Rekrutacja/ Przetargi

Przedszkole - oferta na rok szkolny 2024/2025

Serdecznie zapraszamy dzieci

do „Przedszkolnej Rodzinki” w Trzemiętowie

Przedszkole Samorządowe - bardzo nowoczesne, spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa - jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Mieszczą się w nim trzy sale edukacyjne (każda z osobną, kolorową łazienką), sala sensoryczna, jadalnia, kuchnia        i zaplecze administracyjno – socjalne. W budynku zamontowano windę na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz windę towarową do transportu posiłków z kuchni do jadalni.           W ramach generalnego remontu wymieniono wszystkie instalacje wewnętrzne tj. instalacje: wod-kan, c.w.u, elektryczną i oświetleniową, wentylacji mechanicznej; zainstalowano system oddymiania oraz domofon.

Sale edukacyjne: „Kosmos”, „Woda” i „Ziemia” są przestronne, jasne, wyposażone            w tablice interaktywne, kolorowe mebelki, stoliczki i krzesełka, bogaty zestaw zabawek          i pomocy dydaktycznych z atestem bezpieczeństwa. Sale położone są na podwyższonym parterze budynku. Każdemu dziecku zapewniamy miejsce w szatni oraz szafkę na indywidualne przybory. Przedszkolaki do swojej dyspozycji mają nowy plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, tereny rekreacyjne. Dzięki kameralnemu charakterowi naszej placówki mamy stały kontakt z rodzicami naszych dzieci, w każdej chwili jesteśmy do Państwa dyspozycji. Rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach otwartych, w uroczystościach przedszkolnych i środowiskowych. Dzięki e-dziennikowi rodzice mogą śledzić każdy dzień pobytu dziecka  w przedszkolu.

Oferujemy:

- poczucie bezpieczeństwa, naukę w trzech grupach wiekowych (Maluchy, Średniaki, Starszaki) i zabawę w życzliwej, miłej, domowej atmosferze,

- kompetentną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,

- bezpłatny dowóz (też dzieci 3-letnich)oraz opiekę wykwalifikowanej opiekunki dziecięcej,

- możliwość wydłużonego pobytu dziecka w przedszkolu (obecnie pracujemy
    od godziny 7 00 do 16 30; czas otwarcia dostosowujemy do potrzeb rodziców),

- opiekę specjalistyczną (logopeda, psycholog, pedagog, terapeuta), możliwość darmowego,  (lub taniego) wyżywienia w przedszkolnej stołówce (smaczne śniadania, dwudaniowe obiady i podwieczorki),

- spotkania z ciekawymi ludźmi, np. z leśnikiem, policjantem, rybakiem, strażakiem,

- możliwość uczestnictwa w ciekawych programach i projektach, a także w koncertach Filharmonii Pomorskiej, wycieczkach,

- bezpłatne zajęcia dodatkowe: w sali sensorycznej, terapii pedagogicznej, promujące zdrowie emocjonalne „Przyjaciele Zippiego”; logorytmika i gimnastyka korekcyjna, język angielski, zajęcia plastyczne, zajęcia kulinarne połączone z degustacją potraw, zajęcia taneczne –projekt „Tańczące Przedszkolaki”, zajęcia muzyczne – „Śpiewające Gzubki”.

- Organizujemy uroczystości i konkursy przedszkolne,

- Możliwość udziału w zajęciach otwartych  dla nowych przedszkolaków i ich rodziców,

- Doskonale przygotowujemy dziecko do podjęcia nauki w szkole.

Serdecznie zapraszamy!