Przygoda z wiedzą

Od listopada 2010 roku nasza szkoła uczestniczy w Projekcie „Przygoda z wiedzą”, realizowanym przez Powiat Bydgoski w ramach poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach tego projektu uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w zajęciach :

Ø    czytelniczych prowadzonych przez panią Wiolettę Juszczak,

Ø    z języka polskiego prowadzonych przez panią Teresę Szmelter – Woźniak,

Ø    matematycznych prowadzonych przez panią Małgorzatę Szarafinską,

Ø    muzycznych perowadzonych przez panią Barbarę Fac,

Ø    przyrodniczych prowadzonych przez panią Elżbiete Mikołajczyk,

Ø    ceramicznych prowadzonych przez panią Małgorzatę Szarafinską.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, które z jednej strony wyrównywały braki edukacyjne, a z drugiej rozwijały ich zainteresowania, poszerzały wiedzę i umiejętności.

Na zajęciach z ceramiki wykorzystano koło garncarskie oraz materiały ceramiczne, które szkoła pozyskała dzięki innowacyjnemu programowi klasy integracyjnej.

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach projektu było dla dzieci prawdziwą przygodą z wiedzą. Szkoda, że projekt trwa tylko jeden rok...