Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • Dzień Kota w przedszkolu

      17 luty to święto wszystkich kotów,  kotków i koteczków. Przedszkolna Rodzinka uczciła ten dzień wystawką wykonanych prac. Od rana wrzało,  praca była ciekawa, ile prac tyle pomysłów. Maluchy kolorowały i malowały koty a starszaki tworzyły koty z rolek, krepy, bloku kolorowego, wszystkie prace okazały się znakomite. 

    • Od kontredansa do dancingu

      W czwartek 13 lutego 2020 roku odbyła się w naszej szkole kolejna audycja muzyczna Filharmonii Pomorskiej.

      Taniec jest jedną z najstarszych sztuk. Był obecny we wszystkich epokach i kulturach. Doskonale wyraża myśli, uczucia oraz emocje człowieka. Może być wyrafinowaną sztuką lub widowiskowym pokazem sportowym. Pojawia się przy specjalnych okazjach, ale sprawdza się także w codziennych sytuacjach.

      Właśnie o  historii tańca bardzo ciekawie opowiedzieli  filharmonicy pomorscy. Audycja została okraszona cudownymi tańcami solistki. W jej wykonaniu dzieci mogły podziwiać gawot, menuet, walc, tańce ludowe, latynoameryykańskie oraz w stylu lat dwudziestych. Można też było zobaczyć stroje z epoki, bowiem tancerka kilkakrotnie przebierała się. Wspólnie z filharmonikami młodzi widzowie zatańczyli poloneza oraz zagrali na instrumentach muzycznych. Dzieci otrzymały podziękowanie za galowe stroje, które stały się już tradycją naszej szkoły.

    • Dzień Babci i Dziadka w Teresinie

      25 stycznia zespół „Frechowne Sznupki” wystąpił podczas sołeckiej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w Teresinie.  Na tę okazję „Frechowne Sznupki”  przygotowały,  specjalnie dedykowaną dla seniorów, piosenkę z okazji ich święta. Dzieci wykonały także wiązankę kolęd i pastorałek, w śpiew których włączyli się uczestnicy biesiady. Występ naszych szkolnych artystów nagrodzony został gromkimi brawami. Gorące przyjęcie i serdeczna atmosfera, sprawiły, że dzieci chętnie wykonywały utwory na bis. Nie był to pierwszy, ani ostatni występ w gościnnym Teresinie, bowiem zespół otrzymał już zaproszenie, od organizatorów, pani sołtys Danuty Trelińskiej i radnego Ryszarda Trelińskiego, na uroczystość z okazji Dnia Kobiet.

    • Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

      18 stycznia 2020 roku  zespół folklorystyczny „Frechowne Sznupki” wziął udział  w XX  Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek  pn. „Graj dudka, graj Panu”  w Bydgoszczy. Nasi uczestnicy stanęli w szranki z grupami muzycznymi, wokalno-muzycznymi i śpiewaczymi ze szkół muzycznych, ognisk i domów kultury z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Śmiało więc możemy powiedzieć, że występ zespołu zakończył się sukcesem, bowiem nasi reprezentanci zostali docenieni przez jury konkursu, zdobywając wyróżnienie.

                                                            BRAWO!

    • Bal karnawałowy w przedszkolu

      Przedszkolaki zakończyły styczeń taneczne, ostatni dzień miesiąca był bardzo sympatyczny. Dzieci od rana przychodziły już przebrane na bal, pojawiły się motylki,  wróżki, królewny, kucyki, strażacy,  pająki i inne robaki oraz postaci z super mocą. Zabawa była przednia, smakołyków mnóstwo.  

    • "Ferie z egzaminem"

      W dniach 27 - 28 stycznia 2020 roku uczniowie klasy ósmej wzięli udział w akcji "Ferie z egzaminem". Szczegóły w zakładce: Dla rodziców - minireportaż z "Ferii z egzaminem".  Bardzo dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia, Paniom kucharkom, Rodzicom, którzy wsparli ósmoklasistów podczas "Ferii z egzaminem".

    • FERIE ZIMOWE ROZPOCZĘTE!!!!!!!!!!!!!!!

      Uczniowie klasy IV i V ze SP w Samsiecznie  rozpoczęli ferie zimowe wyajzdem na lodowisko i basen w Nakle n.Notecią. Na lodowisku każdy jeździł jak potrafił. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy,a ile odkrytych talentów!!!!!!!! Dla niektórych najlepszym przyjacielem stały się wypożyczone pingwinki. Mimo licznych upadków i trudności z utrzymaniem równowagi wszyscy podnosili się szybciej niż upadli. Zaraz potem udaliśmy się na basen. Do dyspozycji mieliśmy basen olimpijski i nieco płytszy z mini zjeżdżalnią. Czas spędzony w wodzie umożliwiał czerpanie korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Zanim dotarliśmy do szkoły, już w drodze powrotnej planowaliśmy następny wyjazd. Po olbrzymiej dawce wysiłku fizycznego nadszedł czas na posiłek. Zjedliśmy pyszną pizzę i wróciliśmy do domu. Wszystkich zachęcamy do AKTYWNEGO SPĘDZANIA FERII !!!!!!!!!!! Zrezygnujcie z "osiadłego, przedkomputerowego trybu życia!!!!

    • Karnawałowa zabawa najmłodszych

      Tuż przed feriami odbył się bal przebierańców dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły. Wszyscy wykazali się pomysłowością i bogatą wyobraźnią. Bawiliśmy się wspólnie ponad dwie godziny. Nie zabrakło tanecznych przebojów oraz konkursów i zabaw. Był taniec na gazecie, zadania z balonami, konkurs na jedzenie dunatów bez użycia rąk, zwariowane „tańcowanki – rysowanki”, zabawy w parach i wiele innych atrakcji. Karnawał trwa w najlepsze… Bawcie się wesoło i bezpiecznie!!! Do zobaczenia po feriach!

    • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

      27stycznia w przedszkolu świętowano Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości przygotowano poczęstunek i pogram artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie  prezentowały swoje umiejętności.  Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie  swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami.  Uroczystość „Dnia Babci i Dziadka” jak zawsze okazała się dniem pełnym uśmiechu, wzruszeń i radości.

      Serdeczne podziękowania składamy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tak wspaniałego uświetnienia uroczystości, a gościom dziękujemy za przybycie życząc jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

    • „KRAJEŃSKA HERBATKA W DNIU BABCI I DZIADKA”

      W piątek 24 stycznia odbyła się w naszej szkole kolejna „Krajeńska Herbatka w Dniu Babci i Dziadka”, na którą licznie przybyli: szanowne babcie i szanowni dziadkowie zaproszeni przez wnuczęta z klas I -III.

      Uroczystość pod nazwą „Krajeńska Herbatka w Dniu Babci i Dziadka” należy do wieloletnich tradycji naszej szkoły. Od 2002 roku w jeden ze styczniowych dni dzieci zapraszają do szkoły swoje babcie i swoich dziadków, by tańcem, wierszem i piosenką okazać im swoją wdzięczność i miłość. W tym roku wnuczęta przedstawiły gościom wzruszający program artystyczny oraz wręczyły własnoręcznie wykonane kwiatki z czekoladą. W organizacji imprezy jak zawsze pomagały mamy naszych uczniów, które upiekły pyszne ciasta i zadbały o to, by na stołach nie zabrakło kawy i herbatki.

    • W świątecznym nastroju

      20 grudnia był dniem uroczystych wigilii klasowych. Uczniowie składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem przy dźwiękach tradycyjnych kolęd. Harcerze z Samsieczna przekazali pani dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju. Najmłodsi uczniowie przygotowali na ten dzień wyjątkowe przedstawienie jasełkowe. Białe śnieżynki, owieczki i pasterze… wszystko to w połączeniu tańca i śpiewu. Mali artyści otrzymali owacje na stojąco. W takim podniosłym nastroju zakończyliśmy ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną.

    • Święto Kubusia Puchatka

      17 styczeń to święto Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.  Przedszkolna Rodzinka uczciła ten dzień wystawką plastyczną. Dodatkowo starszski wykonały maski Kubusia, z którymi była fajna zabawa.

    • „Pomóc może każdy z NAS! Pomóc możesz i TY!”

      W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Sicienku już po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i całymi rodzinami włączyli się do wspólnej akcji. Nasi najmłodsi artyści, czyli „Przedszkolna Rodzinka” z oddziału przedszkolnego Starszaków zadebiutowali na deskach sceny w Sicienku „Taneczną pastorałką” pod kierunkiem pani Ewy Gil.

      Natomiast szkolny zespół folklorystyczny "Frechowne Sznupki"  zaprezentował  się dwukrotnie, najpierw cichutko nucąc piosenki świąteczne, a następnie bardzo żywiołowo prezentując wiązankę piosenek ludowych. Dodajmy, że opiekunką zespołu od samego jego powstania, czyli od roku 2003 jest Pani Violetta Juszczak. Po raz pierwszy zespół wystąpił w nowych skórzanych trzewikach ufundowanych przez Pana Marka Chojnackiego Prezesa Zarządu Fabryki Mebli WUTEH w Toruniu.

      Ponadto jak co roku Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Małgorzaty Jochim zorganizował zbiórkę pieniędzy, które przekazano do sztabu WOŚP w Sicienku.

    • Wigilia w przedszkolu

      Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu odświętnie ubrane wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zasiadły do  wigilijnego  stołu ze słodkościami i owocami dostarczonymi przez rodziców „maluchów”. Oczywiście nie zabrakło  też  Gwiazdora i prezentów które dzieci rozpakowały z wielką radością.

    • Wyjątkowy nastrój wigilijnej zbiórki harcerskiej

      Przy wigilijnym stole odbyła się ostatnia w 2019 roku zbiórka 34 Drużyny harcerskiej „Wędrowne Ptaki” z Samsieczna.  Było tradycyjnie: biały obrus, sianko, i prezenty pod choinką. Nie zabrakło oczywiście Betlejemskiego Światła Pokoju, światła, które daje moc,  przywiezionego z Groty Narodzenia Jezusa w Betlejem. W wyjątkowy, świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd przy dźwiękach gitary.  Podczas uroczystości nie zabrakło przyjaciół drużyny. Swoją obecnością zaszczycili nas: dyrektor SP im. Ziemi krajeńskiej w Samsiecznie, pani Teresa Szmelter-Woźniak, sołtys Samsieczna, pani Emilia Rakowicz-Grysińska oraz pani Elżbieta Mikołajczyk, pani Helena Rakowicz i pan Paweł Gawlik.  

    • Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju

      16 grudnia 19-osobowa reprezentacja 34 Drużyny harcerskiej „Wędrowne Ptaki”  z Samsieczna  uczestniczyła w wojewódzkich obchodach przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Inowrocławiu. Od tego dnia do Wigilii trwała harcerska sztafeta przekazywania Światła przywiezionego z Groty Narodzenia Jezusa w Betlejem, której towarzyszyło hasło „Światło daje moc”. Za pośrednictwem druhów i druhen Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Urzędu Gminy w Sicienku, szkół, przychodni i kościołów. Wyjazd reprezentacji Gminy Sicienko po Betlejemskie Światło Pokoju był możliwy dzięki przychylności wójta, pana Piotra Chudzyńskiego, który przekazał środki na sfinansowanie przejazdu harcerzy  z Samsieczna, Kruszyna i Strzelewa do Inowrocławia.

    • Wspieramy polskie szkoły na Wileńszczyźnie

      W okresie przedświątecznym 34 Drużyna Harcerska „Wędrowne Ptaki” z Samsieczna przeprowadziła  w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie zbiórkę charytatywną. Akcję prowadzono we współpracy  z  Jednostką Ratownictwa Specjalnego im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej z Kowalewka, która od kilku lat jest organizatorem tej szczytnej akcji. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie  polskich szkół na Wileńszczyźnie. Zebraliśmy dużą ilość książek, które zasilą  biblioteki szkolne, różnorodne pomoce dydaktyczne, kilka ryz papieru ksero, herbatę, cukier, słodycze i środki czystości. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w realizację tego szczytnego przedsięwzięcia. Akcję wsparcia szkół polskich na Wileńszczyźnie zamierzamy   kontynuować w kolejnych latach.

    • Wędrówką życie jest człowieka...

      To hasło przewodnie finału międzyklasowego konkursu recytatorskiego poezji Edwarda Stachury, który odbył się  w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie.
       W konkursie startowało 17 uczniów z klas V – VIII,  laureatów eliminacji klasowych. Utwory były starannie przygotowane, co sprawiło, że jury konkursu miało nie łatwą pracę. Ostatecznie I miejsce ex aequo zajęły Monika Radosz z klasy VI, która zaprezentowała utwór „Jest już za późno, nie jest za późno”  i  Wiktoria Gawlik z klasy VII za wzruszającą recytację utworu „Confiteor”,  II miejsce zdobyła Maria Kujawa z klasy VIII za utwór „List do pozostałych”, a III miejsce Weronika Smolewicz z klasy VIII. Jury przyznało także IV miejsce, nagradzając najmłodszą  uczestniczkę konkursu, Zuzannę Cholewińską z klasy IV. Ponadto wyróżniono recytacje Nataniela Gawlika z klasy VI oraz  Sandry Ezop, Nicole Klateckiej i Kamila Fojuta z klasy VII.

    • Pierniczki w przedszkolu

      W trzecim tygodniu grudnia  przedszkolaki z grupy „maluchów” zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki  mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

      Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

    • Wyjazd przedszkolaków do Nakła nad Notecią

       W dniu 10 grudnia 2019r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę autokarową do Nakła nad Notecią na baśń muzyczną pt. „Mikołaj z prezentami w tajemniczej krainie krasnali” w wykonaniu  aktorów Teatru Muzycznego „Duduś ‘’ z Łodzi.

          Dzieci były zachwycone nie tylko bajeczną scenografią, ciekawą fabułą, ale przede wszystkim cudowną oprawą muzyczną. Artyści zadbali również o aktywny udział widowni w swoim spektaklu. Dzieci chętnie śpiewały i improwizowały ruchem fragmenty niektórych piosenek z przedstawienia. "Bajkowe Krasnale” przygotowały także dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami. Przedszkolaki wróciły do przedszkola zadowolone i bogatsze o wrażenia muzyczno-artystyczne.

    strona: