Zespół Szkolno-Przedszkolny w Samsiecznie

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

    • XVI Krajeńska Herbatka w Dniu Babci i Dziadka w Samsiecznie przeszła do historii...

               W piątek 15 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie odbyła się XVI  Krajeńska Herbatka dla Babci i Dziadka. Tradycyjnie w ostatni piątek przed feriami zimowymi do  szkoły w Samsiecznie licznie przybyli dziadkowie i babcie, a także pradziadkowie i prababcie zaproszeni przez szkolne wnuczęta.

      Oprawa tej wzruszającej, kilkupokoleniowej uroczystości jest zawsze bardzo uroczysta, pomysłowa i staranna, a także nawiązująca do Krajny. O to w tym roku oprócz wnucząt zadbały panie wychowawczynie, a także inni nauczyciele, jak również pracownicy obsługi i rodzice, za co im serdecznie dziękujemy!!!.

      Nad organizacją imprezy czuwała dyrektor szkoły pani Teresa Szmelter – Woźniak. Prezentacje wnucząt wszystkich klas poprowadzili przedstawiciele najstarszej klasy: Patrycja, Jakub i Damian. Na występy uczniów złożyły się piosenki, wiersze, taniec oraz przypomniano zwyczaj kultywowany na dawnej Krajnie – kolędowanie. Występy wnucząt od przedszkola do klasy szóstej  zostały  nagrodzone gromkimi brawami.

      Nie zabrakło też życzeń, które gościom oprócz wnucząt złożyła także dyrektor szkoły, przy okazji przypomniawszy, że celem „Krajeńskiej Herbatki...” jest nie tylko uczczenie Święta Babci i Dziadka, lecz także wzajemna integracja oraz możliwość poznania warunków, w jakich uczą się wnuczęta. Tradycyjnie zaśpiewano „Sto lat...” .

      Wnuczęta zaprosiły szanownych gości do swych kolorowych klas, dziadkowie i babcie mogli zasiąść w ławkach szkolnych, mogli poznać zastosowanie tablicy interaktywnej, zwiedzić klasowe i szkolne galerie plastyczne.

      Szkolna kronika  wzbogaciła się o ponad sto  wpisów gości.

      Nasi kochani goście mogli napić się  kawy i herbaty, skosztować różnorakich smacznych ciast przygotowanych przez rodziców, a potem już tradycyjnie odbył się szkolny bal pokoleń, na który złożyły się:

      • Parada przebierańców.
      • Konkursy (np. taniec na gazecie, taniec z balonikiem, konkurs bicia piany trzepaczką, konkurs wbijania gwoździ na czas i inne) dla wnuczków, babć i dziadków.
      • Pląsy, zabawy  i tańce, w tym taniec ze wstążkami.

      I tak XVI Krajeńska Herbatka ...w Samsiecznie przeszła do historii!

      Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania

       XVI Krajeńskiej Herbatki dla Babci i Dziadka serdecznie dziękujemy!!!

       

    • Udział w gminnym finale WOŚP w Sicienku

                 W niedzielę 10 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół imienia Mikołaja Kopernika w Sicienku odbył się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Tym razem Orkiestra Jerzego Owsiaka zagrała  dla dzieci, a  także godnej opieki medycznej seniorów.

      Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny „Kolorowe Nutki” w kamizelkach odblaskowych, a następnie w czerwonych kreacjach. W skład zespołu wchodzą dzieci z klasy II. Opiekunką   jest pani Anna Łoś.

      Udany występ naszych małych artystów spotkał się z aplauzem publiczności, a także rodziców, dziadków i innych członków rodzin, którzy zatroszczyli się o przygotowanie i przywiezienie swych pociech. Naszych artystów dopingowała także dyrektor szkoły pani Teresa Szmelter – Woźniak.

      W sali zabaw w Sicienku zabawy dla najmłodszych uczestników WOŚP prowadziły Panie: Ewa Gil oraz Alicja Irza.

      Wcześniej w szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na WOŚP zorganizowana przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Małgorzaty Jochim. 

       

      Wszystkim, którzy wsparli Orkiestrę Jurka Owsiaka

      dziękujemy za życzliwość i hojność!

      Szczególne słowa podziękowania kierujemy

      do rodziców uczniów klasy drugiej, którzy przywieźli swe pociechy

       na występ do Sicienka!!!

    • ŚWIĄTECZNY GRUDZIEŃ

       W naszej szkole grudzień 2015 obfitował w wiele atrakcji dla uczniów. Na początku grudnia Mikołaj witał wszystkie dzieci słodkościami.

      Odbył się też w naszej szkole świąteczny koncert Filharmonii Pomorskiej, a także widowisko historyczne przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną z Lublina. Dzieci wszystkich klas przygotowały kartki z życzeniami dla przyjaciół szkoły. W tym roku wysłaliśmy ich około 50.

      Przedszkolaki uczestniczyły w działaniach pn.: „Piernici na Krajnie” - piekły pierniczki, a także je ozdabiały pod kierunkiem pani Ewy i pani Alicji. Również pierwszaki pod wodzą pani Kasi przygotowały pierniki. Świąteczne zapachy towarzyszyły więc nam kilkakrotnie. Dzieci klas I – IV pojechały na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, by tam poznać świąteczne zwyczaje, a także upiec pierniki. Klasa V przygotowała loterię mikołajkową.

      Z kolei harcerze pod wodzą pani Wioletty Juszczak udali się do Brodnicy, by tam odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Cała szkoła zaangażowała się w organizację wieczerzy wigilijnej dla osób starszych oraz podopiecznych GOPS-u Sicienko.

      Na zajęciach lekcyjnych omawiano krajeńskie zwyczaje świąteczne. Aż wreszcie przyszedł czas Szkolnej Wigilii z opłatkiem, życzeniami, świątecznym przedstawieniem  oraz bardzo oczekiwaną przez dzieci wizytą gwiazdora z paczkami dla wszystkich milusińskich.

       Na pewno świąteczny grudzień pozostanie w naszej pamięci...

    • Wieczerza wigilijna w Samsiecznie

                 W piątek 18 grudnia 2015 roku  w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie została zorganizowana wieczerza wigilijna  dla osób starszych  z Samsieczna i okolic oraz podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sicienku.

      Najpierw odbyła się msza święta, którą celebrował ksiądz proboszcz Jarosław Dąbrowski. Następnie „Kolorowe Nutki” z klasy II pod kierunkiem pani Anny Łoś zaprezentowały przedstawienie słowno-muzyczne o tematyce świątecznej. Nie zabrakło też kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu folklorystycznego „Frechowne Sznupki”, którymi opiekuje się pani Wioletta Juszczak.  Wzruszający występ dzieci wzbudził aplauz publiczności.

      Wszystkich gości serdecznie powitała pani Teresa Szmelter – Woźniak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie. Ciepłe słowa i życzenia świąteczne przekazała zebranym pani Lucyna Nowakowska – kierownik GOPS Sicienko.

      Samsieczyńscy harcerze, pełniący służbę pomocniczą podczas uroczystości, przekazali na ręce  pani Lucyny Nowakowskiej Betlejemskie Światełko Pokoju oraz złożyli w imieniu całej społeczności szkolnej Samsieczna  życzenia świąteczne  uczestnikom uroczystości.

      Wszyscy złożyli sobie życzenia, łamiąc się symbolicznym opłatkiem. Życzenia przekazał tez wójt gminy Sicienko pan Jan Wach.

      Na pięknie przystrojonych stołach znalazły się świąteczne potrawy przygotowane przez panie z obsługi szkoły w Samsiecznie. Świąteczne ciasta zostały upieczone przez Panie ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie. Można było skosztować  pysznego makowca, szarlotki, sernika, wuzetki, piernika, strucli makowej  i innymi smakowitości. Wśród ciast królował sernik maryniński (Nagroda - Brązowy Rarytas Jarmarku Kujawskiego 2015) upieczony przez panią Dorotę Jakubowską – prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie.

      Wieczerzę urozmaicili kolędnicy z klasy IV przygotowani przez panią Jadwigę Świątkowską, którzy w swym barwnym przedstawieniu nawiązali do dawnych krajeńskich zwyczajów bożonarodzeniowych.

      Każdy uczestnik uroczystości został obdarowany upominkiem przygotowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sicienku. Były też życzenia i pomysłowe upominki od świetlicy wiejskiej „Zapiecek”  w Samsiecznie.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wieczerzy wigilijnej w Samsiecznie!

    • „BAŚNIE NA DŁUGIE ZIMOWE WIECZORY”

      Pod takim hasłem odbył się w miniony piątek – 11 grudnia 2015r. konkurs czytania baśni Hansa Christiana Andersena.

      W konkursie wzięły udział dwie młodsze klasy – druga i trzecia. Zmagania toczyły się w dwóch kategoriach: indywidualnej, w której zadaniem było wyraziste przeczytanie dwudziestozdaniowego fragmentu wylosowanej wcześniej baśni                                       i zespołowej, w której drużyny oraz publiczność z obu klas musiały wykazać się znajomością treści sześciu wybranych baśni pana Andersena.Uczniowie odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące treści utworów, wskazywali rekwizyty z nich  pochodzące, odgadywali tytuły baśni po ilustracjach oraz rozwiązywali krzyżówkę. Uczestników oceniało jury w składzie: nauczycielki języka polskiego - pani dyrektor Teresa Szmelter – Woźniak, pani Wioletta Juszczak (bibliotekarka) i pani Magdalena Zmudzińska – nauczycielka języka angielskiego. Jury miało nie lada problem z wyborem najlepiej czytającej osoby, ponieważ wszyscy uczestnicy dobrze przygotowali się do udziału w konkursie. Jednak najlepsza w tej kategorii okazała się uczennica klasydrugiej Basia Białczyk, która oczarowała słuchaczy techniką czytania i sposobem interpretowania tekstu. W kategorii znajomości treści baśni również poziom był bardzo wyrównany, gdyż tylko jednym punktemzwyciężyła klasa trzecia.

      Uczestnicy oraz zwycięzcy konkursu otrzymali w nagrodę dyplomy i książeczki                z baśniami. 

    • Oni ukryli głoski w obrazkach…

      Zakończono logopedyczo-plastyczny konkurs pn. „Ukryj trudną głoskę w obrazku”. Wyróżnienie przyznano Karolince Grysińskiej z kl. II. Nagrody i dyplomy powędrowały również do OliwieraFaca, Adriana Durauaz kl. II oraz Jakuba Kaźmierczaka z Przedszkolenej Rodzinki. Bardzo dziękuję z udział w konkursie i zapraszam do kolejnych działań związanych z promowaniem pięknej wymowy.

    • Spełniły się marzenia miłośników książek

      Już w minionym roku szkolnym nasza biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiego programu Ministerstwa Edukacji Narodowej  pt. „Książki naszych marzeń", którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Propozycje do listy książek, które powinny znaleźć się w bibliotece podawali uczniowie Na podstawie tych propozycji powstała lista „Książek naszych marzeń". Biblioteka uzyskała dotację
      w wysokości 1200 zł. Po dołożeniu przez szkołę środków własnych, do biblioteki zakupiono książki za łączną sumę 1525 zł. Radość uczniów była wielka, gdy przesyłki z książkami pojawiły się bibliotece. Jednak na ich wypożyczenie dzieci muszą jeszcze trochę poczekać, bowiem książki muszą być wpisane do księgozbioru, obłożone i dopiero trafią do czytelników.

    • Andrzejki już za nami

      Andrzejki to okazja do wspaniałej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Wróżby, zabawy, konkursy i inne atrakcje uświetniły tegoroczną dyskotekę andrzejkową.  Wszyscy ciekawi swojej przyszłości i chętni do zabawy zebrali się w piątek 27 listopada w Szkole Podstawowej  im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez harcerzy z 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki”. Nie każdy wie, że męskim odpowiednikiem dawnych obchodów Andrzejek były Katarzynki. W dzisiejszych czasach  obchodzimy je razem, niezależnie od płci i wieku. Nic więc dziwnego, że chłopcy równie chętnie jak dziewczęta uczestniczyli w wróżbach i przepowiedniach na temat przeszłości.

    • Dzień Życzliwości

      W czwartek19 października w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Życzliwości". Wcześniej przygotowaliśmy plakaty na temat tego dnia. W klasach został przeprowadzony plebiscyt Na Króla bądź Królową Życzliwości. O godzinie 9.30 rozpoczął się apel. Na wstępie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Patrycja opowiedziała o początkach "Dnia Życzliwości". Następnie klasa V zaprezentowałą parę krótkich scenek prezentujacych złe zachowania dzieci w naszym wieku, czyli np.nieustąpienie miejsca starszej osobie. Potem Ogłoszono wyniki plebiscytu. Następnie każdy uczeń poczęstował się cukierkiem na umilenia dnia. Mamy nadzieję, że tegoroczne obchody pokazały całej społeczności szkolnej, ze trzeba być serdecznym i pomocnym.

      Oto wyniki plebiscytu:

                           kl."0" - Maksymilian Durau

      kl.I - Weronika Grudzka

      kl.II - Oliwier Fac

      kl. III - Wiktoria Gawlik

      kl.IV - Maria Kujawa

      kl.V- Agata Bruska

      kl.VI - Patrycja Szczęsna

                                                                    Gratulujemy!!!!

    • Andrzejkowe czary

      Ten wyjątkowy zwyczaj, jakim są andrzejki zawitał do KOLOROWYCH NUTEK  z klasy drugiej. Były wróżby, które wywoływały śmiech i takie, które zadziwiały. Pani wychowawczyni zmieniła się we wróżkę a dzieci radośnie spędziły czas przy muzyce, zabawie i słodkim poczęstunku.

    • II REGIONALNY KONKURS WIEDZY O DOLINIE NOTECI

      18.11.2015r. reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie, w składzie: Zuzanna Rakowicz i Wojciech Bednarek z kl. VI pod opieką p. Elżbiety Mikołajczyk, zajęła II miejsce w II edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Dolinie Noteci.

      W tym roku uczestnicy przedsięwzięcia spotkali się w nowo wybudowanej Marinie -  Przystani Powiatu Nakielskiego w Nakle n/N., malowniczo położonej tuż nad brzegiem rzeki Noteć. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy na temat walorów przyrodniczych i historycznych regionu Doliny Noteci, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, pobudzanie zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania w tym dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu. Organizatorem konkursu był  OIKOS Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią.

      Zwycięzcom gratulujemy dużej wiedzy o Dolinie Noteci, a organizatorom dziękujemy za stworzenie przemiłej atmosfery i za wspaniałe nagrody!

      EM

       

    • ROGALIKI SAMSIECZANSKIE

      11 listopada to Święto Niepodległości, ale to także dzień wspomnienia Św. Marcina. Tego dnia od wieków tradycyjnie zajadano się rogalami marcińskimi. Rogale świętomarcińskie kojarzone są przede wszystkim z Poznaniem, gdzie przed trzema wiekami zrodziła się tradycja rozdawania tych smakołyków. W Samsiecznie, od lat mamy rogale samsieczańskie, wypiekane przez miejscowe gospodynie, głównie mamy naszych harcerzy.

      W tym roku mieliśmy rekordową ilość rogalików samsieczańskiech, którymi zajadli się wszyscy, zarówno 11 listopada, po obchodach narodowego Święta Niepodległości
      w kościele, jak i 12 listopada w szkole.

      ZA WSZYSTKIE PYSZNE ROGALE SAMSIECZAŃSKIE

       DZIĘKUJĘ W IMIENIU  HARCERZY !!!

                                                                       

                                                                                                                      Drużynowa

                                                                                                       harcmistrz Wioletta Juszczak 

    • PORANEK ARTYSTYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      12 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 97.  Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Celem tych obchodów było upamiętnienie walk o niepodległość.  W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna. Uczniowie byli ubrani w odświętne, apelowe stroje.  Wszyscy mieli przypięte, wykonane na lekcjach plastyki,  biało-czerwone kotyliony.

      O godz. 8.30 odbył się poranek patriotyczny. Rozpoczęła go przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Patrycja Szczęsna.

      Najpierw wprowadzono Sztandar Szkoły, a następnie odśpiewano hymn państwowy. Następnie harcerze i zespół „Frechowne Sznupki” przedstawili montaż słowno-muzyczny, któremu towarzyszył pokaz multimedialny przygotowany przez panią Wiolettę Juszczak.

      Po występie pani dyrektor Teresa Szmeltr-Woźniak, zajmując głos, przypomniała historię walk o niepodległość na Krajnie. Później podziękowała artystom za piękny występ i  poinformowała występujących o nagrodzie, którą postanowiła im przyznać.

      Na koniec uroczystości wyprowadzono Sztandar i wszyscy uczniowie rozeszli się do klas.

      Moim zdaniem obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole były bardzo uroczyste. To  bardzo ważne, aby co roku odbywały się takie uroczystości, ponieważ przybliżają nam dzieje Polski, przypominają o bohaterach, którzy walczyli o wolność oraz uczą patriotyzmu.

       

                                                                                               Patrycja Szczęsna

                                                                                                     Klasa VI

    • „ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ” – OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      11 listopada 2015 roku w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Smsiecznie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowali harcerze z 34 D.H. „Wedrowne Ptaki” i zespół „Frechowne Sznupki” pod kierunkiem pani Wioletty Juszczak.

      Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą o godzinie 12.00, podczas której harcerze zapewnili oprawę liturgiczną, m.in.: czytanie, śpiew psalmu, modlitwę wiernych oraz przynieśli do ołtarza dary. Po Mszy ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich do obejrzenia montażu słowno-muzycznego. Harcerze i „Frechowne Sznupki” recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Do śpiewu włączyli się wszyscy zgromadzeni w kościele. Program uzupełniła prezentacja multimedialna. Zgromadzeni w kościele nagradzali małych artystów brawami.

       Po występie głos zabrał ksiądz proboszcz Jarosław Dąbrowski, który podziękował za przygotowanie tej pięknej uroczystości i wyraził swoje zadowolenie, iż dzieci z naszej szkoły są patriotami.

      Bardzo podobała mi się ta uroczystość. Widziałem, że wiele osób wzruszyło się. Cieszy mnie to, że mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Niestety smuci fakt, że niektórzy nie byli zainteresowani występem i po mszy wyszli z kościoła. Było to bardzo przykre dla występujących i przygotowujących program artystyczny.

       Moim zdaniem była to jedna z najpiękniejszych uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które każdego roku przygotowują harcerze.

                                                                                                    Wojciech Bednarek

                                                                                                            Klasa VI

    • UCZESTNICTWO W PROGRAMIE „LEPSZA SZKOŁA”

      Klasa czwarta „Psotne Chochliki” przystąpiły w bieżącym roku szkolnym na języku polskim do programu „Lepsza Szkoła”, którego autorem jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. 

      W ramach tego programu uczniowie klasy IV rozwiązują testy opracowane specjalnie dla nich przez ekspertów GWO. Testów jest sześć i zostały specjalnie zamówione w kolorowej wersji drukowanej dla klasy IV. Czas trwania każdego testu to 40 minut. Dzieci rozwiązały  już test na wejście (diagnoza wiedzy i umiejętności uczniów na początku roku szkolnego) oraz test nr 1.

      W określonych terminach nauczycielka języka polskiego pani Teresa Szmelter - Woźniak wpisuje wyniki testów na stronie LEPSZEJ SZKOŁY. Po upływie terminu wpisywania wyników każdego z testów można zapoznać się  z raportami  prezentującymi rezultaty poszczególnych uczniów oraz klasy na tle wyników ogólnopolskich. Dzieci bardzo pilnie uczą się, przygotowując się do kolejnych testów. Życzymy „Psotnym Chochlikom”, aby osiągnęły wyniki nie tylko ponad średnią województwa, lecz także kraju!!!

      Warto dodać, że w programie „LEPSZA SZKOŁA” uczestniczy 3099 uczniów z 1252 szkół z całej Polski. 

    • Piłka ręczna - IV miejsce na Zawodach Powiatowych

      W dniu 04.11.2015r w nasze szkole rozegraliśmy mecz mini piłki ręcznej o prawo do reprezentowania gminy Sicienko na zawodach powiatowych. Pokonaliśmy SP Trzemiętowo 27:3. Podbudowani wynikiem, ciężko pracowaliśmy pod czujnym okiem naszego nauczyciela wf p.Krzysztofa Grzech i 10.11.2015 stawiliśmy się w Solcu Kujawskim. Chętnych do tytułu mistrzowskiego było siedem szkół. Zagraliśmy trzy mecze i wywalczyliśmy czwarte  miejsce.

    • DZIEŃ ŚNIADANIA DAJE MOC

      6 listopada odbył się DZIEŃ SNIADANIA DAJE MOC. Uczniowie klas młodszych solidnie przygotowali się do tego wydarzenia. Pracowali nad plakatami, które promują zasady zdrowego żywienia, zdobywali wiadomości dotyczące ekologicznej żywności oraz gromadzili potrzebne produkty. Każda klasa miała swój własny pomysł na pyszne i zdrowe śniadanie. Bystre Gzubki z klasy I przyrządziły witaminową bombę w postaci sałatki owocowej.  Polne Kwiatki postawiły na pyszne, pożywne kanapki na bazie pieczywa razowego. Uczniowie klasy II- Kolorowe Nutki wykorzystały takie produkty jak wędzona ryba, twarożek, szczypior i jogurt naturalny i przyrządziły pastę rybną, którą zajadały w zrolowanych, pełnoziarnistych l tortillach lub na chlebie słonecznikowym. Był też pyszny śniadaniowy deser w postacibatonówmusli z suszonymi owocami.

      Było kolorowo, różnorodnie i baaaaaaaaaaaaardzo zdrowo!!!

    • Uczestnictwo w konkursach przedmiotowych pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

      W ostatnim czasie chętni uczniowie klasy VI przystąpili do konkursów przedmiotowych z języka polskiego, matematyki i przyrody przygotowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

      Pierwszy etap odbywał się w wyznaczonym terminie i o określonej godzinie na terenie szkoły. Poziom konkursów kuratoryjnych jest bardzo wysoki i wykraczający ponad przeciętne wymagania programowe, dlatego uczniowie przechodzący do kolejnego rejonowego etapu mają powody do satysfakcji 

      Są to z przyrody: Wojciech Bednarek i z języka polskiego: Patrycja Szczęsna i także Wojciech Bednarek.

      Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom, życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursów! !!!!!!

    • Projekt „Książki naszych marzeń”

      Już niebawem nasza szkolna biblioteka wzbogaci się o nowe książki kupione specjalnie na życzenie uczniów. W maju – czerwcu b.r. zostaliście poproszeni o opinię nt. wyposażenia szkolnej biblioteki i podanie tytułów książek, które chcielibyście, aby czekały na Was na bibliotecznych półkach.

      Zakup książek będzie możliwy dzięki udziałowi szkoły w projekcie Ministerstwa Edukacji narodowej pn.: „Książki naszych marzeń”, w którym uzyskaliśmy 1200zł dofinansowania. Po dołożeniu przez szkołę środków własnych, mamy do dyspozycji 1560 zł na zakup książek dla szkolnej biblioteki !  Szkolna biblioteka zaprosi też Was do udziału w różnych działaniach czytelniczych.

       A więc zapraszamy do biblioteki !!!

    • Ślubowanie Pierwszej Klasy

      29 października 2015 r.  pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie.

               To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystego apelu towarzyszyli dzieciom rodzice, dziadkowie, koledzy ze starszych klas, nauczyciele. Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły program artystyczny. Z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki . Po części artystycznej uczniowie z powagą złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, którego treść odczytała wychowawczyni klasy pierwszej.

                   Po ślubowaniu pani dyrektor Teresa Szmelter- Woźniak wielkim ołówkiem  pasowała pierwszaków na uczniów szkoły. Każdy świeżo pasowany uczeń, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mnóstwo upominków od swoich kolegów z klas starszych. Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia , rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.

       

       

    strona: