LOGOPEDA

Logopeda w przedszkolu

Zadaniem logopedy jest obserwacja rozwoju mowy u dzieci i diagnoza w tym zakresie. Zajęcia terapeutyczne  mają formę grupową lub indywidualną. Bardzo ważnym elementem jest współpraca między specjalistą – rodzicem – nauczycielem.
    Logopeda:
    - może organizować zajęcia w małych grupach, wprowadzając elementy z zakresu integracji sensorycznej;
    - planuje zabawy rozwijające mowy z wykorzystaniem zabawek, materiałów plastycznych, książek;

- obserwuje dzieci podczas swobodnej zabawy, posiłków, w kontaktach z rówieśnikami

Zapraszam rodziców do konsultacji przez dziennik elektroniczny lub kontakt osobisty.

Logopeda szkolny i przedszkolny

Anna Łoś

LOGOPEDA PROPONUJE

Zachęcam wszystkich rodziców dzieci i uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia logopedyczne do zapoznania się z nową zakładką na stronie naszej szkoły. Zamieściłam w niej propozycje kart pracy do wydruku. Można potrenować wymowę  trudnych głosek i wykonać kilka dodatkowych ćwiczeń na spostrzegawczość. Znajdziecie tam również wskazówki do ćwiczeń artykulacyjnych i oddechowych.

W razie pytań lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu przez e-dziennik.

Logopeda Anna Łoś

RYMOWANKI LOGOPEDYCZNE - materiały do pobrania