Z historii Przedszkola Samorządowego

Przedszkole w Trzemiętowie – otwarte

Przedszkole Samorządowe w Trzemiętowie zostało powołane do życia 29 lipca 2020 roku uchwałą nr XIX/151/20 Rady Gminy Sicienko.

Od 01 września 2020 roku do 28 stycznia 2021 roku mieściło się w budynku Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie. Zajmowało tutaj trzy sale, w których zapewniono pobyt w trzech grupach 60 przedszkolakom. Przedszkolaki korzystały z kuchni i stołówki szkolnej. Pod koniec stycznia 2021 roku  bogate wyposażenie oddziałów przedszkolnych w Samsiecznie w całości zostało przewiezione do wyremontowanego w części parterowej budynku w Trzemiętowie.

W dniu 29. stycznia 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego Przedszkola Samorządowego w Trzemiętowie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Samsiecznie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Minister Łukasz Schreiber, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia symbolicznej wstęgi, którego dokonali: Minister Łukasz Schreiber, Kurator Oświaty Marek Gralik i Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński.

Przewodniczący Rady Gminy Sicienko Arkadiusz Szczepaniak wręczył akt założycielski przedszkola pani dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego   w Samsiecznie Teresie Szmelter – Woźniak.

Przedszkole jest bardzo nowoczesne, spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa i jest dostosowane do osób niepełnosprawnych. Posiada trzy sale przedszkolne (każde z osobną łazienką), salę sensoryczną, jadalnię, kuchnię i zaplecze administracyjno – socjalne.

W ramach wykonanych prac zostały wymienione wszystkie instalacje wewnętrzne, tj. instalacje: wod-kan, c.w.u, elektryczną, oświetleniową oraz wentylacji mechanicznej. W budynku został zamontowany schodołaz na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz winda towarowa do transportu posiłków z kuchni do jadalni.

Wartość kosztorysowa przedszkola wyniosła 1.338.667,46 zł i w 100% została sfinansowana z uzyskanej przez gminę bezzwrotnej dotacji pochodzącej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość wszystkich wykonanych prac, wraz z robotami dodatkowymi, wyniosła 1.520.703,28 zł.

Pełna relacja fotograficzna na stronie : www.facebook.com/trzemietowo

Poniżej link do filmu TVP3: https://fb.watch/3kaHF2ZnU0/