Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • Wielki sukces reprezentacji naszej szkoły w powiatowym konkursie „Jestem bezpieczny – umiem pomagać innym”

      W dniach 10-11 maja 2012 r. w ośrodku harcerskim w Krówce Leśnej nad Zalewem Koronowskim odbył się finał turnieju „Jestem bezpieczny – umiem pomagać innym 2012”. Konkurs, od czterech lat, organizowany jest przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, przy współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Żandarmerią Wojskową, Strażą Miejską, Ochotniczą Strażą Pożarną, Maltańską Służbą Medyczną, Kuratorium Oświaty i Urzędem Wojewódzkim.

      W  II etapie konkursu, podczas dwudniowego biwaku, rywalizowało 25 zespołów wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji. Zespoły wykonywały zadania podczas biegu patrolowego. Każda drużyna na musiała odnaleźć, umieszczonych na mapie, piętnaście punktów kontrolnych, na których czekały do wykonania zadania praktyczne dot. m. in. udzielenia pierwszej pomocy, prawidłowej reakcji na zdarzenie w ruchu drogowym, przygotowanie algorytmu postępowania podczas akcji ratunkowej na wodzie, strzelanie z wiatrówki, bieg z przeszkodami z wyposażeniem.

      W rywalizacji wzięli udział uczniowie klasy VI: Jan Mikołajczyk, Artur Klatecki i  Kacper Kujawa, pod opieką pani  Wioletty Juszczak.

       Nasza reprezentacja wywalczyła zaszczytne 3 miejsce (na 25 drużyn)!!!

                     Gratulacje!

    • GMINNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 221 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      W poniedziałek 30 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie odbyła się gminna uroczystość z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na początku dyrektor szkoły pani Teresa Szmelter – Woźniak powitała gości, na uroczystość przybyli m.in.:

      -wójt gminy Sicienko pan Jan Wach,

      -wiceprzewodniczący Rady Gminy Sicienko pan Wiesław Wierzbanowski, radni: Panie: Małgorzata Bruzda, Jadwiga Świątkowska; panowie: Andrzej Grzelak, Ryszard Kuliński, Marek Ostrowicki,

      -dyrektorzy szkół: pani Beata Szczęśniak – dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sicienku, pani Małgorzata Matczak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie oraz pani Alina Mombo-Mabiala – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie,

      -byli dyrektorzy szkoły w Samsiecznie: pani Teresa Malak, pani Grażyna Kaźnica, pan Zygfryd Nojfeld,

      -dyrektor BOSS Sicienko pani Anna Rudniak,

      -dyrektor GOK Sicienko pani Anna Rychławska,

      -sołtysi: Samsieczna i Marynina– pan Bernard Jakubowski oraz Teresina i Goncarzewa – pan Tomasz Czajkowski,

      -dyrektor Zakładu Rolnego „Ziemiopłody” – pan Antoni Wilkowski,

      -prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie pani Grażyna Kaźnica oraz członkinie – panie: Teresa Pochowska i Krystyna Szmanda.

      Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Rodziców szkoły, byli też rodzice oraz dziadkowie uczniów.

      Pierwsza część uroczystości poświęcona wydarzeniom 3 maja 1791 roku składała się z wierszy, prozy, piosenek oraz prezentacji multimedialnej. Na wyróżnienie zasługuje nie tylko świetna gra aktorska, lecz także pomysłowo przygotowane stroje i dekoracje. Tę część przygotowali uczniowie klas starszych pod kierunkiem pani Wioletty Juszczak oraz pani Weroniki Świątkowskiej.

      Druga część uroczystości stanowiła podsumowanie „Roku Szkoły”. Rok szkolny 2011/2012 ogłoszony został „Rokiem Szkoly”, ponieważ szkoła (a właściwie jej budynek) obchodził 16 października 2011 roku 40 – lecie powstania, natomiast 26 marca 2012 roku minęła 10 rocznica nadania szkole imienia Ziemi Krajeńskiej. O szkole z humorem i na poważnie opowiedzieli uczniowie klas 0 – III. Zostali oni przygotowani przez panie: Annę Baran, Katarzynę Szczepaniak-Możdżeń oraz Barbarę Fac. Wśród piosenek o szkole znalazły się: „40 lat minęło...”, a także „Sto lat”, na scenie pojawił się tort przygotowany przez panią Izabelę Kowalską.

      Panie: Grażyna Kaźnica i Teresa Pochowska przekazały dyrektor szkoły pani Teresie Szmelter-Woźniak misternie wykonaną pracę koronkową, były też słowa uznania dla uczniów i organizatorów uroczystości.

      Następnie goście obejrzeli interesującą wystawę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krajeńskiej, które także przy wsparciu pracowników obsługi szkoły i rodziców przygotowało krajeński podpołudek – na stołach przybranych biało-czerwonymi dekoracjami znalazły się pyszne ciasta, swojski chlebek i inne smakowitości. Finansowo organizację uroczystości wsparł Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku. Słodkie podziękowanie dla małych artystów przekazał klub radnych „Nasza gmina Sicienko”.

      We wtorek 1 maja nasi mali artyści fragmenty przedstawienia poświęconego Konstytucji pokażą podczas tradycyjnej majówki w Sicienku.

       

    • VIII Gminny Konkurs Matematyczny „Zostań Pitagorasem”

      23 kwietnia 2012 roku spotkali się w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie  najlepsi matematycy klas IV-VI z terenu naszej gminy i sąsiedniej szkoły  w Ślesinie. Uczniowie zmagali się z pięcioma zadaniami dla swojej kategorii.

      Najlepszymi okazali się:

      w kategorii klas VI -   Adrianna Szmulewicz (ZS Wojnowo), Mateusz Woźny (ZS Ślesin), Gabriela Gazecka (SP Kruszyn)

      w kategorii klas V  -  Katarzyna Zmysłowska (SP Kruszyn), Matylda Wyciszkiewicz (ZS Wojnowo),
                                      Weronika Gentkowska (ZS Ślesin)

      w kategorii klas IV  - Joanna Żak (SP Kruszyn), Monika Płachecka (ZS Sicienko), Laura Koszowska (SP Kruszyn),
                                       Patrycja Pochowska (SP Samsieczno), Jan Nitka (SP Trzemiętowo).

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a na zwycięzców czekały nagrody książkowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy. Słodki poczęstunek i napoje zostały ufundowane przez pana Dariusza Barańskiego z piekarni w Ślesinie i pana Waldemara Skalskiego ze sklepu w Wojnowie.

      Organizatorem konkursu była Małgorzata Szarafinska.

    • Gminny konkurs recytatorski w Samsiecznie Konopnicka dzieciom

                  Już po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie zorganizowano konkurs recytatorski klas I-III.

      Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych z gminy Sicienko oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie spotkali się w Szkole Podstawowej w Samsiecznie, by recytować pięknie wiersze Marii Konopnickiej.

      Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Teresa Szmelter-Woźniak, nawiązując do historii organizowanego przez 10 lat w naszej szkole konkursu przez panią Bogumiłę Fac.

      Celem konkursu w tym roku była prezentacja wybranych utworów Marii Konopnickiej, poznanie się oraz nawiązanie przyjaźni i integracja międzyszkolna.

      W nastrój twórczości Marii Konopnickiej wprowadził nas występ zespołu wokalno-tanecznego działającego w naszej szkole zrzeszającego uczniów klas 0-3 prowadzonego przez panią Barbarę Fac. Następnie młodzi recytatorzy przystąpili do zmagań konkursowych.

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce zajęła Wiktoria Drzażdżyńska z SP Strzelewo;

      II miejsce: Gabriela Gabrychowicz z SP Strzelewo oraz Gracjan Nowak z SP Kruszyn;

      III miejsce: Bartosz Mikołajczak z ZS w Sicienku.

                  Jury wyróżniło również: Dominikę Andrzejewską, Agatę Bruską z SP w Samsiecznie, Julię Różańską SP Kosowo oraz Szymona Przybysz ZS w Sicienku.

                  Recytacjom towarzyszyły piękne kostiumy i rekwizyty. Specjalna nagrodę jury przyznało Gracjanowi Nowakowi ze szkoły w Kruszynie za pomysłowy i oryginalny strój „Julki i mamy”.

                  Konkurs udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu: Bogumiły Fac, Barbary Fac, Anny Baran i Katarzyny Szczepaniak-Możdźeń.

      Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz słodycze. Nie zabrakło też przygotowanego przez rodziców z klas I-III słodkiego poczęstunku.

    • Poranek wielkanocny

      W czwartek 29 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie wzięli udział w Poranku Wielkanocnym.

      Autorami imprezy byli uczniowie klasy II realizującej innowacyjny program artystyczny „Pierwsze Kreski” wraz z wychowawcą Anną Baran. Mali aktorzy przedstawili inscenizację o charakterze ludowym pt. „Wieziemy tu kogucika”. Przypomnieli tradycje związane z Wielkanocą, wśród których znalazły się te całkiem już zapomniane, tj.: gaik, czy chodzenie z wielkanocnym kogucikiem oraz kultywowane w dalszym ciągu ( śmigus – dyngus i malowanie pisanek). Nie zabrakło także stosownych ludowych przyśpiewek i piosenek. Przedstawienie uświetnił występ młodych flecistów z klasy III. O oprawę muzyczną oraz przygotowanie flecistów zadbała pani Barbara Fac. W trakcie przedstawienia pojawił się oczywiście wielkanocny zajączek, który obdarował wszystkie dzieci cukierkami.

    • „Słodki, radosny, kolorowy dzień wiosny”

      W środę 21 marca obowiązywał wszystkich uczniów i pracowników szkoły kolorowy, kwiecisty strój, z przewagą barw zielonych, żółtych i pomarańczowych! W czasie dwugodzinnej przerwy pomiędzy lekcjami, odbywały się konkursy i zabawy.

      O godz. 10.45 cała społeczność szkolna spotkała się na dolnym holu, gdzie odbyła się prezentacja klas oraz rozstrzygnięcie konkursu na najliczniej i najatrakcyjniej przebrana klasę i konkursu na najpiękniejszą Marzannę. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne, gdzie słomiane kukły – symbol odchodzącej zimy – zostały spalone. Na zakończenie obchodów I Dnia Wiosny odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

       Organizatorami obchodów I Dnia Wiosny była klasa V harcerska „Bractwo Wesołej Przygody” z wychowawczynią Wiolettą Juszczak. W klasie tej prowadzona jest innowacja dydaktyczno-wychowawcza „Przygoda i służba”. „Słodki, radosny, kolorowy dzień wiosny” to impreza cykliczna, odbywająca się co roku w naszej szkole.



       

    • „Iść dalej, czyli dalszy spacer biedronki”

       Pod takim hasłem odbył się we wtorek 20 marca międzyszkolny konkurs recytatorski poświęcony poezji księdza Jana Twardowskiego. Na turniej przybyli najlepsi recytatorzy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. Naszą szkołę reprezentowały: Joanna Lipińska z klasy IV, Oliwia Wekwejt z klasy V i Joanna Jankowska z klasy VI. Wszyscy recytatorzy bardzo pięknie zaprezentowali utwory ks. Jana Twardowskiego. Jury jednogłośnie I miejsce przyznało Oliwii Wekwejt z klasy V SP im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie, która zaprezentowała wiersz pt. „Więc to Ciebie szukają”. Drugie miejsce zdobyła Alicja Badziągowska ze SP im. Mikołaja Kopernika w Sicienku, a trzecie również reprezentantka naszej szkoły – Asia Jankowska z klasy VI.

                                              Brawo!

    • Powiatowy konkurs recytatorski "Strofka"

      9 marca w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego „Strofka”. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały: Joanna Lipińska z klasy IV, Oliwia Wekwejt z klasy V i Joanna Jankowska z klasy VI. Konkurs dla naszej reprezentacji zakończył się dużym sukcesem. Asia Jankowska za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu” zdobyła  II miejsce, natomiast Asia Lipińska z klasy IV zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy „Włos” i zdobyła wyróżnienie.

                                                                  Gratulacje!

    • Wyjazd do Bydgoszczy

      Podczas ferii zimowych dnia 15 lutego odbyła się wycieczka klas I-III do Bydgoszczy. Najpierw złożyliśmy wizytę w Teatrze Polskim, tu obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Pchła Szachrajka”. Po zakończeniu przedstawienia dzieci miały okazję zwiedzić gmach teatru, po którym oprowadzała nas pani Marietta Maciąg.

      Następnie udaliśmy się do Telewizji Bydgoszcz. Tam na miejscu serdecznie nas przywitała pani Ewelina Żmudzińska, która ciekawie opowiadała o pracy w telewizji i pokazała nam z bliska nowoczesne urządzenia do nagrywania programów. Podczas zwiedzania spotkaliśmy znanego redaktora telewizyjnego pana Jarosława Lewandowskiego, z którym udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wizyta w TVB wywarła na uczestnikach niesamowite wrażenie. Później pojechaliśmy na posiłek w restauracji McDonald, po którym udaliśmy się w drogę powrotna do domu. Sponsorami przejazdu autobusem był Urząd Gminy w Sicienku, a opiekowały się nami panie: Katarzyna Szczepaniak-Możdżeń, Bogumiła Fac, Anna Baran i Dorota Krause.

    • Ferie zimowe

       Od 10  do 14  odbywało się w naszej szkole zimowisko, w którym uczestniczyło 19 harcerzy z 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki”. Organizatorem i kierownikiem zimowiska była drużynowa harcmistrz Wioletta Juszczak. Opiekę nad dziećmi sprawowały także pani Weronika Świątkowska  i pani Elżbieta Mikołajczyk, o posiłki dbały panie Renata Bukato i Katarzyna Irza, a o ciepło w szkole, pomimo silnego mrozu na dworze, dbali Ryszard i Arkadiusz Malak. Nad całością czuwała dyrektor szkoły pani Teresa Szmelter-Woźniak.

        Program ferii zimowych był bardzo bogaty. Odbyły się m.in.: podchody, sportowy turniej zastępów, gry i zabawy na sali gimnastycznej i siłowni, szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, spotkanie z rodzicami w harcerskim kręgu, dyskoteka i walentynki. Dzieci śpiewały, pląsały, bawiły się i przygotowywały scenki teatralne. Uczestników zimowiska odwiedził przedstawiciel  koła łowieckiego „Żuraw” - pan Mariusz Trudnowski  z małżonką, który opowiedział dzieciom o zachowaniach i zwyczajach zwierząt i przekazał szkole cenne pomoce dydaktyczne do nauki przyrody. Dzieci rozmawiały z gościem o swoich doświadczeniach związanych z dokarmianiem zwierząt w czasie zimy. Dużą atrakcją był wyjazd do Multikina oraz trzygodzinny pobyt na basenie „Perła” w Bydgoszczy

    • Spotkanie z policją

       W piątek 10 lutego Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie po raz kolejny gościła pracowników wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Pani aspirant Monika Herman opowiedziała wszystkim wychowankom szkołyo bezpiecznych zabawach na  śniegu i lodzie.Metodami aktywizującymi przypomniała wychowankom szkoły,  o tym, by nie wchodziły na zamarznięte jeziora, nie robiły ślizgawek na chodnikach i drogach oraz nie zjeżdżały na sankach z górek przy szosie. Przestrzegała także przed niebezpiecznymi  kuligami ciągniętymi przez traktor czy samochód.  Żywimy nadzieję,  że praktyka podczas zabaw zimowych będzie odzwierciedleniem wiedzy naszych uczniów.

       

    • Rok szkolny 2011/2012 – Rokiem Szkoły z Pasją

                                  Rok Szkoły z Pasją ma na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości, rozwoju każdego ucznia.  Szkoła w Samsiecznie  to nie tylko lekcje. Odbywają się  również tutaj ciekawe działania pozalekcyjne współtworzone przez różne organizacje .Oferta  szkoły jest bardzo bogata, dzięki temu dzieci  uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają swoje pasje i talenty.

       Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie uczestniczą np. w zajęciach projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”, dzięki temu szkoła wzbogaciła się o wiele cennych pomocy dydaktycznych, m.in. kamerę, dyktafony, aparat fotograficzny, laptop, projektor, przyrządy do doświadczeń przyrodniczych i wiele innych. W szkole działa wiele kół zainteresowań, np. koło folklorystyczne „Frechowne Sznupki”, koło europejskie, kółko flecistów, koło wokalno – taneczne i in.  Działają klasy z programami innowacyjnymi. Swoje pasje rozwijają też harcerze skupieni w drużynie harcerskiej „Wędrowne Ptaki” pod wodzą harcmistrz Wioletty Juszczak. Odbywają się ciekawe uroczystości oraz spotkania z interesującymi ludźmi.

      W poniedziałek 30 stycznia 2012 roku szkoła gościła łowczych z koła łowieckiego nr 16 „Żuraw” - panów: Mariusza Trudnowskiego oraz Piotra Wolnego.

       Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się pies myśliwski pana Piotra -  Troppo - który przywitał się z wszystkimi dziećmi. Uczniowie  poznali różne ciekawostki o zwierzętach, mogli także zadawać pytania. Pan Piotr Wolny zagrał sygnały myśliwskie, m.in. początku polowania, upolowania lisa, dzika, sygnał na posiłek i zakończenia polowania. Niezwykłym gościom za ciekawą lekcję przyrody  podziękowała dyrektor szkoły w Samsiecznie pani Teresa Szmelter Woźniak.

    • Koncert kolęd i pastorałek

      6 stycznia  w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Samsiecznie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego zespołu folklorystycznego „Frechowne Sznupki”.

      Dzieci zaprezentowały współczesne kolędy oraz  pastorałki z repertuaru zespołu „Arka Noego”. Koncert rozpoczął się nastrojową pastorałką „Cicha noc nad Palestyną”. Pieśni przeplatane były słowami, wprowadzającymi słuchaczy w świąteczny nastrój, skłaniającymi do zadumy i refleksji nad cudem narodzenia Chrystusa. Koncert zakończyła przepiękna pieśń pt. „Znak pokoju”.

    • KRAJEŃSKA HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA

       

                              W piątek 27 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie odbyła się XII Krajeńska Herbatka dla Babci i Dziadka. Tradycyjnie zawsze na koniec I semestru zazwyczaj w ostatni piątek stycznia do szkoły w Samsiecznie zmierzają z wielu stron babcie i dziadkowie (zdarzają się także prababcie i pradziadkowie)  zaproszeni przez szkolne wnuczęta.

                          Oprawa tej wzruszającej kilkupokoleniowej uroczystości jest zawsze bardzo uroczysta i staranna.  O to w tym roku oprócz wnucząt zadbały panie nauczycielki szkoły, a także pracownicy obsługi i administracji, za co im serdecznie dziękujemy!!!.

      Poczęstunkiem tak jak co roku zajęli się rodzice – oprócz „kawy bonowy” oraz „arbaty w topku” można było skosztować pyszne ciasta: serniki, makowce, murzynki, szarlotki, różnorakie ciasta z kremami, a także „krakersowca” upieczonego przez panią Izę – mamę Madzi z oddziału przedszkolnego. Nad organizacją imprezy czuwała dyrektor szkoły pani Teresa Szmelter – Woźniak. Najpierw zaprezentowały się klasy: I, II i III  w jasełkowym przedstawieniu okraszonym skocznymi piosenkami oraz grą małych flecistów przygotowanych przez panią Barbarę Fac. Liczna grupa maluchów z oddziału przedszkolnego zaśpiewała piosenki. Następnie uczniowie klas starszych zaprezentowali okolicznościowe wiersze oraz przekazali babciom i dziadkom pomysłowe laurki. Na koniec wystąpił zespół wokalno-taneczny „Modre Gzubki” w tańcu współczesnym.

      Następnie życzenia gościom złożyła dyrektor szkoły, przy okazji przypomniawszy, że celem „Herbatki...” jest nie tylko uczczenie Święta Babci i Dziadka, lecz także wzajemne poznanie oraz możliwość zwiedzenia przez gości całej szkoły. Wnuczęta zaprosiły szanownych gości do swych kolorowych klas. Dziadkowie i babcie zobaczyli, ile zmieniło się w szkole od ubiegłego roku. Księga pamiątkowa szkoły prowadzona przez panią Elżbietę Mikołajczyk wzbogaciła się o nowe wpisy gości. Przygotowano też okolicznościową ekspozycję plastyczną .

      Potem już tradycyjnie odbył się szkolny bal pokoleń poprowadzony przez panią Wiolettę Juszczak, na który złożyły się:

      • Parada przebierańców,
      • konkursy dla wnuczka, babci i dziadka,
      • pląsy i tańce.

                                                                                 Do zobaczenia w roku przyszłym!!!!!!!!!!!!!

    • Konkurs „Jestem bezpieczny na drodze”

      We wtorek 10 stycznia br.  w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy zostały rozdane nagrody uczestnikom IX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jestem Bezpieczny na Drodze”.

      Z naszej szkoły dwoje uczniów otrzymało wyróżnienie: Klaudia Witek i Maciej Ceglarski. Nagrody wręczał wicestarosta Zbigniew Łuczak oraz komendant miejskiej policji Waldemar Krzyżanowski. Po otrzymaniu nagród dzieci miały okazję więcej dowiedzieć się o niebezpiecznej pracy w policji oraz zobaczyć z bliska jak policjanci pracują przy zabezpieczaniu oraz zdejmowaniu śladów i odcisków pozostawionych przez przestępców. Każde dziecko miało również okazję pozostawić swój odcisk dłoni na kartce papieru, który następnie był zabezpieczany przez panią policjantkę.

    • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – taneczno-wokalno- integracyjna „cegiełka” od naszej szkoły...

       08.01.2012 roku w Zespole Szkół  w Sicienku odbyła się gminna impreza związana z XX. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na lokalnej scenie zaprezentowali się mali i nieco więksi przedstawiciele szkół naszej gminy. Wśród nich również my zaprezentowaliśmy króciutki pokaz:

      • Zespół wokalno-taneczny „Modre Gzubki” zatańczył na scenie w malowniczych strojach. DEBIUT OKAZAŁ SIĘ UDANY!!!
      • Fleciści zaprezentowali się w jednym utworze muzycznym.
      • Harcerze zaproponowali publiczności zabawy integracyjne.

      Nasi uczniowie przybyli do Sicienka pod opieką rodziców oraz Pań: Barbary Fac, Wioletty Juszczak, Bogumiły Fac, Anny Baran, Elżbiety Mikołajczyk, Małgorzaty Szarafinskiej. Była również dyrektor szkoły Pani Teresa Szmelter – Woźniak, która odebrała z rąk przedstawicieli koła łowieckiego niespodziankę w postaci plansz przyrodniczych dla naszej szkoły.

      Wcześniej w czwartek 5 stycznia 2012 roku nasz Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę pieniędzy w naszej szkole na WOŚP, które zostały przekazane do sztabu akcji w Sicienku.

      Sie ma!!!

    • WIGILIA PRZY WSPÓLNYM STOLE

       W środę 21 grudnia 2011 roku odbyła się już tradycyjnie w naszej szkole Wigilia.

      Ze względu na modernizację górnego holu tym razem dzieci spotkały się najpierw w klasach, gdzie składały sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Następnie delektowały się ciastami przygotowanymi przez rodziców, śpiewały kolędy, omawiały świąteczne zwyczaje.

      Każda Pani Wychowawczyni przypomniała też dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania podczas świąt oraz zachowaniu ostrożności podczas korzystania ze środków pirotechnicznych.

      Następnie zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, uczniowie spotkali się na dolnym holu, by obejrzeć prześliczną jasełkę w wykonaniu klas młodszych i posłuchać koncertu fletowego. Wreszcie przyszedł czas na gwiazdora i prezenty!!! Każde dziecko otrzymało sporą paczkę ze słodkościami, uśmiech pojawił sie na twarzach wszystkich milusińskich.

      Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli

      za zorganizowanie tej niezwykłej Wigilii.

    • Mikołajki w naszej szkole

       

      We wtorek 6 grudnia w naszej szkole zaroiło się od Mikołajków!!! Na propozycję, by ten dzień w szkole spędziĆ w czerwonym stroju mikołajkowym, odpowiedziało wielu uczniów. Zjawił się też duży św. Mikołaj, który zawitał do wszystkich klas, rozdając dzieciom słodkie prezenciki. Do oddziału przedszkolnego przyjechał już w nocy św. Mikołaj z Bydgoszczy z III Liceum Ogólnokształcącego z workami pełnymi maskotek. Były to naprawdę miłe chwile  w naszej szkole.

    • 34 Drużyna Harcerska „Wędrowne Ptaki z Samsieczna rozpoczęła wędrówkę z betlejemskim światłem Pokoju.

       

      Betlejemskie Światło Pokoju przybywa do Polski po raz dwudziesty pierwszy. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą Je do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają Je skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. W niedzielę 12 grudnia reprezentacja Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach, podczas, której skauci słowaccy przekazali polskim harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju. Stamtąd zostało przywiezione do Bydgoszczy.

      Uroczyste powitanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się w poniedziałek 13 grudnia Kościele Garnizonowym w Bydgoszczy. Po mszy świętej harcerze udali się na Stary Rynek. Tam wręczono Betlejemskie Światło biskupowi Janowi Tyrwie, władzom miasta, przedstawicielom wojska, policji, straży pożarnej oraz reprezentacjom różnych środowisk harcerskich z całego województwa. Podczas wieczornych uroczystości w Bydgoszczy Światło z Betlejem odebrali harcerze 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki z Samsieczna. To oni przywieźli Betlejemski Płomień, by obdarować Nim mieszkańców gminy Sicienko. Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane z rąk do rąk przez harcerki i harcerzy dotrze do rodzin, szkół, kościołów i urzędów. Podobnie, jak  w latach ubiegłych, zostanie przekazane władzom gminy, instytucjom, osobom niepełnosprawnym i samotny, przyjaciołom harcerstwa.

      Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Samsieczna i okolic odbędzie się: w niedzielę 19 grudnia o godzinie 11.30
      w Kościele pw. Najswiętszego Serca Jezusowego w Samsiecznie, w poniedziałek o godz. 17.00 w Koście Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku, a we wtorek harcerze z Samsieczna odwiedzą, szkoły, urzędy i instytucje.

      Przesłanie, które towarzyszy w tym roku wędrówce Światła, brzmi: Betlejemskie Światło Pokoju „Światło, które prowadzi”. Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem staje się znakiem naszej miłości wobec bliźniego. Niech dla każdego z nas będzie źródłem radości, że Miłość jest nam ofiarowana i zadana. Zasady harcerskiego stylu życia i metoda skautowa jest dla nas samych i dla innych wyzwaniem. Harcerstwo zwycięża tam, gdzie harcerze, skauci, przewodnicy i przewodniczki trzymają się mocno głoszonych zasad harcerskiego życia. W braterstwie zmieniajmy siebie i świat, aby jeszcze lepiej podejmować służbę człowiekowi i Ojczyźnie.

    • Wyjazd do filharmonii

      Dnia 24 listopada klasa I wraz z przedszkolakami z „Akademii Malucha” pod opieką pań: Bogumiły Fac i Barbary Fac udały się na koncert pt. „Szanowni państwo skrzypcowie - spotkanie trzecie, rodzina instrumentów smyczkowych” do Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. W trakcie audycji dzieci brały czynny udział we wspólnym koncertowaniu z muzykami grając na wybranych instrumentach, śpiewając oraz rozwiązując wraz z nimi muzyczne zagadki i rebusy. W trakcie przedstawienia dzieci mogły z bliska zapoznać się z budową instrumentów z rodziny skrzypcowej dotykając je i próbując gry na nich. Po zakończonym koncercie dzieci miały okazję zwiedzić gmach Filharmonii.

      Koncert wywarł na dzieciach niesamowite wrażenie. Z audycji muzycznej wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

    strona: