Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • Rajd rowerowy Małej Brytanii

      23 września, pierwszy dzień kalendarzowej jesieni był dla Małej Brytanii dniem wspaniałej rowerowej przygody. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 9:00. Eskortowani przez tatę Madzi, Pana Marka Kowalskiego, który kierował ruchem podczas wyprzedzania kolumny rowerowej przez liczne samochody , bezpiecznie dotarliśmy na miejsce. W Wierzchucinku czekał na nas bajkowy świat. Pośród bujnej zieleni, niczym w zaczarowanym ogrodzie ukryta jest  Narnia. Z przyjemnością przypominaliśmy sobie książkowych bohaterów Łucję, Edmunda, Piotra i Aslana. Tymczasem mama Weroniki, Pani Anna Smolewicz i drogowy anioł stróż Pani Dorota Cyrankiewicz przygotowywały kiełbaski, abyśmy następnie mogli usmażyć je nad ogniskiem , które jedną zapałką rozpalił ksiądz proboszcz Wiesław Skiba. Po smacznej przekąsce nadszedł czas na wspólne zabawy, grę w piłkę i spacer nad jezioro.  A tuz przed wyjazdem skosztowaliśmy smaczne muf finki, które przygotowane zostały przez mamy Madzi i Werki. Rajd rowerowy rozpoczął nasz wycieczkowy plan. Kolejne wypady tuż tuż… 

    • W strefie wyobraźni…

      Trzecioklasiści z wielką przyjemnością realizują kolejne projekty plastyczne. Słoneczniki,  symbolizują przemijające lato. Zużyta płyta cd, kolorowy papier, odrobina wyobraźni, cierpliwej pracy i można pochwalić się efektami.

      W naszej galerii podziwiać można także portrety Króla Maciusia Pierwszego. Zapraszamy!!!

    • Władcy Słów w naszej szkole. Jest moc !!!

      Uczniowie klasy V i VI zostali zaproszeni do miesięcznego bezpłatnego korzystania z pierwszego programu komputerowego kompleksowo wspierającego naukę języka polskiego w klasach 4–6 szkoły podstawowej.

      W krainie Władców Słów żmudna praca zmienia się w pełną emocji zabawę z elementami rywalizacji. Uczniowie wybierają bohaterów, którzy będą im towarzyszyli podczas rozwiązywania zadań. Każdy może wyposażyć swoje postacie lepiej niż inni — waleczny krasnolud potrzebuje przecież zbroi, a zwiewna driada — twarzowego kapelusika. Aby zdobyć najwspanialsze stroje i ekwipunek, trzeba się wykazać doskonałą znajomością języka polskiego. Na uczniów czekają bardzo ciekawe interaktywne zadania – jest ich aż trzysta! Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ zadania mają zróżnicowany stopień trudności. 

      Interaktywne zadania  obejmują ortografię, wiedzę o języku, tworzenie wypowiedzi pisemnych oraz czytanie ze zrozumieniem. Postępy uczniów obserwuje w e-dzienniku pani Teresa Szmelter – Woźniak – nauczycielka języka polskiego. E-dziennik stanowi ranking wyników motywujący uczniów do zostania prawdziwymi WŁADCAMI SŁÓW.

       

       

    • Ewakuacja próbna w naszej szkole

      W czwartek 22 września 2016 roku w naszej szkole odbyła się ewakuacja próbna, w której wzięli udział wszyscy uczniowie, przedszkolaki, a także wszyscy pracownicy szkoły.

      W ciągu zaledwie czterech minut pod opieką nauczycieli uczniowie przemieścili się ze szkoły na specjalnie oznaczone miejsce ewakuacji na szkolnym placu zabaw. Wszyscy wiedzą, co oznacza slowo ewakuacja i jakie są jej zasady. Wszyscy też wiedzą, że jeśli dzwonek zadzwoni w krótkich odstępach trzy razy, należy się ewakuować. Została też sprawdzona łączność z odpowiednimi  służbami odpowiedzialnymi za niesienie pomocy w razie zagrożenia – Komendą Miejską Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

    • Podaj dalej… drugie życie odpadów

      Pod takim ogólnopolskim hasłem 16 września nasi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie wzięli udział w międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata ‘2016. Ekologiczna impreza rozpoczęła się apelem, na którym „Odkrywcy dzikiej przyrody” z kl. IV przedstawili cele i historię akcji. Następnie odbyła się projekcja dwóch krótkich filmów na temat segregacji  i możliwości ponownego wykorzystania surowców wtórnych. Najbardziej zebranym spodobało się „drugie życie” plastikowej butelki  Petulki.  Po apelu wszyscy uczniowie wraz z dyr.  p. Teresą Szmelter-Woźniak i wychowawcami,  zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki,  skierowali się  na przydzielone  obszary sprzątania. Tym razem nie wyruszyliśmy w ostępy leśne nad Jezioro Wielkie,  jak to bywało przez ostatnie kilka lat, lecz postanowiliśmy dać przykład mieszkańcom wsi jak należy dbać o środowisko naturalne. Dokładnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły , przystanek autobusowy oraz przydrożne rowy dróg  prowadzących  „do  z i przez”  Samsieczno. Po zakończonej efektywnej pracy, (zebrano kilkanaście worków śmieci!), podsumowano akcję przy ognisku - piekąc kiełbaski, konsumując bułeczki i napoje oraz relacjonując na gorąco spostrzeżenia na temat stanu naszego przyrodniczego środowiska. Wróciliśmy do domu z przekonaniem dobrze spełnionego uczynku i świadomością, że wielu odpadom należy się „drugie życie” i „druga szansa” – zależy to tylko od nas!

      PODZIĘKOWANIA!!!

      Nasza akcja odniosła sukces dzięki Wspaniałym Ludziom, którzy nie szczędzili prywatnego czasu, pieniędzy i dobrej woli. Z całego serca należą im się nasze podziękowania. Oto one:

      Przede wszystkim dziękujemy Sołtysowi Teresina Panu Lechowi Czajkowskiemu i oczywiście całemu Sołectwu Teresin za wsparcie finansowe, dzięki któremu zakupiliśmy kiełbaski, bułeczki i napoje na ognisko.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Gminy w Sicienku za zaopatrzenie nas w worki na śmieci
      i jednorazowe rękawiczki oraz za sprawne po akcji odebranie zebranych odpadów z przed naszej szkoły.

      Dziękujemy niezmiernie dyrektor szkoły Pani mgr Teresie Szmelter-Woźniak, Pani mgr Małgorzacie Jochim i Pani mgr Weronice Kukawce za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

      Jesteśmy wdzięczni Pani mgr Katarzynie Możdżeń-Szczepaniak i Panu Markowi Możdżeń za nieodpłatne wykonanie dużego plakatu wydanego z okazji tegorocznej ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.

      Miło dziękujemy naszym przesympatycznym Paniom z obsługi szkoły – Pani Renacie Bukato,
      Pani Aleksandrze Kłonowskiej i Pani Dorocie Cyrankiewicz za sprawną organizację poczęstunku przy ognisku
      oraz składamy podziękowanie drogiemu Panu Ryszardowi Malakowi za przygotowanie ogniska.

      Gorące podziękowania należą się również Wszystkim Wychowawcom Klasowym za zaopiekowanie się uczestnikami akcji i dbanie o ich bezpieczeństwo, szczególnie przy sprzątaniu poboczy ruchliwych dróg!

       

      A Wam Drodzy Uczniowie wdzięczna jest cała otaczająca Was Przyroda, że przyczyniliście się do zachowania jej naturalnego piękna!

    • Do lasu w promieniach słońca!

      Końcówka lata w tym roku obdarowała nas piękną, słoneczną pogodą. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły postanowili z niej skorzystać i wybrali się na ekologiczną wycieczkę do rezerwatu przyrody Kruszyn. Zajęcia w terenie prowadził leśniczy pan Zbigniew Sikora z Zielonczyna. W pełnej humoru atmosferze przekazywał wiedzę o leśnych zwierzętach i roślinach. Zaprosił nas na spotkanie z oswojonym dzikiem, ugościł przy ognisku i obdarował eko – upominkami.  Przyroda o tej porze roku jest wyjątkowo piękna. Podziwialiśmy ją na spacerze leśną ścieżką edukacyjną. To nasza pierwsza, wspólna wycieczka w nowym roku szkolnym. Będziemy ją miło wspominać.

       

    • Trasa koncertowa „Frechownych Sznupek” : Dobrcz – Strzelce Dolne’2016

      W soboty:  26 sierpnia  i  3 września 2016r.  nasze „Frechowne Sznupki” wystąpiły ze swoim najlepszym repertuarem „ludowych przebojów”  na deskach sceny w Dobrczu na Gminnych Dożynkach  i ( odpowiednio)  w Strzelcach Dolnych podczas Święta Śliwki. Jak zwykle zespół zaprezentował się fantastycznie na obu imprezach porywając do śpiewu i tańca zgromadzoną publiczność. To już trzeci rok z kolei, jak „Frechowne Sznupki” zdobywają serca mieszkańców Gminy Dobrcz.

      Serdecznie dziękujemy organizatorom z Urzędu Gminy w Dobrczu za zaproszenie, przewóz, poczęstunek i wspaniałą atmosferę podczas tych uroczystości.

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

      Nowy rok szkolny rozpoczęty !!!

      W czwartek  1 września 2016 roku po 68 dniach wakacji  dzieci, a także rodzice przybyli do szkoły, by powitać nowy rok szkolny 2016/2017. Najpierw  odbyła się msza w miejscowym kościele celebrowana przez księdza proboszcza Jarosława Dąbrowskiego, a następnie już w szkole powitanie całej szkolnej społeczności przez dyrektor szkoły panią Teresę Szmelter – Woźniak. Szczególnie serdecznie zostały przywitane dzieci przedszkolne oraz pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy wraz z rodzicami oraz panią wychowawczynią Anną Baran zaprezentowali się wszystkim na szkolnej scenie. Pani Anna Baran przygotowała dla swych nowych uczniów innowację teatralno-sportową pt.” Scena skrzata”.

       A później już w klasach wszystkie dzieci spotkały się ze swymi wychowawcami. Dzieci z klasy I, II , III, IV i V otrzymały bezpłatne podręczniki.

      Szkoła latem nie odpoczywała, lecz przygotowywała się na przyjęcie uczniów, m.in. wykonano drobne remonty, wyposażono klasy w nowe pomoce dydaktyczne, dokładnie posprzątano wszystkie pomieszczenia, poddano konserwacji nowy parkiet na sali gimnastycznej, zadbano o to, by nauka mogła przebiegać w czystych, kolorowych, bezpiecznych klasach.

      Pani dyrektor w przemówieniu nawiązała do 77 rocznicy wybuchu wojny:

      „1 września to nie tylko co roku dzień rozpoczęcia roku szkolnego, lecz też dzień tragicznej rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej. Dzisiaj mija 77 rocznica wybuchu wojny, 77 lat temu w  samsieczańskiej szkole nie zadzwonił ręczny dzwonek  szkolny, a mieszkańcy Samsieczna uciekali wozami konnymi przed   Niemcami w stronę Bydgoszczy. Tak wspominają ten czas ci, którzy ocaleli: „Usłyszelismy wybuch i ujrzelismy kłąb dymu nad Samsiecznem. To w naszej wsi wybuchla bomba...” Były to okrutne czasy niewoli, śmierci, strachu.   Jak co roku pamiętamy o tej smutnej rocznicy, a ja jako dyrektor szkoły wezmę dzisiaj udzial w gminnych obchodach rocznicy wybuchu wojny...”

      Nie obyło się bez życzeń dla uczniów,rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły:

      „Życzę Wam, drodzy uczniowie, abyście w nowym roku szkolnym byli pełni ciekawości i optymizmu, sukcesów w nauce. Cieszę się, że bezpiecznie wróciliście z wakacji. (...) Rodzicom, życzę zadowolenia i dumy z osiągnięć dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą, którą przecież współtworzycie. Nauczycielom, innym pracownikom, wszystkim  - zdrowia, siły, spełnienia wszystkich planów...”

    • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016

      Najpierw tradycyjnie odbyła się msza święta celebrowana przez księdza proboszcza Jarosława Dąbrowskiego, który później towarzyszył nam podczas  uroczystości w szkole. Następnie w szkole na holu  rozdanie świadectw z paskiem, nagród za naukę, wzorową frekwencję i inne zasługi. Przybyli mogli obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez Panie: Małgorzatę  Jochim, Katarzynę Szczepaniak – Możdżeń oraz Weronike Kukawkę. „Kolorowe Nutki” pod kierunkiem Pani Anny Łoś zaśpiewały piosenke o wakacjach. Dyrektor szkoły Pani Teresa Szmelter-Woźniak w krótkim przemówieniu powiedziała m.in.:

       „Upływający rok szkolny nazwany został:„Rokiem Otwartej Szkoły”. Nasza szkoła zawsze była i jest otwarta na kulturę, sztukę, sport, środowisko lokalne. W szkole w tym roku odbywały się  imprezy środowowiskowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, dzieci uczestniczyły w  wielu wycieczkach, gościliśmy filharmoników; szkoła jest także siedzibą świetlicy wiejskiej „Zapiecek” oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej. Otworzyliśmy też szkolne drzwi dla dzieci najmłodszych, które odbyły u nas pierwszą przygodę z wiedzą.

      Miarą edukacji są wyniki nauczania.  Analizując wyniki w nauce  oraz sukcesy osiągane w różnych dziedzinach, śmiało można rzec, że był to  „ROK  DOBRYCH WYNIKÓW SZKOŁY”. Rezultat uzyskany przez uczniów klasy szóstej, którą pożegnaliśmy wczoraj,  na kwietniowym ogólnopolskim sprawdzianie kompetencji wskazuje na dobry poziom nauczania. Wysoka średnia w nauce uczniów klas IV-VI, a także sukcesy naszych uczniów osiągane w konkursach pozaszkolnych potwierdzają bardzo dobry poziom nauczania. Średnia szkoły w nauce wynosi 4.

      15 uczniów klas I – VI  otrzyma  nagrody za wysokie wyniki w nauce, a 44 dzieci ma najwyższe oceny zachowania. Dzieci lubią chodzić do naszej szkoły; średnia frekwencja wynosi: 94%.”

      Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i innym pracownikom szkoły za roczną, odpowiedzialną, rzetelną pracę. Podziękowania zostały też skierowane do uczniów, ich rodziców, przyjaciół szkoły.

      Nie zabrakło życzeń radosnych, pełnych przygód, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Następnie odbyło się spotkanie uczniów ze swoimi wychowawcami – rozdanie świadectw oraz pogadanka nt. bezpieczeństwa podczas wakacji.

      W czerwcu odwiedzili naszą szkołę policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, a także z komisariatu Policji w Koronowie, którzy przeprowadzili ciekawe zajęcia w grupach o prawidłowych zasadach zachowania podczas wakacji. Dzieci obejrzały filmy np. o zachowaniu nad wodą oraz zostały zapoznane przez wychowawców klas  z listem prezesa KRUS o niebezpieczeństwach czyhających w gospodarstwach rolnych.

      Do zobaczenia po wakacjach!!!

    • Szkolne Koło Caritas

      Szkolne Koło Caritas jest organizacją uczniowską działającą na terenie naszej szkoły, która włącza się w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą. Członkami koła są nasi uczniowie z klas IV– VI.

      Zasadniczym celem działalności SKC jest angażowanie dzieci w niesienie pomocy potrzebującym uczniom w szkole i nie tylko.

      Najpopularniejsze formy działalności to:

      • obiady w stołówce szkolnej
      • zakupy przyborów szkolnych
      • Akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
      • Program „Skrzydła”
      • Zbiórka żywności dla potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy
         

      Opiekunkami Szkolnego Koła Caritas są panie: Ewa Duda, Katarzyna Szczepaniak-Możdżeń i Jadwiga Świątkowska. 

    • Trening czyni mistrza

      Od marca 2016 roku nasi uczniowie biorą udział w treningu karate w naszej szkole. Trenerką naszych małych karateków jest dwukrotna mistrzyni Polski w karate pani Malwina Szopiera. Pani Malwina ma zielony pas, czyli 3 kyu. Żeby go osiągnąć , musiała zdać egzamin na biały pas (8 kyu), biały pas z belką (7 kyu), pas żółty z belką (5 kyu) i pas pomarańczowy (4 kyu). Aktualnie przygotowuje się na egzzamin z 2 kyu, czyli pas niebieski, a przy okazji ćwiczy z naszymi uczniami.

      Pani Malwina bardzo dobrze ocenia naszych uczniów, którzy wytrwale dwa razy w tygodniu przychodzą do szkoły na treningi. Zajęcia będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym. Kierujemy zaproszenie do uczniów, którzy chcieliby się zapisac na zajęcia karate. Można przyjść na trening, zobaczyć, jak prowadzone są zajęcia.  Można też wziąć udzial w treningu próbnym. Zapraszamy od września!

    • W naszej szkole,  jak  co roku, odbyły się wybory ucznia roku zorganizowane przez Samorząd Szkolny. Była to już XVI edycja.

      Każdy z uczestników zmagał się z zadaniami takimi jak :

      • Wskazanie na mapie Polski miejsca lub krainy,
      • Pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze
      • Pytania z gramatyki
      • Sprawność fizyczna, czyli rzucanie do celu
      • Ułożenia jak największej ilości nowych słów z wylosowanego wyrazu

      Z zadaniami zmagali się uczniowie klas I-VI

       

      I – Zuzanna Cholewińska i Edyta Smolewicz

      II- Adata Duma i Oliwier Fac

      III- Wiktoria Gawlik i Nicole Klatecka

      IV- ilena Kaźnica i Marysia Kujawa

      V- Agata Bruska i Konrad Klatecki

      VI – Zuzanna Rakowicz i Wojciech Bednarek

      Zwycięzcą konkursu z klas I-III została Edyta Smolewicz z klasy I, a z klas IV-VIMarysia Kujawa

      Nagrodę publiczności również „zgarnęła” Marysia Kujawa

      Był to dzień nie tylko wybierania ucznia roku, ale również Pani Małgorzata Jochim przygotowała nagrody dla zbieraczy nakrętek , baterii oraz oszczędzających pieniążki na kontach SKO. Był to dzień pełen atrakcji !

    • Słodka wizyta

      20 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z pszczelarzem p. Ryszardem Malakiem. Pan Ryszard, to człowiek z pasją – od wielu lat zajmuje się pszczelarstwem, a miody z jego pasieki znane są z doskonałej jakości w całej okolicy i poza jej granicami. Uczestnicy poza przekazaną przez prelegenta wiedzą o rozwoju pszczół i sposobie ich hodowli oraz o pszczelich zdrowych produktach, również  mogli  zapoznać się z budową ula, sprzętem pszczelarskim , a także założyć ochronne ubranie zakładane podczas miodobrania. Jednakże największym zainteresowaniem cieszył się przeszklony „ulik”, w którym znajdowała się pszczela rodzina z królową- matką. Na zakończenie spotkania p. Rysiu poczęstował zebranych miodami z jego własnej pasieki. „Słodka wizyta” bardzo spodobała się uczniom tutejszej szkoły.

    • Ognisko z leśnikiem p. Andrzejem Pokrzywką

      16 czerwca o godz. 16.00 na polanie w lesie, już nie po raz pierwszy, spotkali się nasi szkolni Młodzi Przyrodnicy (pod opieką p. E. Mikołajczyk), z p. Andrzejem, znawcą lasu i także z zamiłowania przyrodnikiem. Tym razem było to spotkanie mające na celu podziękowanie Panu Andrzejowi za wieloletnie przekazywanie wiedzy  o lesie.  Miłymi zaproszonymi gośćmi były również dyrektor szkoły p. Teresa Szmelter-Woźniak oraz p. Wioletta Juszczak, które to panie dzielnie wspierały i pomagały w osiągnięciu sukcesu Młodych Przyrodników.

      A najlepsi w tym roku szkolnym  Młodzi Przyrodnicy, to: Patrycja Szczęsna, Zuzia Rakowicz, Szymon Nowak i Wojtek Bednarek z klasy VI.

      A ich sukcesy, to:  w ubiegłym roku I miejsce w  Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologiczno-Łowieckiej, a w tym roku II miejsce! oraz II miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Dolinie Noteci (Zuzia i Wojtek).

      GRATULUJEMY!!!

    • Rodzinny wyjazd do Lichenia

      W czwartek – 16 czerwca, na pożegnanie klasy III „Polne Kwiatki” wraz  z rodzicami, panią katechetką i wychowawczynią wzięły udział w wycieczce do Lichenia Starego. W programie wyjazdu było zwiedzanie Lasku Grąblińskiego, udział we mszy św. w bazylice oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej wraz z zabytkowym kościołem Św. Doroty. Zwiedzanie wzbogaciły informacje dotyczące osób związanych z Licheniem, Bazyliki Matki Bożej oraz historii powstania sanktuarium, które przekazała nam pani katechetka.Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały tych opowiadań.

      Bardzo miło upłynął nam czas na wspólnym zwiedzaniu, tym bardziej, że pogoda jak zwykle dopisała, a wyjazd dał nam okazję do lepszego poznania się.

    • Czas zbiorów na szkolnej działeczce

      We wtorek 14 czerwca „Polne Kwiatki” (klasa III) rozpoczęły zbiory plonów ze swojego szkolnego ogródka - najbardziej udała się sałata i szczypiorek. Część warzyw zaraz potem wykorzystano do przygotowania pysznego drugiego śniadania. Uczniowie pracowali w zespołach: Wiktoria z Nicole, Jakub z Kubą, Sandra z Kasią i Kamil z Mikołajem oraz Szymonem. Każdy zespół własnoręcznie wykonał danie według wcześniej przygotowanego przepisu. Były to m.in.:kanapki z sałatą, wędliną, pomidorem i szczypiorkiem, sałatka ze świeżych warzyw z jogurtem greckim  i kanapki z pyszną pastą twarogową z koperkiem i szczypiorem.  Niżej publikujemy przepis na kanapki z pastą twarogową, który napisała Wiktoria z klasy III.

      Składniki: chleb razowy, masło, twaróg tłusty, śmietana 30%, pomidorki koktajlowe, sałata, koperek, szczypiorek, pieprz i sól.

      Sposób wykonania: Rozgnieć twaróg w misce, dodaj trochę śmietany, pokrojony szczypior i koperek i wszystko wymieszaj. Dopraw odrobiną soli i pieprzu. Chleb posmaruj prawdziwym masłem, połóż na kanapki sałatę. Na to nałóż przygotowaną pastę i delikatnie rozprowadź. Pomidorki przekrój na połowę i  udekoruj nimi kanapki.

                                                                                       Smacznego! 

    • Wycieczka do Juraparku w Solcu Kujawskim.

      W piatek 10 czerwca 2016 r.  uczniowie klas młodszych (klasy 1,2 i 3) pojechali na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i JuraParku oraz poznanie prehistorycznego świata dinozaurów.

      Swą podróż uczniowie rozpoczęli od spaceru wrósd prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej scieżce edukacyjnej.

      Następnie dzieci wzięły udział w lekcji paleontologii (odkopywały szkielet dinozaurów) oraz obejrzały film w technice 4D, który przedstawiał narodziny Ziemi, pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego.

      Dzieci bogatsze o nowe znajomości, wiedzę i wrażenia wróciły szczęsliwe do domu.

    • Dzień Bezpieczeństwa.

      8 czerwca 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpieczeństwa. Z tej okazji odbył się apel pod hasłem "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, którego celem było przypomnienie wszystkim uczniom najważniejszych zasad dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze.

      Uczniowie omówili również sytuacje niebezpieczne, w których mogą znaleźć się uczniowie podczas wakacyjnych gier i zabaw. Przedstawili scenki, które miały dzieciom przybliżyć tematykę udzielania pierwszej pomocy (krwotoki z nosa, złamania, skaleczenia ostrym narzędziem itp.) oraz przypomnieli numery alarmowe.

      Potem wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na pogadankę na temat bezpiecznych wakacji, która przeprowadził dla nich pan Szymon Porażyński, policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji-Wydział Prewencji w Bydgoszczy.

      Tego dnia odbył się również próbny egzamin na kartę rowerową w klasie IV. W tym ważnym dniu wspierał ich fachową radą nasz gość z Komendy Wojewódzkiej Policji.

    • Olimpiada Matematyczna Klas Trzecich

      Dnia 7 czerwca 2016r. wzięliśmy udział w Gminnej Olimpiadzie Matematycznej Klas III w Wojnowie. Naszą szkołę reprezentowała Nicole Klatecka i ja – Wiktoria Gawlik. Prócz nas w olimpiadzie brali udział uczniowie z klas trzecich z Kruszyna, Trzemiętowa i Wojnowa. Na początek dostaliśmy kartki podobne do sprawdzianu. Na rozwiązanie zadań mieliśmy godzinę. Zadania nie były bardzo trudne, mimo to niektórzy mieli kłopot z ich rozwiązaniem, ja również nie rozwiązałam poprawnie części zadań. Gdy panie nauczycielki sprawdzały nasze prace,  my częstowałyśmy się słodkościami i oglądałyśmy film. Nie zajęłyśmy żadnego miejsca, ale otrzymałyśmy wyróżnienia i nagrody – budziki, ołówki, zawieszki, smycze i lizaki. Po konkursie nasza pani zabrała nas na lody. Bardzo podobał mi się ten wyjazd.

                                                                                            Wiktoria z klasy III

    • Bezpiecznie – kremówkowo – sportowo z okazji Dnia Dziecka

      Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole w środę 01.06.2016 r. zorganizowana została  impreza sportowo-rekreacyjna. W tym dniu odbył się m.in.: pokaz udzielania pierwszej pomocy z udziałem dzieci;  turniej piłki nożnej klas IV – VI; pokaz tańca w wykonaniu dzieci pod kierunkiem instruktorki z Dance Akademy oraz pląsy wszystkich dzieci; spotkania i zabawy  integracyjne. Niestety, z powodu brzydkiej pogody został odwołany międzyklasowy turniej kremówkowo-sportowy. W ramach poczęstunku dla wszystkich dzieci przygotowano: pyszne kremówki, lody, czekoladowe wafle, kiełbaskę upieczoną na ognisku z bułeczką, napoje zimne i gorące oraz witaminkowe jabłuszka. Nie zabrakło także życzeń, które  wszystkim dzieciom złożyła Pani Dyrektor. W tym roku organizatorami imprezy byli: Dyrektor szkoły, Nauczyciele, Pracownicy obsługi i administracji przy wsparciu Rady Rodziców oraz Sponsorów.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości!!!

       

    strona: