Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • WYCIECZKA DO SOLCA KUJAWSKIEGO

      Dnia 29 maja klasa druga pod opieką Pani Bogumiły Fac wyjechała na wycieczkę edukacyjną do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Podczas zwiedzania parku i muzeum bardzo dużo zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się o dinozaurach. Mieliśmy okazję z bliska im się przyjrzeć. Następnie podczas warsztatów paleontologicznych malowaliśmy  i wydłubywaliśmy z gipsu szczątki dinozaurów. Duże wrażenie na nas zrobiło Kino Emocji – Cinema 5D oraz film w nim odtwarzany „Żyjące skamieniałości”. Następnie udaliśmy się do parku rozrywki, z którego większość nas nie chciała wyjść. Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

    • DZIEŃ MATKI W KLASIE II

      Dnia 27 maja, klasa druga przygotowała uroczystość z okazji Dnia Matki. Były wierszyki, piosenki, konkursy oraz zabawa „Czy znasz swoją mamę?”. Dzieci przygotowały piękne laurki oraz upominki. Podczas uroczystości nie jednej mamie zakręciła się łza w oku. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Pociechy dbały aby mamy  w ten szczególny dzień czuły się wyjątkowo.

    • IX Gminna Corrida Ortograficzna

      Pod taką nazwą odbywa się co roku konkurs ortograficzny, dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych gminy Sicienko. Mistrzowie ortografii, walczący o Złoty Długopis Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej  w Samsiecznie, spotkali się w naszej szkole 28 maja 2013 r. W tegorocznej Corridzie uczestniczyły reprezentacje  Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku, Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie, Szkoły Podstawowej im. Anieli hrabiny Potulickiej, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej  w Samsiecznie. Tekst dyktanda przygotowała Małgorzata Acalska – doradca metodyczny Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji nauczycieli w Bydgoszczy.
       Komisja oceniająca, po wnikliwej analizie prac, wybrała laureatów konkursu.
      Wyniki przedstawiają się nastepująco:
      I miejsce – Matylda Wyciszkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie. Laureatkę do konkursu  przygotowywała mgr Dorota Politowicz,
      II miejsce – Dominika Wesołowska – SP im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie –  opiekun mgr Joanna Janczar-Janik, III miejsce – Olgierd Kwapich – SP i. Mikołaja Kopernika w Sicienku – opiekun mgr Barbara Szulc. Ponadto jury IX Gminnej Corridy Ortograficznej przyznało trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Sonia Henczel  i Monika Płachecka z Sicienka oraz Oskar Henke z Wojnowa.
      Tego dnia z „bykami”  w Samsiecznie walczyły także młodsze dzieci. Dla uczniów klas I-III co roku organizowane jest wielkie dyktando, o tytuł „Mistrza ortografii”. Zaszczytny tytuł „Mistrza ortografii”w klasie I zdobyła Milena Kaźnica, w klasie II Konrad Klatecki, a w klasie III Wojciech Bednarek.
      Wręczenie nagród odbyło się podczas apelu szkolnego, kończącego „Dzień ortografii” w szkole. Nagrody wręczyła dyrektor szkoły mgr Teresa Szmelter-Woźniak.

       Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom IX Gminnej Corridy Ortograficznej, a w szczególności rodzicom: Jolancie Lipińskiej, Wioletcie Pochowskiej i Violetcie Sikorskiej z upieczenie pysznych ciast dla naszych „torreadorów”.

    • Szkolny Festyn Rodzinny

      W poniedziałek 3 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie odbył się Szkolny Festyn Rodzinny. Celem festynu była między innymi wspólna, radosna zabawa oraz integracja środowiska i wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną.

      Impreza rozpoczęła się koncertem Fabryki Tańca z Bydgoszczy w ramach projektu „Radość muzykowania”opracowanego przez nauczycielkę szkoły w Samsiecznie panią Wiolettę Juszczak. Dzieci miały okazję poznać istotę hip – hopu, a także zatańczyć wraz z tancerzami elementy tańca - locking i popping. Po koncercie pani dyrektor Teresa Szmelter – Woźniak złożyła uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz powitała zaproszonych gości i licznie przybyłych na tę imprezę rodziców. Wśród gości znaleźli się panowie: Antoni Wilkowski - dyrektor Zakładu Rolnego Teresin, Krzysztof Kula – z–ca Wójta Gminy Sicienko oraz Bernard Jakubowski – sołtys wsi Samsieczno i Marynin. Dzieci z klas I -III, przygotowane przez panią Katarzynę Szczepaniak – Możdżeń, przedstawiły program pt. „Dzieci są ważne i mają swoje prawa” natomiast starsi uczniowie prezentację w ramach projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat” - „Krajobraz kulturowy” i „Co kryje gleba?” Na koniec wystąpiły finalistki szkolnego konkursu „Mam talent” - Natalia Śmielak i Dominika Andrzejewska oraz Joanna Lipińska i Emilia Sikorska. Dalsza część festynu odbyła się na szkolnym boisku, gdzie uczniowie uczestniczyli w zabawach i konkurencjach sportowych, wśród których były skoki w workach, tory przeszkód, rzuty kółkiem ringo, skok w dal, toczenie opon, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce i skoki na skakance. Między poszczególnymi konkurencjami uczestnicy zabawy mogli się posilić pieczonymi przy ognisku kiełbaskami oraz chlebem z pysznym smalcem domowej roboty przygotowanym przez panią Dorotę Jakubowską ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej. Dzieci otrzymały także słodki poczęstunek i lody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krajeńskiej. Były również nagrody za najlepsze wyniki w zmaganiach sportowych w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

      Dzięki wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji festynu, ale również dzięki pogodzie, która mimo wszystko dopisała impreza była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wiele radości. Szczególne podziękowania za wsparcie imprezy składamy paniom ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej – Grażynie Kaźnicy, Gabrieli Adamczyk, Irenie Gralak, Barbarze Pełce, Helenie Rakowicz i Renacie Brukwickiej.

       

    • Spotkanie z geologiem

      Dnia 28 maja na zajęciach projektowych „Z Małej Szkoły w Wielki Świat” Mali Wielkoświatowcy realizujący projekt „Skały i skamieniałości – ślady przeszłości” przyjmowali niecodziennego gościa – geologa pana Marka Rosałę. Pana Marka zaprosił na zajęcia zafascynowany tematyką skał i minerałów uczeń klasy pierwszej - Franek Białczyk. Gość opowiedział nam czym zajmuje się geologia, jak rozróżniać skały i minerały, dlaczego wulkany wybuchają i wiele ciekawostek na temat budowy Ziemi. Podarował nam także okazy skał i minerałów, które wykorzystamy do przygotowania szkolnej wystawy geologicznej.

    • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III

      Dnia 28 maja 2013 r. wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Klas III w Wojnowie. Uczestniczyli w nim uczniowie z Sicienka, Strzelewa, Wojnowa, Kruszyna i Samsieczna. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Rakowicz i Wojciech Bednarek. Pisaliśmy test, który nie był łatwy, ale udało nam się rozwiązać wszystkie zadania. Odnieśliśmy sukces – Wojtek zajął II miejsce. Do szkoły wróciliśmy w świetnych humorach.

       

      Wojtek Bednarek kl. III

    • Gminny Konkurs Ekologiczny

      21 maja nasi uczniowie : Oliwia Wekwejt, Dominik Kaźnica, Sylwester Mateja, Paweł Wudniak reprezentowali szkołę w gminnym konkursie wiedzy ekologiczno-łowieckiej  pod nazwą „Żyjm w zgodzie z przyrodą” w ramach programu edukacji ekologiczno- łowieckiej „Myśliwi–dzieciom, dzieci–zwierzętom”. Nasza drużyna z  zaangażowaniem propagowali ideę odpowiedzialności za przyrodę, wykazali się dużą wrażliwością na jej piękno. Prezentowali wysoki poziom wiedzy łowieckiej.

      21 maja uczniowie klasy II naszej szkoły zostali zwycięzcami gminnego konkursu plastycznego „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”  na najciekawszego Eko-ludka.

                  GRATULUJEMY!!!!

       

    • Gminny konkurs recytatorski z udziałem przedszkolaków

      Dnia 9 maja 2013 roku w przedszkolu w Sicienku odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Juliana Tuwima w związku z sześćdziesiątą rocznicą śmierci poety. Konkurs adresowany był do pięcio- i sześciolatków.

      Nasi „Krajeńscy Strażacy” również wzięli w nim udział. Dzieci miały za zadanie wyrecytować wiersze Juliana Tuwima. Nasze przedszkolaki  recytowały wspaniale, miały też pomysłowe rekwizyty inscenizujące treść swoich wierszy. Agatka Duma recytowała wiersz "Okulary", Julka Wekwejt "Kotek", Weronika Bogdan "Zosia Samosia", Sandra Ezop  „Spóźniony słowik"  a Kamil Fojut  „ Abecadło".
      Na konkursie panowała miła atmosfera, na małych recytatorów czekał słodki poczęstunek. Nasze dzieci  miały wsparcie w obecności swoich rodziców. Wszyscy nasi wspaniali, mali  artyści  otrzymali  dyplomy, Sandra została wyróżniona. Wszystkim się ogromnie podobało i z pewnością pojedziemy recytować w przyszłym roku!



       

    • Tu Wszędzie Jest Moja Ojczyzna

      Nasi uczniowie kolejny raz uczcili pamięć uchwalenia postępowej Konstytucji 3 Maja. Podczas poranku patriotycznego uczniowie odpowiadali na pytania: czym jest patriotyzm dzisiaj ? Jak być najmłodszym patriotą?  Gdzie i czym jest moja mała ojczyzna?
      Najmłodsi śpiewająco potrafią odpowiedzieć, że ojczyzna jest tu, „gdzie Wisła z Księżycem, w Bałtyku kotwice, gdzie wieża i dzwon Zygmuntowski”. Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna.
      Uroczystość poprowadziła przewodnicząca samorządu szkolnego, Oliwia wspierana przez czwartoklasistów Natalię oraz Dawida oraz najmłodszą recytująca patriotkę trzecioklasistkę Patrycję. Poranek został uświetniony słowiczym śpiewem  Frechownych Sznupek.

    • Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

      Dnia 26 IV 2013r. odbył się konkurs ekologiczno-przyrodniczy w szkole podstawowej w Strzelewie. W konkursie brały udział klasy trzecie z Samsieczna, wojnowa i Strzelewa. Z naszej szkoły pojechali Patrycja i Wojtek. Na początku konkursu odbył się pokaz w strojach ekologicznych. Ptrycja i Wojtek przebrali się za śmietniki, które miały przypominać o segregacji śmieci. Na konkursie było 13 pytań. Pytania były łatwe. Dwa pytania dotyczyły odgłosów, które wydają ptaki lub zwierzęta. Pierwsze miejsce zajelismy my, uczniowie szkoły z Samsieczna. Drugie zdobyli uczniowie z Wojnowa, a trzecie uczniowie ze Strzelewa. Jesteśmy zadowoleni z pierwszego miejsca. Bardzo serdecznie pogratulowaliśmy wszystkim uczestnikom.

      Patrycja kl.III

    • Światowy Dzień Ziemi

      „Dziś bardziej niż kiedykolwiek nauka wydaje się kluczem do przetrwania. Zarówno dla naszej planety, jak i nas samych(…)Nadszedł czas abyśmy naukę zaczęli traktować jako jedną z najważniejszych dziedzin życia.”(Barack Obama)

      22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI .Naszym gościem był pan Mariusz Trudnowski  z Koła Łowieckiego „Żuraw”, który wprowadził nas w świat życia w lesie za co bardzo serdecznie dziękujemy. W tym roku szkolnym był to dzień nauki o przyrodzie  i zjawiskach w niej zachodzących. Byliśmy na tropie energii , ekologii i recyklingu. „Psotne Chochliki” przygotowane przez panią Katarzynę Szczepaniak – Możdżeń zobaczyliśmy w ciekawym przedstawieniu „Kto ma olej w głowie”. „Anglosascy tropiciele” z panią Anną Piotrowską wytłumaczyli nam co to jest  ekologii  w „Jasiu  i Małgosi” w zupełnie innym stylu. „Wielkoświatowcy” z panią Anną Baran  pokazali nam  doświadczenia związane z energią np. Wybuch wulkanu. Wszyscy doskonale się bawili i …… uczyli! Niech nasza planeta jak najdłużej nam służy w dobrej formie! Zadbajmy o nią!

    • OWOCE W SZKOLE

      W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, uczestniczymy w ogólnopolskim programie "Owoce w szkole" administrowanym przez Agencję Rynku Rolnego. Chcemy zmieniać niewłaściwe nawyki żywieniowe poprzez jedzenie dodatkowej porcji owoców i warzyw.

      Każdy uczeń klas I, II i  III otrzymuje, bezpłatnie, jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego (jabłko, gruszka lub sok owocowy) i jednego produktu warzywnego (rzodkiewka, marchewka lub sok warzywny). Uczniowie chętnie spożywają otrzymane porcje owocowe – warzywne.

      Poprzez uczestnictwo w programie chcemy propagować prawidłowe odżywianie, by zamiast chipsów i batonów w naszym jadłospisie  pojawiły się także owocowo – warzywne przekąski. Nasi uczniowie wiedzą, że owoce i warzywa odgrywają kluczową rolę w diecie, jedząc je dostarczają swojemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych istotnych dla zdrowia.

       



       

    • FESTIWAL NAUKI

      Dnia 22 kwietnia 2013 r. z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki „Na tropie energii”, który przygotowali Mali Wielkoświatowcy biorący udział w zajęciach projektowych „Z Małej Szkoły w Wielki Świat” kompetencje matematyczno – przyrodnicze.

      Grupy eksperckie złożone z uczestników zajęć projektowych z klas I -III wykonały przed publicznością cztery eksperymenty naukowe:

      • - Poczuj energię partnera,

      • - Łowienie rybek,

      • - Wystrzałowa rurka,

      • - Pienisty wulkan.

      Celem eksperymentów było zaprezentowanie źródeł energii, sposobów jej wytwarzania a także dowiedzenie, że człowiek też posiada energię.

      Uczniowie biorący udział w festiwalu uświadamiali sobie z jak wielu urządzeń elektrycznych korzysta współczesny człowiek, mieli także możliwość podróżowania „Elektrycznym pociągiem alfabetycznym” .

      Mali Wielkoświatowcy zwrócili również uwagę na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń zasilanych energią elektryczną prezentując samodzielnie wykonane plakaty. Przedstawili także swoje propozycje oszczędzania wody i energii w codziennym życiu.

      Festiwal zakończono ankietą ewaluacyjną i „energetycznym impulsem”.

       

    • Gminny Konkurs Recytatorski w Samsiecznie pt.: „Kwiaty w ulubionych utworach”.

            Po raz jedenasty w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie zorganizowano konkurs recytatorski dla klas I-III.

      Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych spotkali się by recytować wiersze o kwiatach wybranych autorów: Wł. Broniewskiego, A. Asnyka, H. Szayerowej, J. Brzechwy.

                  Uczestnicy konkursu zostali powitani przez dyrektor szkoły, panią Teresę Szmelter-Woźniak, która przypomniała, że celem konkursu jest zaprezentowanie wybranych wierszy o kwiatach, a także nawiązanie przyjaźni i integracja międzyszkolna.

                  Uczestników oceniało jury w składzie: Alina Bogusławska, Elżbieta Lisiecka, Renata Kaja, Katarzyna Szczepaniak-Możdżeń, Bernadeta Nikodem i Bogumiła Fac.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce zajęły: Natalia Mucha- SP Kruszyn i Patrycja Szczęsna- SP Samsieczno,

      II miejsce: Wiktoria Drzażdżyńska- SP Strzelewo i Marta Głowińska- ZS Sicienko,

      III miejsce: Alicja Młynarczyk- SP Strzelewo.

      Jury wyróżniło również Weronikę Guziołek i Julię Szulc z ZS w Wojnowie.

                  Specjalną nagrodę jury przyznało Milenie Kaźnica ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie oraz Julii Szulc z ZS w Wojnowie za pomysłowy i oryginalny strój.

      Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.

      Konkurs udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu pań: Bogumiły Fac, Katarzyny Szczepaniak-Możdżeń i Anny Baran.

      Nie zabrakło też przygotowanego przez rodziców uczniów klas I-III słodkiego poczęstunku. Konkursowi towarzyszyła również wystawa książek z utworami o kwiatach.

    • Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

      W dniu 19 kwietnia 2013 roku, w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle nad Notecią, odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią Sławomir Napierała oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy.
       W konkursie wystartowało sześć trzyosobowych reprezentacji ze szkół podstawowych z: Samsieczna, Strzelewa, Paterka, Występu oraz SP nr 3 i SP  nr 4 z Nakła nad Notecią.  Zmagania uczestników konkursu  obserwowali: hm. Teresa Bachta - Komendant Hufca ZHP w Nakle, Grzegorz Plichciński – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 oraz zaproszeni goście ze Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Bydgoszcz.
      Uczestnicy konkursu musieli się wykazać nie tylko wiedzą na temat Armii Krajowej, ale także umiejętnościami praktycznymi. Komisja konkursowa oceniała  odpowiedzi na pytania, a także przygotowane wcześniej plakaty o Armii Krajowej, wykonanie piosenki z okresu Powstania Warszawskiego, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, przenoszenie rannego na noszach.
      Największą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi wykazała się reprezentacja naszej drużyny, zajmując  I miejsce.
       Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
      I miejsce Samsieczno - 40 pkt.
      II miejsce  SP nr 4 Nakło nad Notecią - 34 pkt.
      III miejsce Strzelewo - 33 pkt.
      IV miejsce Paterek - 30 pkt.
      V miejsce Występ - 29 pkt.
      VI miejsce SP nr 3 Nakło nad Notecią - 11 pkt.
       

    • Dzień Czekolady

      W piątek 12.04.20013r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie Dzień Czekolady.

      Na pierwszej przerwie wszyscy uczestniczyli w krótkim apelu na temat czekolady. Następnie członkowie Samorządu Uczniowskiego sprzedawali gorącą czekoladę. Tego dnia każdy uczeń miał możliwość degustacji różnych rodzajów czekolad.

      Cała akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a kolejka po gorącą czekoladę nie miała końca :).
       

      Dominika Andrzejewska

    • Wizyta zajączka wielkanocnego oraz prezentacja filmu

      W środę 27 marca 2013 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego nastąpiła prezentacja filmu nakręconego jesienią ubiegłego roku przez liderów projektu „Z Naszej Szkoły w Wielki Świat”. Film jest podsumowaniem realizacji w naszej szkole projektu „Dlaczego latawiec lata?”. Można go obejrzeć na platformie projektu: malaszkola.pl.

      Po filmie uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki od zajączka wielkanocnego, którego reprezentowały Panie nauczycielki: Anna Baran, Katarzyna Szczepaniak – Możdżeń oraz Weronika Świątkowska. A sam zajączek znalazł sponsora w postaci Rady Rodziców, aktywnie włączającej się w organizację imprez w naszej szkole.

      Na dzieci czeka jeszcze jedna świąteczna niespodzianka w postaci audycji muzycznej: „Zając wielokulturowy”, którą zaprezentują Filharmonicy Pomorscy w kwietniu.

    • Pierwsze wyjazdowe Rekolekcje Wielkopostne.

      Rok rocznie odbywają się szkolne rekolekcje wielkopostne. W bieżącym roku rekolekcjonistą prowadzącym nauki był ksiądz Wojciech Stachura- Pallotyn. Wydawałoby się, że będą to zwykłe rekolekcje tzn. – uczniowska wolność od nauki i tu miłe zaskoczenie. Pierwsza niespodzianka – w pierwszym dniu, to uczniowie klasy IV wraz z p. katechetką przygotowali wierszowaną Przypowieść o Siewcy. Przypowieść nie tylko została przedstawiona, lecz również mali aktorzy wyjaśnili graficznie i rymowanką jej cel.

               Niespodzianką dla uczniów był wyjazd do najbliższego Sanktuarium diecezji bydgoskiej jakim jest Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach w Bydgoszczy. Tutaj uczniowie zapoznali się z historią Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, oraz z powstaniem niewielkiej kapliczki Szensztackiej, którą opowiedziała siostra Eleonora..

      Po uroczystej mszy św. udali się do domu Świętego Józefa prowadzonego przez siostry zakonne. Przy wspólnym stole był śpiew, zabawy, a także przepyszna gorąca zupka bigosowa przygotowana przez siostry. Uczniowie zadowoleni wracali do domu

       

    • Dzień Wiosny

      W naszej szkole jak co roku zorganizowany został  Dzień Wiosny. Odbył się konkurs  na najciekawsze stroje wiosenne.  W tym roku egzekwo wygrały klasa 4 i 5 . Samorząd szkolny zorganizował konkurs ,,Mam Talent’’. W dziedzinie rękodzielnictwa wygrał Marek Bruski, ale świetny  był także Szymon  Nowak .W dziedzinie wokalnej wygrał duet Bad Girls  . Występowali także: The Sisters , Dominik i Wojtek  oraz Jakub i Asia.  To był naprawdę wspaniały dzień!

       

                    Natalia Śmielak

    • „Festiwal Wielu Kultur”, czyli spotkania z muzyczne lekcje Filharmonii Pomorskiej

      We wtorek 26 lutego gościliśmy, filharmoników pomorskich, którzy zaprezentowali naszej społeczności szkolnej audycję muzyczną pt. „Festiwal Religii Świata”. To już kolejne spotkanie z cyklu muzycznego „Festiwal Wielu Kultur”, prezentowanego przez muzyków Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W styczniu zapoznaliśmy się z folklorem miejskim, a w grudniu odbył się koncert świąteczny, podczas którego wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek z różnych zakątków świata.

      Spotkania z muzykami Filharmonii Pomorskiej to sposób na poszerzenie
      i uatrakcyjnienie oferty artystycznej naszej szkoły. Jest to nie tylko uczestnictwo
      w koncertach, ale także wspólna zabawa, której towarzyszy muzyka poważna
       w wykonaniu profesjonalnych artystów.

      Pieniądze na audycje pozyskujemy od Rady Rodziców, ze składek uczniowskich oraz od prywatnych sponsorów. Budżet na dzisiejszy koncert, oprócz pieniędzy zebranych
      z wpłat uczniowskich, zasiliła radna, Pani Jadwiga Świątkowska.

      Na marcowy koncert, zatytułowany „Festiwal Wielokulturowego Zająca”, zapraszamy nie tylko społeczność uczniowską, ale także rodziców i wszystkich miłośników muzyki.

    strona: