Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • Walentynki

      Dzień Świętego Walentego!
      To dzień dobry dla każdego!
      W tym dniu wszyscy to wyznają,
      że chcą kochać i kochają!


      14 lutego obchodziliśmy walentynki. Na ten dzień drużyna harcerska „Wędrowne Ptaki” przygotowała wiele ciekawych propozycji. Działała Poczta Walentynkowa, za pośrednictwem której można było przekazać   walentynkową  kartkę osobie, którą darzymy sympatią. Na dolnym holu zawiesiliśmy tzw. „SERCE PRZYJAŹNI", na którym każdy mógł wpisać coś miłego bliskiej osobie. Pojawiły się tam; wierszyki, życzenia, dedykacje i pozdrowienia. Zorganizowaliśmy także plebiscyt na najsympatyczniejszą dziewczynę i najsympatyczniejszego chłopaka. Ogłosiliśmy „Dzień czerwony w szkole”. Wcześniej, 8 lutego, odbyła się dyskoteka walentynkowa, z zabawami i konkursami.

       

    • PANCAKE DAY

      PANCAKE DAY – bieg z naleśnikiem sposobem na ostatkową zabawę
      W ostatni wtorek karnawału w naszej samsieczyńskiej szkole klasa IV – Anglosascy Tropiciele zorganizowała Dzień Naleśnika. Skąd taki pomysł?
      Otóż w krajach anglojęzycznych dzień ten jest odpowiednikiem naszego Tłustego Czwartku. Jednakże Anglicy ostatni „tłusty posiłek” spożywają we wtorek przed Środą Popielcową. Jak mówi legenda, dawniej, gospodynie przygotowujące naleśniki, były tak zajęte pracą, że traciły rachubę czasu i dopiero bicie dzwonów przypominało im o mszy. Chcąc na nią zdążyć, aby wyspowiadać się przed rozpoczęciem Postu, wybiegały z domu, tak jak stały, w fartuchach i czepkach oraz z naleśnikami na patelni. Dlatego też corocznie organizowane są po dziś dzień biegi z naleśnikami na patelni.
      W naszej szkole naleśnikowe biegi odbywały się na przerwach w kategoriach klas 1-3, oraz 4-6. Śmiechu i owacji było co niemiara. Padł rekord podrzucania naleśników, 72 razy w minucie należący do Pawła z klasy 6, oraz rekord wysokości zdobyty przez Marka z klasy 5. To było mega szybko mega wysoko…
      Dniem Naleśnika karnawał oficjalnie pożegnany…

    • Taneczno – wokalna „cegiełka” naszej szkoły dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      W niedzielę 13 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół imienia Mikołaja Kopernika w Sicienku odbył się 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała nie tylko dla ratowania życia dzieci, lecz także godnej opieki medycznej seniorów.

      Naszą szkołę reprezentowały „Psotne Chochliki”, które zatańczyły do piosenki „Wyginam śmiało ciało”, ich przygotowaniem zajęła się pani Katarzyna Szczepaniak – Możdżeń.

      Z dwudziestominutowym koncertem nawiązującym do idei pomocy wystąpił szkolny zespół folklorystyczny „Frechowne Sznupki” pod kierunkiem pani Wioletty Juszczak. Wspaniały występ naszych małych artystów spotkał się z dużym aplauzem publiczności, a także rodziców, którzy zatroszczyli się o przywiezienie swych pociech.

      W tym roku nasza szkoła była reprezentowana przez wolontariuszki - studentki Collegium Medicum w Bydgoszczy , które przez cały wieczór służyły pomocą mieszkańcom naszej gminy mierząc ciśnienie i określając BMI w punkcie medycznym.

      Wcześniej w szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na WOŚP zorganizowana przez Samorząd Szkolny.

      Sie ma !!!

    • WYCIECZKA DO FILHARMONII

      Dnia 12 grudnia klasa II wraz z panią Bogumiłą Fac udała się na koncert świąteczny pt. „Utwory z dzwoneczkami” do Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. W trakcie audycji dzieci brały czynny udział we wspólnym koncertowaniu poprzez granie z muzykami na wybranych instrumentach, razem z gwiazdorem odgadując muzyczne zagadki, oraz ucząc się śpiewać wybranych kolęd i pastorałek.
      Poprzez koncertu zapanował miły, ciepły, świąteczny nastrój, aż trudno było wracać do domu. Po zakończeniu koncertu dzieci miały okazję zwiedzić gmach Filharmonii.
      Koncert wywarł na dzieciach niesamowite wrażenie i z audycji muzycznej wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń, nucąc poznane kolędy i pastorałki.
                                                        

       

    • Mikołajki

      5 i 6 grudnia były dla uczniów szkoły w Samsiecznie dniami pełnymi wrażeń i radości. Obchody mikołajków trwały aż dwa dni, tak wiele przygotowano dla dzieci miłych niespodzianek.

      W środę 5 grudnia Samorząd Szkolny przygotował dzień mikołakowy w kolorach czerwieni. W szkole zaroiło się od mniejszych i większych Mikołajów – w czerwonych kubraczkach i  czapeczkach. Klasa V w tym dniu zorganizowała loterię mikołajkową, a we wszystkich klasach przypomniano, skąd wziął się zwyczaj obdarowywania dzieci przez świętego Mikołaja.

      Z kolei w czwartek rano przywitali wszystkich uczniów muzycy Filharmonii Pomorskiej. Zaprezentowali oni świąteczny koncert pastorałkowy, przenosząc  dzieci  w magiczny czas świąt. Zostały zaprezentowane zwyczaje i kolędy z różnych stron świata.

       Na koniec koncertu pojawił się św. Mikołaj, który obdarował wszystkich uczniów słodkimi prezentami. Filharmonicy Pomorscy pojawią się też w szkole w Samsiecznie w kolejnych miesiącach tego roku szkolnego.

      Po koncercie harcerze oraz dzieci należące do zespołu folklorystycznego „Frechowne Sznupki” pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy – do Cinema City oraz McDonads.

       

    • Zbiórka dla schroniska dla zwierząt

       

      W naszej szkole odbyła się zbiórka rzeczy dla schroniska dla zwierząt na Osowej Górze..

                  Można było przynosić m.in. makaron, kasze, koce, karmę itd.. Organizatorką akcji była pani Anna Piotrowska-nauczycielka przyrody. Nagrodą główną był wyjazd do schroniska.

      Ogłoszenie wyników nastąpiło na apelu poświęconym opiece nad zwierzętami. Pierwsze miejsce zajęła kl.5. W poniedziałek 10.12.12r o godz. 9:30 wyjechaliśmy do schroniska busem pana Splitta. Fundatorem wyjazdu oraz nagród była firma TESCO.

      Gdy dojechaliśmy na miejsce, czekała na nas pani Izabela Szolginia - kierowniczka schroniska.

      Widzieliśmy pełno malutkich szczeniaczków i dorosłych psów, a także odwiedziliśmy pomieszczenie, gdzie schroniły się kotki. Poznaliśmy smutne historie ich życia i porzucenia przez właścicieli. Pani Izabela opowiedziała nam o chorobach psów. Potem wyszliśmy na dwór, by podziwiać psy umieszczone w budach. Następnie pod opieką Pań: A. Piotrowskiej i M. Szarafinskiej wróciliśmy do szkoły.

                  Ten wyjazd i te zwierzaki zapamiętam na długie lata. Teraz zimą trzeba szczególnie dbać o zwierzęta. Bardzo dziękujemy Pani Ani Piotrowskiej za zorganizowanie akcji i wycieczki.

      Asia

       

       

    • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA „OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”

         Szkoła Podstawowa w Samsiecznie corocznie bierze udział w Wojewódzkim Konkursie Oszczędności Klas, gdzie zajmuje od paru lat najwyższe miejsca. Wynikiem tego jest pozyskanie znacznej kwoty pieniężnej, która jest w całości przeznaczona na nagrody dla członków Szkolnego Koła Oszczędności. W tym roku miesiąc oszczędzania upamiętniono przedstawieniem.
      Październik to Miesiąc Oszczędzania dlatego w tym czasie szczególnie propagujemy ideę oszczędzania zwłaszcza wśród uczniów w myśl zasady „czym skorupka nasiąknie za młodu” umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi oraz oszczędzanie wody, energii, papieru czy zasobów środowiska odgrywa ważną rolę w codziennym życiu człowieka. Dlatego powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat.
      Pod koniec października w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie klasa druga oraz Dominika i Natalia z klasy czwartej wystąpili w przedstawieniu pt. „Szkolna Kasa Oszczędności Uczy Nas Gospodarności, Solidności, Zaradności, Wytrwałości”. Przedstawienie przygotowała wychowawczyni klasy drugiej oraz opiekunka SKO pani Bogumiła Fac.

    • Wycieczka do fabryki bombek

       

      W dniu 13 grudnia klasa 1 i 2  wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek „Sopel” w Bydgoszczy.

      Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek zwiedzaliśmy kolejne hale tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: bałwanka, kuli, sopla itp. Następnie w „srebrzalni” zobaczyliśmy jak zasrebrzą się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Po wyjściu z dekoratorni czekała nas wizyta we wzorcowni, gdzie obejrzeliśmy wzory bombek, które były lub będą produkowane w fabryce.

      Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Każde z nas otrzymało bombkę z swoim imieniem w bardzo estetycznym opakowaniu.

       

       

    • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

      W czwartek 22.listopada2012roku w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Życzliwości i Pozdrowień”.

             Od samego rana Martyna i Oliwia,nasze koleżanki z klasy 6, przyklejały wszystkim uczniom i nauczycielom ordery życzliwości (uśmiechnięte buźki na papierze).Na drugiej lekcji o godzinie 8:30 odbył się króciutki apel, na którym wystąpiła klasa V przygotowana przez panią Ewę Dudę i Małgorzatę Szarafinską .Następnie ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszy order życzliwości i plakat na 11 listopada.

      Pod koniec uczniowie klasy 4 zaprezentowali taniec integracyjny pn. ,,BELGIJKA' . Potem poprosili nauczycieli o zatańczenie wraz z nimi. Następnie uczniowie, którzy przynieśli balony, nadmuchali je, wyszli na dziedziniec szkoły i wypuścili kolorowe baloniki w powietrze ( a przynajmniej próbowali). Po powrocie wszyscy rozeszli się do swoich klas.

               Ten dzień wszystkim uczniom zostanie w miłej pamięci na długie lata.

       

                                                                                                                     Joanna i Patrycja    z klasy 5

       

    • Sukces recytatorek Oliwii i Joanny

      W środę 21 listopada uczennice naszej szkoły, pod opieką p. Wioletty Juszczak, wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. „Literatura bawi i uczy”, zorganizowanym w SP im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie .
      W konkursie wzięły udział Oliwia Wekwejt z klasy VI i Joanna Lipińska z klasy V. Dziewczynki wykazały się talentem recytatorskim oraz wrażliwością na bogactwo języka literackiego. Wybrane wiersze zaprezentowały bardzo dobrze.

      Oliwia Wekwejt zajęła I miejsce, a Joanna Lipińska III miejsce.

                                                                                 GRATULACJE!

      Dzieci oceniane były mi.in. za: dobór repertuaru, znajomość tekstu, właściwe tempo i wyraźne mówienie oraz ogólny wyraz artystyczny.

    • Mistrzostwa Gminy w mini piłce ręcznej.

       

       

      W dniu 8.11.2012 w hali sportowej ZS Wojnowo odbyły się zawody w mini-piłce ręcznej szkół podstawowych.Nasza szkoła zajęła drugie miejsce . 

       
    • Narodowe Święto Niepodległości i marcinki w Samsiecznie

       

      Co roku Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Samsiecznie   odbywają się obchody Narodowego Święta Niepodległości, których organizatorem jest 34 Drużyna Harcerska „Wędrowne Ptaki” i proboszcz parafii ks. Jarosław Dąbrowski.

      W niedzielę 11 listopada  o godzinie 11.30, w zapełnionym po brzegi  kościele, odbyła się uroczysta msza święta, podczas której zgromadzeni  modlili się w intencji Ojczyzny  i tych, którzy polegli w walkach o jej wolność i niepodległość.

       Po mszy świętej harcerze zaprezentowali wzruszający program artystyczny pt. „Tym co zmarli za Ojczyznę…”  Słowami polskich poetów i autorów pieśni, przy dźwiękach muzyki Chopina, harcerze przedstawili historię naszych przodków, którzy walczyli o to, abyśmy mogli żyć w niepodległym kraju. Uzupełnieniem słowa i muzyki była prezentacja multimedialna, przybliżająca dzieje naszego kraju, przygotowana przez panią Weronikę Świątkowską.

      W  Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się  już w piątek 9 listopada. Wszyscy uczniowie, i pracownicy szkoły nosili tego dnia biało-czerwone kotyliony. Na lekcjach rozmawiano o patriotyzmie, a o godzinie 11.30 odbył się uroczysty apel, podczas którego cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście obejrzeli kilkudziesięciominutowy program artystyczny przygotowany przez 34 Drużynę harcerską „Wędrowne Ptaki” i zespół „Frechowne Sznupki”. W uroczystości uczestniczyły panie ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie.

      Ponieważ 11 listopada obchodzi się w całej Polsce tzw. marcinki, na zakończenie uroczystości związanych z obchodem Święta Niepodległości, harcerze częstowali pysznym rogalikami samsieczyńskimi upieczonymi przez mamy.

       

       

    • Harcerze z Samsieczna opiekują się miejscem pamięci narodowej

       

      Harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki” z Samsieczna opiekują się  mogiłą Józefa  Palacza, polskiego  ułana, który zginął
      3 września 1939 roku w okolicach miejscowości Słupowo.

      W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości reprezentacja drużyny odwiedziła  miejsce pamięci, złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie żołnierza.

       

    • PASOWANIE I KLASY

       

      24 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Swoją obecnością zaszczycili nas Rodzice Pierwszoklasistów, dyrektor szkoły, Pani Teresa Szmelter-Woźniak, była dyrektor naszej szkoły Pani Grażyna Kaźnica, Pani Jadwiga Świątkowska, radna gminy Sicienko oraz wychowawcy wszystkich klas wraz z wychowankami. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Katarzyny Szczepaniak-Możdżeń

      Następnie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Zaproszeni goście skierowali do najmłodszych przedstawicieli naszej społeczności wiele miłych słów i hojnie obdarowali pierwszaków wspaniałymi prezentami.

    • Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej - dziewczynki i chłopcy wicemistrzami.

       

      W dniach 3 i 4 października rozegrano w Zielonczynie Mistrzostwa Gminy Sicienko w Mini Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentacje odniosły duży sukces: Dziewczęta i chłopcy zajęli drugie miejsce.

        Wyniki  chłopców: Samsieczno - Strzelewo 2:2             Wyniki  dziewcząt  Samsieczno- Sicienko       4-0

                                Samsieczno - Trzemiętowo 6:0                                             Samcieczno- Kruszyn        2-0

                         Finał: Samsieczno - Kruszyn       2:4                                 Finał: Samsieczno- Trzemietowo  0-4

                                                                                                   

                                                                                                                                               Gratulacje!!!

       
    • APEL PAPIESKI

       

      !6 października, w XXXIV rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w naszej szkole odbył się apel papieski.
      Montaż słowno muzyczny, na XII Dzień Papieski p.n Jan Paweł II - Papież Rodziny przygotowali uczniowie klasy IV i wraz z zespołem folklorystycznym ,,Frechowne Sznupki". Nad całością czuwały p. Jadwiga Świątkowska i p. Wioletta Juszczak. Młodzi artyści poprzez piękną recytację wierszy wprowadzili nas w czas zadumy, a w niektórych oczach można było ujrzeć łzy wzruszenia. Braci szkolnej najbardziej zapadła w pamięci piosenka ,,Janie Pawle".Treść jej to połączenie przepowiedni ujętej w wierszu Juliusza Słowackiego ,,Papież Słowiański z życiem i działalnością naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.
      Przytaczamy więc malutki refrenik.
      ,,Janie Pawle,
      papieżu modlitwy i czynu,
      Ojcze z Polski,
      Pasterzu Kościoła i Rzymu.
      Z Tobą złączeni w modlitwie i czynie
      jesteśmy świadkami Jezusa.
      Światu, ojczyźnie głosimy wraz z Tobą
      nie bójcie się przyjąć Chrystusa".
    • FRECHOWNE SZNUPKI W ŁOCHOWIE

      W piątek 19 października nasz szkolny zespół folklorystyczny „Frechowne Sznupki” wystąpił z 30 minutowym koncertem w Wiejskim Domu Kultury w Łochowie. „Frechowne Sznupki pojechały tam na zaproszenie zespołu folklorystycznego „Łochowianie”, który obchodził tego dnia swój jubileusz 30-lecie istnienia.” Występ naszych małych artystów spodobał się nie tylko jubilatom, ale także zaproszonym gościom, o czym świadczyły głośne brawa oraz liczne pochwały i słowa uznania.

    • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

       Dwunastego października w naszej szkole obchodzony był Dzień Nauczyciela. Na uroczystość przybyli emerytowani nauczyciele oraz Wójt Gminy Sicienko. Klasa trzecia przygotowała część artystyczną, a klasa piąta pomogła przygotować upominki dla pracowników szkoły. Nauczyciele oraz goście byli bardzo zadowoleni. Po występach grono pedagogiczne, goście oraz pozostali pracownicy naszej szkoły zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

       

                                                                                                                      Patrycja z klasy III

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012 W SAMSIECZNIE

      KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ………..NIE ŚMIECĘ pod tym hasłem przyłączyliśmy się dnia 28.09.2012 r. do międzynarodowej akcji, której patronuje fundacja „Nasza Ziemia’. Krótki apel poprowadzony przez panią Annę Piotrowską przypomniał historię i ideę „Sprzątania Świata”. Następnie pani dyrektor Teresa Szmelter – Woźniak powiedziała kilka słów o zachowaniu bezpieczeństwa i z uśmiechami na twarzach, a z workami w rękach wyruszyliśmy zadbać o nasz dom – naszą planetę. Sprzątaliśmy teren w pobliżu szkoły i okoliczny las.

      Po pracy zostaliśmy zaproszeni na ognisko zorganizowane i sfinansowane przez zaprzyjaźnione z nami Leśnictwa Runowo i Drzewianowo. Panowie leśniczy: pan Andrzej Pokrzywka i pan Ireneusz Ziemak zrobili nam miłą niespodziankę. Wielką frajdę sprawiło pieczenie kiełbasek. Po wypiciu ciepłej herbatki przywiezionej ze szkoły wyruszyliśmy w powrotną stronę. Jesteśmy bardzo zadowoleni gdyż daliśmy od siebie maleńką cząsteczkę w stronę ekologii.

      Dziękujemy za współpracę

                                                                                                  Dyrektor szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie

    • Wycieczka edukacyjna do Zielonczyna

       

      W środę 26 września 2012 r., my uczniowie klasy 1 i 3 wzięliśmy udział  w wyciecze edukacyjnej do leśniczówki w Zielonczynie. Zostaliśmy gorąco przywitani przez Pana leśniczego Zbigniewa Sikorę oraz dwa psy: jamnika Roxy oraz beagla Nukę. Od razu też zaprzyjaźniliśmy się z najważniejszym mieszkańcem leśniczówki Leną, oswojonym dzikiem.

      Celem wycieczki było przybliżenie nam pracy leśniczego oraz zdobycie informacji na temat zwierząt zamieszkujących rezerwat, który położony jest w zlewni rzeki Wisły, Brdy i Noteci.

      Wspólnie z panem leśniczym i jego psami przeszliśmy ścieżką edukacyjno – przyrodniczą, gdzie pogłębiliśmy swoje wiadomości o warstwach lasu, zobaczyliśmy rezerwat, gdzie mogliśmy podziwiać naturalne odnowienie jodły.

      Na zakończenie spaceru odpoczęliśmy przy ognisku, które zostało przygotowane specjalnie dla nas
      w punkcie edukacyjnym.

      Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

    strona: