedszkola Bursztynek. Dzis przyszedł pocztą list do Maii Musiał, Majka otrzymała wyróżnienie, dyplom i wspaniałe prezenty niespodzianki. Gratulujemy!!! 

    • Wielkanocne śniadanie w przedszkolu

      Dziś w przedszkolu z samego rana zjedliśmy uroczyste świąteczne śniadanko. Był jajka ze szczypiorkiem, biała kiełbaska, chleb z masłem a na deser wypieki przedszkolaków,czyli świąteczne baby. Po śniadaniu wszystkie dzieci dostały słodycze od zajączka, radość była wielka, niespodzianka się udała.

    • Wielkanoc w przedszkolu

      W przedszkolu już świątecznie, palmy zrobione, baby upieczone. Dzis przedszkolaki miały kulinarny dzień, dzieci przy pomocy pań upiekły pyszne świąteczne baby, jutro ostatni dzień przed świętami będziemy jeść swia teczne śniadanko. 

    • PORANEK WIELKANOCNY

             We wtorek 27 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie o tematyce wielkanocnej pt.  „Wielkanoc na Krajnie”.

       

           Już od samego rana w szkole w Samsiecznie czuć było świąteczną atmosferę. Jej  sprawcami były Krajeńskie Skrzaty z klasy II, które zaprezentowały społeczności szkolnej przedstawienie nawiązujące do ludowych tradycji wielkanocnych Krajny.  Były to m.in.: sceny przedstawiające chodzenie dziewcząt z gaikiem, chodzenie chłopców po dyngusie,  tradycje wielkanocnego śniadania, malowania pisanek, święcenia palm, czy śmigus – dyngus. Podczas ostatniej z wymienionych scen  aktorzy nie oszczędzili nawet publiczności. Recytację dopełniały przyśpiewki i piosenki ludowe, elementy stroju krajeńskiego, które mieli na sobie występujący oraz dekoracja sceny. Sporo emocji wśród najmłodszych dzieci wzbudził zajączek wielkanocny, który żywiołowo wskoczył na scenę, a po przedstawieniu, w towarzystwie dziewcząt ze szkolnego zespołu folklorystycznego, obdarował wszystkich batonikami. Zajączka sponsorowała Rada Rodziców.

            Publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

    • Palmy wielkanocne w przedszkolu

      W przedszkolu przygotowujemy się już do świąt wielkanocnych. Pierwszy etap za nami, palmy na niedzielę palmową gotowe.

    • Czytanie poezji

       

      Dziś w przedszkolu zaproszeni goście czytali dzieciom poezję. Czytano Brzechwę,Tuwima, Szelburg-Zarembinę,Kulmową,Farmę. A recytowali panie-Angelika Płachecka,Katarzyna Irza,Renata Bukato,Beata Bogdan, Magdalena Konopińska, Magdalena Badziągowska, Alicja Irza, Ewa Gil oraz pa.n,Krzysztof Grzech. Dzień był pełen nowym doznań i wrażeń

    strona: