Indywidualizacja w klasach I-III

Dobiega końca realizacja projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkól podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Sicienko”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Indywidualizacja pracy z uczniem wymaga dostosowania treści, metod i środków nauczania do indywidualnych zdolności, umiejętności i zainteresowań uczniów. Dzięki realizacji projektu systemowego szkoła mogła:

• zaoferować zdiagnozowanym dzieciom szerszą ofertę edukacyjno-wychowawczo-profilaktyczną zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami i możliwościami,
    • zwiększyć zakres wykorzystywania aktywizujących metod nauczania,
    • podnieść jakość wsparcia i pomocy pedagogicznej udzielanej dzieciom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach projektu odbyły się następujące rodzaje zajęć:

• zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji,
    • zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych ,
    • gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy,
    • zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy.

Tematyka i rodzaj zajęć była dostosowana do potrzeb uczniów biorących udział w projekcie. Uczestnicy projektu pracowali na specjalnie zakupionych do projektu materiałach: ćwiczenia, gry planszowe, sprzęt komputerowy, przybory plastyczne.

W czasie zajęć dzieci integrowały się we wspólnej zabawie. Uczniowie m.in. poprzez zabawę i gry dydaktyczne oraz ćwiczenia usprawniali technikę liczenia, pisania oraz rozwijali umiejętności logicznego myślenia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Dzięki nim zaspokajały swoją ciekawość poznawczą, mobilizowały się do nauki i odkrywały tajniki wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.